Skocz do zawartości

JBL Stage 2 260C + Monitor Audio SB-2 - jaki amplituner?


trocu35

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym prosić szanownych forumowiczów  o doradztwo w sprawie amplitunera. 

Zaczynając od początku, kupiliśmy już glosńiki: - na przód pasywny soundbar LCR Monitor Audio SB-2, - na tył 2x JBL Stage 260C. Jesteśmy na etapie poszukiwania amplitunera do tych głośników i w sklepie w którym kupowaliśmy glosniki został nam zaproponowany do tego zestawu amplituner Marantz Cinema 70B w kwocie 3600 zł.

Z sprzętu będzie korzystał mój tata, będzie zainstalowany w niewielkim salonie - 14 mkw. Głównie filmy, czasami muzyka. Szukam dla niego jakiejś tańszej ale sensownej alternatywy, ponieważ uważam że w.w. Marantz będzie dla niego "przerostem formy nad treścią".

W nieco pozniejszym czasie otdzymalismy jeszcze propozycje amplitunera Marantz Nr1500, uzywany (w idealnym stanie), w cenia 2000 zł.

Co można byłoby polecić wzamian za w.w. amplitunery, tak aby wszystko dobrze z sobą zagrało? Amplituner w naszym przypadku, może mieć max. 13cm wysokości, więc tylko wersję slim.

Dodatkowo chciałbym poprosić o pomoc w doborze subwoofera do max. wartości 1000 zł, zależy Nam aby był wąski (jak np sonos sub).

Uprzedzając wszystkich, niestety nie znam się na sprzecie audio dlatego też proszę o pomoc. Nie wiem, również czy te glosniki to był dobry zakup, sugerowaliśmy się obsługa sklepu, która wybrała dla Nas właśnie raki zestaw jako odpowiedni. Jedynie jakie mogę mieć porównanie to do "gotowych" zestawów kina domowego  jak Focal Dimnesion + Cub 3, czy Sonos ARC + 2x ONE SL+ SUB, które posiadam. Jak w.w. glosniki będą się miały do tych zestawów kina domowego (wspomnę, że od obsługi sklepu dowiedziałem się, że nie ma co porownywac)?

 

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trocu35 napisał:

Niestety, ale wymiarowo nie zmieści się ten amplituner w szafce, maksymalna wysokość to 13 cm.

Ale zdajesz sobie sprawę że amplitunerów nie można zabudowywać? Ile zostawisz dla niego wolnej przestrzeni? No chyba że nie stanowi dla Ciebie problemu awaryjność i potencjalna wymiana na nowy w krótkim czasie... Tylko później nie pisz że Marantz to guano bo coś przestało działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PanKlor napisał:

Zostaje Marantz ale przede wszystkim zastanowić się  ależ nad wygospodarowaniem miejsca na amplituner. To są urządzenia którym trzeba zapewnić odpowiednią wentylację. 

 

18 minut temu, Butler napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że amplitunerów nie można zabudowywać? Ile zostawisz dla niego wolnej przestrzeni? No chyba że nie stanowi dla Ciebie problemu awaryjność i potencjalna wymiana na nowy w krótkim czasie... Tylko później nie pisz że Marantz to guano bo coś przestało działać.

Dokładne wymiary wnęki przeznaczonej na amplituner to: szerokość: 52,5cm, głębokość: 36,5cm oraz wysokość: 15cm. Myślę, że dla wymiarow jak w przypadku Marantz Nr1500 (wys.: ok 10cm) jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PanKlor napisał:

O ile z tyłu nie masz ścianki bo głębokość amplitunera to ok 38cm. 5cm zapasu od góry to raczej minimum. 

Dokładnie, akurat w tej wnęce będą musiały być wycięte plecy.

Ostatecznie zostać przy Marantz Nr1500 (używany za 2000zł), czy lepiej kupić nowy ewentualnie szukać innej marki, innego modelu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARANTZ CINEMA 70s ma wyjścia trigger (DC OUT jack) https://manuals.marantz.com/CINEMA70S/NA/EN/RQIFSYwcewlzof.php. Jeśli uznasz że faktycznie jest mu tam za ciepło to za sprawą prostego przekaźnika 12V oraz zasilacza 12V, możesz z tyłu zamocować jakieś komputerowe ciche wentylatory które będą wyciągały powietrze. To tanie i bardzo efektywne rozwiązanie.

