Skocz do zawartości

Małe aktywne głośniki stereo do salonu do muzyki i filmów.


pgslok

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Poszukuję aktywnych głośników stereo do salonu w mieszkaniu, z których głównie będę słuchał muzyki przez bluetooth z telefonu, ale też będą podłączone do smart TV więc muszą mieć HDMI ARC. 

Zależy mi żeby były jak najmniejsze, ponieważ mam ograniczone miejsce przy TV. 

Salon 18,5m2. Odległość głośników od uszu 2,7m. 

Budżet? Chciałbym wydać jak najmniej czyli 1-2 tysiące, ale jakby była znacząca różnica w jakości to mogę wydać więcej.

Wytypowałem dwa poniższe modele.

 

Argon audio FORTE A5 MK2.

Cena 2,9k

wymiary (szer.Xwys.Xgłę.) 16,5 x 27 x 23

 

 

Magnat Monitor Reference 2A

Cena 1,4k

wymiary (szer.Xwys.Xgłę.) 17,5 x 29 x 20,5

 

 

1. Czy warto płacić dwa razy więcej za Argon?

2. Czy są jeszcze jakieś głośniki, które warto wziąć pod uwagę? Ważne żeby nie były większe od tych, które wytypowałem, a najlepiej mniejsze.

3. Na zdjęciach na niebiesko zaznaczyłem dwa ewentualne ustawienia głośników. Wolałbym postawić je wyżej żeby nie zasłaniały ekranu. Podejrzewam, że lepiej jakby stały obok TV niż nad TV, ponieważ będą wtedy na wysokości głowy, ale czy to będzie jakaś duża różnica w odbiorze dźwięku?

 

 

20231101_073950.jpg

20231101_074047.jpg

20231101_161332.jpg

Edytowano przez pgslok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Argony Fenris A5 to opcja żywa i przyjemnie grająca :) Do tego wcale nie kosztują 2900, przynajmniej u nas. Działanie z HDMI ARC jest (wedle mojej wiedzy) absolutnie bezproblemowe, więc zdecydowanie warto je rozważyć. Magnaty 2A sprawiają wrażenie szybszych z lepszym zejściem, ale moim zdaniem mają gorszą barwę. Oczywiście też warto je przemyśleć i na pewno bym ich nie skreślał. 

Z innymi opcjami będzie ciężko, bo mało co ma HDMI, zwłaszcza w tym budżecie. W razie czego zapraszamy na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...