Skocz do zawartości

Rozbudowa zestawu hifi


szamacz

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Potrzebuje porady i pomocy w temacie doboru głośników.

Dotychczasowy zestaw Onkyo Tx-8150 + Boston Accoustics A26 + Focal cube3 grający w pokoju 25m2 trafił do salonu otwartego na jadalnie o powierzchni łącznej około 50m2.

O ile w mniejszym pokoju kolumny w zestawie z amplitunerem grały dla mnie na akceptowalnym poziomie o tyle w nowym pomieszczeniu jest bardzo słabo. Poprzednie głośnik grało bardzo w moim guście i nie ukrywam ze nowe chciałbym zeby grały nie gorzeji (subwoofer nigdy nie grał dobrze, bardziej buczał niż wydawał z siebie przyjemny bas wiec nie ma co o nim wiecej pisać. Z obecnego zestawu chciałbym narazie zostawić amplituner (wymiana za rok) a wymienić kolumny na jakieś podłogowe (subwoofer robi out). Zrobiłem szybkie rozeznanie w podobnych tematach i w moim budżecie (koło 3 - 4k PLNów) mam następujących kandydatów:

  • Magnat monitor monitor supreme 2002
  • Magnat Monitor S70
  • Indiana Line Nota 550X - tu obawiam się że bedą za słabe
  • Wilson Raport 9
  • STX Quant 300
  • STX Electrino 250

Zanim wybiorę się na odsłuchy chciałem podpytać was o opinie. Czy warto sobie zawracać głowe wogóle produktami STX? Czy oprócz wymienionych warto jeszcze jakieś inne wziąść pod uwagę? A może moje propozycje są kompletnie bez sensu - chętnie wysłucham kążdej opinii. Słucham głównie muzyki elektronicznej z radia internetowego i aplikacji streamingowych. Używki raczej nie wchodzą w grę. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że je dodałeś bo czytałem ta liste i miałem napisać że nie warto w ogóle wymieniać.

Z Twojej listy zdecydowanie aurora.

Ale pomysl o modelu 1000. Jak nie one to może uzywane Music Style 1000 albo Klipsch F3.

Przy 50m i takich wiekszych kolumnach 8150 też zacznie wymiękać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Heco Aurora 1000 to oczywiście dobra opcja, ale na pewno nie ignorowałbym jednej pozycji z naszego outletu, a mianowicie Monitor Audio Bronze 500. To bardzo dobrze grające kolumny, żywo i dynamicznie. Cechują się świetną kontrolą basu, przyjemną barwą i są stosunkowo proste w napędzeniu. Dobrze sprawdzą się w tak dużym pomieszczeniu :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zauwazylem te aurory 1000 są niejebitnie wysokie. Potrzebuje coś 10cm niższego bo mi się nie zmieszczą niestety w miejscu gdzie chciałbym je postawić.

Znalazłem w podobnej kwocie jeszcze  - KLIPSCH NEW REFERENCE R-800F. Bedą się zgrywać z moim wzmacniaczem i dadzą rade na 50metrach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szamacz napisał:

aurory 1000 są niejebitnie wysokie. Potrzebuje coś 10cm niższego bo mi się nie zmieszczą niestety w miejscu gdzie chciałbym je postawić

A gdzie ty chcesz je wstawić? Pod jakąś półkę? Pamiętaj że im dalej od ściany stoją tym lepiej pod względem akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze używanych Klipsch RP280 albo 8000 Mk I, serię R sobie odpuść. Klipsche to bardzo dynamiczne kolumny grace mocniejszym basem i mocniejszą góra  ale nie powinny mieć problemów by napędzić to pomieszczenie mając taki budżet;) MA bronze 500 to też bardzo fajna opcja no i wspomniane przez Piotra Aurora 1000. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szamacz napisał:

Kurcze zauwazylem te aurory 1000 są niejebitnie wysokie. Potrzebuje coś 10cm niższego bo mi się nie zmieszczą niestety w miejscu gdzie chciałbym je postawić.

Znalazłem w podobnej kwocie jeszcze  - KLIPSCH NEW REFERENCE R-800F. Bedą się zgrywać z moim wzmacniaczem i dadzą rade na 50metrach?

Ale to słabe kolumny.

21 godzin temu, Q21 napisał:

Klipsche nie są jakąś super ciekawą opcją w linii R. Na pewno mniej ciekawą niż Monitor Audio Bronze 500, które już tu wspomniałem :) Zwłaszcza w naszej cenie outletowej. 

Tu faktycznie jest lepiej

19 godzin temu, Palmos napisał:

A gdzie ty chcesz je wstawić? Pod jakąś półkę? Pamiętaj że im dalej od ściany stoją tym lepiej pod względem akustyki.

Bardzo dobre pytanie!

Czy masz skosy może?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2023 o 12:37, Q21 napisał:

Klipsche nie są jakąś super ciekawą opcją w linii R. Na pewno mniej ciekawą niż Monitor Audio Bronze 500, które już tu wspomniałem :) Zwłaszcza w naszej cenie outletowej. 

Dziękuje za opinie. Niestety Monitor Autio kompletnie nie pasuja  mi w outletowym kolorze, a w normalnej cenie są poza moim zasiegiem.

 

Dnia 18.10.2023 o 13:47, Palmos napisał:

A gdzie ty chcesz je wstawić? Pod jakąś półkę? Pamiętaj że im dalej od ściany stoją tym lepiej pod względem akustyki.

Nie chce żeby zasłaniały mi dostep do okna ktore jest na wysokosci 110cm bo nie bede w stanie go otworzyć w razie potrzeby. Wiem że nie powinny stać pod ścianą ale salon to nie studio odsłuchowe i kolumny nie bede stały na środku pokoju tylko zwyczajnie 20cm od ściany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2023 o 09:46, szamacz napisał:

Dziękuje za opinie. Niestety Monitor Autio kompletnie nie pasuja  mi w outletowym kolorze, a w normalnej cenie są poza moim zasiegiem.

Nie tylko w Q21 jest outlet. W Nautilusie też mają dobre ceny. A możesz też spróbować negocjować , warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziękuje wszystkim za pomoc z tematem głośników, ostatecznie stanęło na heko i jestem zadowolony (wymagały małęgo przemeblowania.)

Powoli zaczynam odkładać na nowy wzmacniacz, wiec prośba o polecenie czegoś do tych głosników i wyżej wymienionego metrażu.

Zależy mi na funkcjach internetowych (radio, spotify itp) oraz na DAB+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...