Nie zawsze będzie się grzać, tu nawet nie chodzi tylko o poziom vol z którego będziesz korzystać. Największym tu problemem są kolumny które mimo deklaracji producentów bardzo często mają niższą impendancję znamionową od katalogowej, a to obciąża wzmacniacz. Organoleptycznie sprawdzisz, bądź świadom i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Nie kojarzę innych amplitunerów kina w wersjach slim. Nowy NR1510 jest za 2500 i pewnie jeszcze coś stargujesz. Więc używki bym sobie raczej odpuścił. 

 

30 minut temu, Butler napisał:

MARANTZ CINEMA 70s ma wyjścia trigger (DC OUT jack) https://manuals.marantz.com/CINEMA70S/NA/EN/RQIFSYwcewlzof.php. Jeśli uznasz że faktycznie jest mu tam za ciepło to za sprawą prostego przekaźnika 12V oraz zasilacza 12V, możesz z tyłu zamocować jakieś komputerowe ciche wentylatory które będą wyciągały powietrze. To tanie i bardzo efektywne rozwiązanie.

Nie zawsze będzie się grzać, tu nawet nie chodzi tylko o poziom vol z którego będziesz korzystać. Największym tu problemem są kolumny które mimo deklaracji producentów bardzo często mają niższą impendancję znamionową od katalogowej, a to obciąża wzmacniacz. Organoleptycznie sprawdzisz, bądź świadom i będzie ok.

Dzięki Panowie za pomoc. Raczej będę się kierował jak wyzej kolega mnie naprowadził na model NR1510. 

CINEMA S70 jest w porządku jak najbardziej. Ale nie widzę sensu tyle dokładać, tym bardziej że będzie z tego korzystała osobą starsza.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć odnośnie subwoofera, jakiej marki, model powinienem kupic? Zależy mi, aby był plaski (taki, który będzie można schować np pod sofe). Że względu na wielkość pomieszczenie myślę, że do 1000 zł bu wystarczył. Może być nieco droższy, ale nie ukrywam, że wolałbym coś tańszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 09:21, trocu35 napisał:

Niestety, ale wymiarowo nie zmieści się ten amplituner w szafce, maksymalna wysokość to 13 cm.

nie zamykaj amplitunera w szafce. Nawet slim. Zepsuje się szybciej niż poźniej.

Ehh znowu :(

Dnia 4.11.2023 o 11:24, PanKlor napisał:

O ile z tyłu nie masz ścianki bo głębokość amplitunera to ok 38cm. 5cm zapasu od góry to raczej minimum. 

Ja bym powiedział więcej.

A jest jeszcze Yamaha Slim? 602?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 14:08, maciek72 napisał:

Idąc tym tokiem , to po co przepłacać ?

Marantz NR 1506 wystarczy :)

Cambridge Audio Minx 200 ,  201,  300 , 301 . Ale pod sofę nie wejdzie .

Tannoy TS 2.8 . 

Ogólnie budżet planowany na nagłośnienie wynosił ok 8000 zł. Głośniki wyszły ok 4500 zł, dlatego liczę na amplituner 2500 zł + subwoofer 1000 zł. I raczej takiej kwoty chciałbym się trzymać. Też nie mam w zamyśle kupować jak najtaniej. Chcę żeby sprzęt w miarę możliwości dobrze zagrał, a z powodu tego, że się nie znam skierowałem się o pomoc na forum.

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

nie zamykaj amplitunera w szafce. Nawet slim. Zepsuje się szybciej niż poźniej.

Ehh znowu :(

Ja bym powiedział więcej.

A jest jeszcze Yamaha Slim? 602?

