Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Yamaha RX-V6A


xwojtasx

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn podłogowych do wymienionego w tytule ampli Yamaha RX-V6A. Na wstępie chciałbym wspomnieć, że mam niewielkie doświadczenie w doborze sprzętu audio i dlatego chciałbym skorzystać z Waszej pomocy.

Dlaczego Yamaha RX-V6A? Miałem okazję słyszeć zestawy na konkurencyjnych Denonach i w sumie chciłabym spróbować czegoś innego a z tego co słyszałem Yamahy brzmią dość dynamicznie. Na tę chwilę planuję ogarnąć tylko stereo, ponieważ w mieszkaniu nie mam za bardzo miejsca na kono domowe z prawdziwego zdarzenia a w przyszłości planuję przenosiny do domu więc powierzchnia powiększy się praktycznie dwukrotnie co pozwoli na rozbudowę systemu. Dość istotne są też dla mnie funkcje sieciowe (Air play, Spotify, itp). Do układu będzie też podłączona konsola do gier.

Co do warunków to typowo blokowy salon, ok. 22 m2. Odległość kanapy od telewizora to jakieś 2 m więc ogólnie szału nie ma.

Zależy mi na czysto grających kolumnach z miękkim basem, raczej nacisk na środek i górę. Gatunki muzyczne to głównie Rock, czasami Hip-Hop, muzyka elektroniczna, muzyka filmowa.

Nie będę ukrywał, że cały zestaw to ma być taki entry level ponieważ przesiadka z popularnych swego czasy aktywnych monitorów Microlab Solo 5C na cokolwiek większego będzie raczej miłym zaskoczeniem . 

Cenowo chciałbym się zamknąć w okolicach 5-6 kPLN za zestaw amplituner + kolumny. W przyszłości dalsza rozbudowa.

Poczytałem trochę o polecanych głośnikach ale przez ilość różnych opcji mam mentlik w głowie. Nie spodziewałem się, że wybór jest tak duży.

Poniżej modele, które zwróciły moją uwagę (kolejność przypadkowa):

- Heco Aurora 700

- Melodika BL40 MK3

- QA 3050i

- Indiana Line Tesi 561

- Wilson Seven

Co wg. Was z tego powyżej sprawdzi się najlepiej?

Czy może z uwagi na moje dość niskie wymagania lepiej wybrać coś tańszego, np. Teufel Ultima 40 lub Taga Harmony Tav 606?

Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, To szkoda że wziałeś amplituner kinowy. Bo on wstereo gra przeciętnie. Więc im szybciej zbudujesz kino tym lepiej.

8 godzin temu, xwojtasx napisał:

Poniżej modele, które zwróciły moją uwagę (kolejność przypadkowa):

- Heco Aurora 700

- Melodika BL40 MK3

- QA 3050i

- Indiana Line Tesi 561

- Wilson Seven

Co wg. Was z tego powyżej sprawdzi się najlepiej?

Czy może z uwagi na moje dość niskie wymagania lepiej wybrać coś tańszego, np. Teufel Ultima 40 lub Taga Harmony Tav 606?

Nie nie warto schylać się po słabsze Teufele czy Taga. Bo nawet w kinie odczujesz różnice.

Poza Wilson to wszystkie opcję sąciekawe.

Ja bym stawiał na Aurora 700 vs 3050i.

Z tych dwóch wybrał bym dla siebie.

Idź na odsłuch i zdecyduj. I zbuduj kino szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, za jaki czas będziesz chciał rozbudowywać zestaw do kina domowego? Amplitunery w tych cenach kiepsko brzmią w stereo, więc jeśli to ma być kwestia kilkuletnia, to bym odpuścił i poszedł w np. Argon Audio SA1 + WiiM Mini

Jeśli kwestia kilku miesięcy, to do przebolenia i patrzyłbym najbardziej w stronę Heco Aurora 700, Q Acoustics 3050i, ale do listy bym dopisał KEFy Q550, które bardzo pasują do Yamahy moim zdaniem. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) Sprawdzisz sporą część z tych opcji i sam określisz, co najbardziej Ci odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeżeli nie pójdziesz w kino w przeciągu roku to nie ma co pchać się w amplituner kina. Kup wzmak stereo, najlepiej z opcją późniejszego wykorzystania jako końcówka mocy ( chyba że budżet nie pozwoli i później będziesz musiał go sprzedać by kupić amplituner  to wtedy nie musisz aż tak przywiązywać uwagi do tej opcji we wzmacniaczu).

Co do kolumn to myślę, że tak jak Panowie wyżej napisali, choć ja dalej będę proponować wymianę tego amplitunera, różnica jest naprawdę ogromna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo dziękuję za rady. Wybrałem się do salonu, miałem okazję posłuchać kilku pozycji i wybór padł na… Pearl 27.

Może to kontrowersyjne przy innych wymienionych pozycjach ale jakoś mi najbardziej podeszły.

No i nie nadwyrężyły za mocno budżetu i w zestawie wziąłem Denona x1700 w związku z czym za niedługo będę zamawiał jakieś rozszerzenie zestawu.

Jeszcze raz dzięki za rady i za tę najważniejszą żeby iść i posłuchać.

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...