Skocz do zawartości

Amplituner + wzmacniacz - jak połączyć, jaki wzmacniacz wybrać


zelekzelek

Recommended Posts

Hej Forumowicze,

posiadam zestaw 5.1 oparty o ampli Onkyo tx nr686, oraz fronty Klipsch RP 6000F. Jeśli chodzi o zastosowanie w kinie domowym w zasadzie nie mam zastrzeżeń.

Natomiast do stereo - wyobrażam sobie, że kolumny mają wciąż rezerwę względem Onkyo i przy lepszym wzmacniaczu osiągnę lepsze (dużo lepsze?) brzmienie.

Jednocześnie - nie chce pozbywać się ampli i do filmów chciałbym go używać, ale do muzyki - chciałbym korzystać z dedykowanego wzmacniacza/końcówki mocy.

Jednocześnie chciałbym wykorzystać ten amplituner (i zainstalowane w nim stremery, np. Spotify) jako źródło dźwięku. Zatem rozumiem, że przy połączeniu tych urządzeń funkcja przedwzmacniacza w ampli będzie wyłączona/nieaktywna, a tą funkcje będzie pełnić wzmacniacz.

Po moim dość zgrubnym reserachu ustaliłem, że jeśli chodzi przełączanie sygnałów na kolumny pomiędzy ampli a wzmacniaczem mógłbym skorzystać np. z Beresford TC-7220.

 

W związku z powyższym poprosiłbym o pomoc w zakresie:

- potwierdzenie lub nie, że przy lepszym wzmacniaczu wyciągnę jeszcze coś z tych Klipschów,

- doradzenie jaki to mógłby być wzmacniacz - czytałem o Audiolab 6000a, Marantz MR 780, ale liczę tu na Wasze doświadczenie.

- doradzenie w jaki sposób zrealizować połączenie pomiędzy ampli a wzmacniaczem? Z tego co czytałem w instrukcji Onkyo - nie ma on dedykowanego wyjścią pre-out, z drugiej strony ma wyjście Zone2 Line Out (czy to może pełnić role wyjścia sygnału z ampli do wzmacniacza?)

- czy jest jakiś inny sposób aby to zestawić ze sobą abym osiągnął zamierzony efekt, być może inaczej niż wynika z powyższego opisu?

- ew. inne rady.

 

Dodam, że pomieszczenie 30 m2, budżet na wzmacniacz - do 3,5k, może być używany. Słuchana muzyka - w zasadzie wszystkie gatunki (jazz, klasyczna, akustyczna, pop, rock) bez konkretnych ukierunkowań.

Dzięki!

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Twoje obecne Onkyo, jak zauważyłeś, nie ma wyjść preout, więc podpięcie bezpośrednio tu nie przejdzie. Beresford to rozsądna opcja tutaj jako przełącznik, poza oczywiście przełączaniem manualnym, które do najwygodniejszych nie należy. 

Jako wzmacniacz do RP-6000F bardzo dobrze sprawdzi się Audiolab 6000A. Pełne granie, lekko ocieplone, z przyjemną średnicą. Magnat MR 780 też jest fajną opcją, jeszcze cieplejszy, z załagodzoną górą. Sprawdziłbym również Taga Harmony HTA-1000B, to z kolei jest granie na odwróconej Vce, najspokojniejsze. Mocno kontruje cechy Klipscha, ale wielu osobom to odpowiada. W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy, a także indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli realnie nie ma żadnej możliwości wyprowadzenia sygnalu z Onkyo 686 na jakikolwiek wzmacniacz ?  Czym jest to wyjście Zone2 line out? W instrukcji napisane ze to wyjście wlasnie na przedzmwzmacniacz:

 

ZONE 2 LINE OUT jacks: Output audio signals with an analog audio cable connected to a pre-main amplifier in a separate room (ZONE 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie lepiej.

Ale faktycznie tu nie masz wyjścia PRE OUT.

Masz dwie opcję

Albo zastosować dzielnik napięcia. I wtedy robisz to co miałeś w planie. Ale dobrze by było gdyby elektornik Ci to złozył za 100 zł. Te z allegro buczą.

Albo robisz osobne dwa systemy. Kupujesz wzmacniacz/ amplituner typowo pod stereo a wiim mini zapewnia tez sieć.

Moim zdaniem Magnat MR 780, Project S3 czy Atoll IN 80

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...