 

Powiem szczerze, że wszystkie meble są już gotowe. W zasadzie mieszkanie jest na końcówce wykończenia. Raczej innych nowych mebli nie będzie. Ja też nie spodziewałem się, że tak mała wolna przestrzeń będzie tak bardzo problematyczna. Jedynie co zostaję, to porozmawiam z stolarzem o przerobke celem powiększenia półek kosztem szuflad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 15:26, trocu35 napisał:

Powiem szczerze, że wszystkie meble są już gotowe. W zasadzie mieszkanie jest na końcówce wykończenia. Raczej innych nowych mebli nie będzie. Ja też nie spodziewałem się, że tak mała wolna przestrzeń będzie tak bardzo problematyczna. Jedynie co zostaję, to porozmawiam z stolarzem o przerobke celem powiększenia półek kosztem szuflad.

No niesyety malo kto o tym myśli a potem dzieją się niechciane rzeczy. Taka prawda. Jak czytasz o spalonym HDMI, zawieszeniu amplitunera itp. To 80% że tak był używany.

Plecki to mało, Może aktywne wentylatory ładnie wkomponowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 16:46, Lebcio napisał:

Może zrezygnuj z pleców szafki w części gdzie będzie stał sprzęt i nie dosuwaj do samej ściany?

Tak też chcemy zrobić, aby w półce w której będzie amplituner wyciąć plecy szafki.

Dnia 6.11.2023 o 17:28, Butler napisał:

Ale z takim budżetem właśnie w najtańsze rozwiązania celujesz.

W takiej sytuacji jaki amplituner proponowałbyś do tych głośników oraz spełniający wysokość ok. 11 cm?

Dnia 10.11.2023 o 07:57, Piotr Sonido napisał:

No niesyety malo kto o tym myśli a potem dzieją się niechciane rzeczy. Taka prawda. Jak czytasz o spalonym HDMI, zawieszeniu amplitunera itp. To 80% że tak był używany.

Plecki to mało, Może aktywne wentylatory ładnie wkomponowane?

Myślę że to dobry pomysł, ale czy taki jeden mały wentylatorek zamontowane na boku półki, bądź od góry pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trocu35 napisał:

W takiej sytuacji jaki amplituner proponowałbyś do tych głośników oraz spełniający wysokość ok. 11 cm?

Żaden. Bo problemem jest jego miejsce a nie wybór.

11 godzin temu, trocu35 napisał:

Myślę że to dobry pomysł, ale czy taki jeden mały wentylatorek zamontowane na boku półki, bądź od góry pomoże?

Zawsze coś. Przydał by się góra doł albo dwa po bokach. Wtedy będzie już dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2023 o 07:40, Piotr Sonido napisał:

Żaden. Bo problemem jest jego miejsce a nie wybór.

Zawsze coś. Przydał by się góra doł albo dwa po bokach. Wtedy będzie już dobrze.

Reasumując,  eliminuję problem nagrzewania się amplitunera poprzez zainstalowanie małych wentylatorów. Czy w moim przypadku przy zestawie tych głośników wybór ampli Marantz Nr1510 będzie odpowiedni? Czy kierować się ku drozszemu modelowi, czyli CINEMA70S?

 

Dodatkowo chciałbym zapytać co sądzicie o tym subwooferze: Teufel T4000 - płaski subwoofer, który że względu na małe pomieszczenie mógłby trafić pod sofę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2023 o 09:24, trocu35 napisał:

Reasumując,  eliminuję problem nagrzewania się amplitunera poprzez zainstalowanie małych wentylatorów. Czy w moim przypadku przy zestawie tych głośników wybór ampli Marantz Nr1510 będzie odpowiedni? Czy kierować się ku drozszemu modelowi, czyli CINEMA70S?

 

Dodatkowo chciałbym zapytać co sądzicie o tym subwooferze: Teufel T4000 - płaski subwoofer, który że względu na małe pomieszczenie mógłby trafić pod sofę. 

One rożnia się tylko HDMI. Grają tak samo.

Potrzebujesz nowe 2.1?

Nie znam tego subwoofera ale patrząc na pozostałe produkty tej firmy. Mocno bym odpuścil.

Chcesz pod sofę to Heco ambient Sub.

Ten gra spoko, jak na konstrukcję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...