Skocz do zawartości

Hdcp problem - denon x2300w


pawelradzio

Recommended Posts

Cześć,

przytrafiło mi się takie zagadnienie. Wszystko od lat sobie śmigało gładko, aż do dziś - przepiąłem kabel hdmi z dekodera do konsoli (nie chciało mi się szukać innego) - ampli denon x2300w.
 

Po powtórnym podpięciu dekodera (CP) słychać przez kilka sekund dźwięk po czym wyskakuje komunikat o błędzie hdcp. Sprawdziłem trzy różne kable hdmi i to samo. Problem natomiast nie występuje przy przepięciu kabla do innego gniazda, tj. zamiast z domyślnego CBL/SAT np na DVD. 

Próbowałem resety, nawet przywróciłem denona do fabrycznych i nic.

Co się mogło wydarzyć i jak ewentualnie wrócić do starych ustawień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś / odłączałeś na wyłączonym sprzęcie? Jak nie to mogło „polecieć” gniazdo na którym odbyła się ta czynność. Szczególnie przy dekoderach kablówki może tam zaiskrzyć chociaż nie powinno, ja u siebie miedzy gniazdem głównym kablówki a resztą urządzeń na koncentryku mam izolator galwaniczny

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek72 napisał:

Podłączałeś / odłączałeś na wyłączonym sprzęcie? Jak nie to mogło „polecieć” gniazdo na którym odbyła się ta czynność. Szczególnie przy dekoderach kablówki może tam zaiskrzyć chociaż nie powinno, ja u siebie miedzy gniazdem głównym kablówki a resztą urządzeń na koncentryku mam izolator galwaniczny

Szczerze, to teraz nie pamiętam. Nie wykluczam. 
dziwne natomiast jest to, że ono tak trochę działa. Dźwięk przepuszcza, robi hdcp i na innym urządzeniu (Nintendo) puszcza słabej - gorszej jakości obraz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Podłącz do innego gniada w czym problem.

HDCP to nie problem kabla a urządzeń ze sobą spietych

Niby żaden, ale wkurza, że coś nie działa.  

Zobacz, że tu jest chyba coś więcej skoro przypięcie innego urządzenia ogranicza „jakość” przesyłanego materiału. 
 

Przypomniałem sobie jeszcze, że przy samym denonie na tamtym etapie nie majstrowałem - kabel był odpięty od dekodera i przepięty do konsoli. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...