Skocz do zawartości

soundbar lub wzmacniacz przy bardzo ograniczonej przestrzeni


ssnq

Recommended Posts

Cześć,

potrzebuje pomocy, przejrzałem forum ale chciałbym uchronić się od błędu i zakupu szajsu - na pewno coś wymyślicie :) 

Poszukuje: soundbar lub małe audio do podłączenia do TV (praktycznie wyłącznie platformy streamingowe) i do słuchania muzyki z youtube, spotify (gatunki rock i basowe kawałki elektroniczne).

Fundusze od 1,5 tys. zł za soundbar (nie wiem czy są warte one więcej) do może ok 5 tys za audio (wszystko około) mogę dołożyć jeżeli będzie coś warte.

Problemem jest pomieszczenie, jest to salon z aneksem kuchennym o powierzchni około 22 m2. samo pomieszczenie jest prostokątne - TV jest przed kanapą na końcu pomieszczenia przy oknie  ALE tv jest w takiej pełnej zabudowie (część szafek otwartych część zamkniętych)  półka pod tv gdzie mógłby stać soundbar ma 102 cm szerokości, 26,8 wysokości i niestety 24 głębokości.  Ewentualnie jedna kolumna (kolumienka) mogła by stać też na półce z tv tam szerokość jest około 26 cm i wysokość około 70 cm ale głębokość ta sama 24 cm a druga na podstawce na końcu zabudowy (TV jest na końcu zabudowy dalej jest fotel i okno). Myślałem też czy głośniki mogą stać przy kanapie ale czy nie będzie to głos z tyłu? W pierwszej kolejności myślałem o bluesound powernode i kolumnach (ale nie znalazłem tak płytkich) następnie poszedłem do hi fi audio w Krakowie i urzekł mnie soundbar bluesound  ale jest za długi bo ma 107 cm. Nie mam już pomysłów wiec wybrałem soundbar denon dht-s517.  Obecnie słuchamy muzyki z głośnika jbl charge 4 który gra całkiem fajnie (tylko wstawiony do zabudowy bo szafki dobrze rezonują :)a do tv mamy podpięty logitech x-230 i gra ok ale jest już na końcówce żywota. 


Rozpiętość cenowa wynika z tego że nie lubie kupować półśrodków tylko kupić coś z czego jestem zadowolony jeżeli jestem przekonany że jest warte. Wydawało mi się że soundbary grają tako, ale ten bluesounda mnie urzekł.

Liczę na jakąkolwiek pomoc i pomysły :) 

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało miejsca, to zestaw 5 drobnych satelitek + subwoofer (Canton Movie, Tannoy cośtam). Ja jestem zakochany w Cambridge Audio Minx, te niezauważalne maluszki a grają super - tylko naprawdę sub jest konieczny bo niskotonowego głośnika w nich po prostu nie ma.

Są też KEF "jajka", i inne fajne rozwiązania. Zazwyczaj za grosze na rynku używanym.

Amplituner jakiś podstawowy, i lecimy, realne 5.1.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłbyś w stanie podrzucić zdjęcie tego układu? Chciałbym zobaczyć, jak to dokładnie wygląda. 

Ogółem wyższa propozycja na Cambridge Minx jest niezła, ale to dalej wyjdzie ponad budżet moim zdaniem. Subwoofer np. Klipsch R-100SW jako budżetowe rozwiązanie, centralny ciężko będzie dobrać, ale Q Acoustics 3090Ci powinien się przyzwoicie sprawdzić. Do tego niedrogi amplituner pokroju Onkyo TX-DR494 i komplet zadziała i może się spodobać, ale osobiście wolałbym dołożyć do ciekawszego zestawu. Niestety, ale kino domowe nie jest najmniejszą inwestycją, ale potrafi całkowicie zmienić odbiór filmów. Można też oczywiście szukać sprzętów używanych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, byłbyś w stanie podrzucić zdjęcie tego układu? Chciałbym zobaczyć, jak to dokładnie wygląda. 

Ogółem wyższa propozycja na Cambridge Minx jest niezła, ale to dalej wyjdzie ponad budżet moim zdaniem. Subwoofer np. Klipsch R-100SW jako budżetowe rozwiązanie, centralny ciężko będzie dobrać, ale Q Acoustics 3090Ci powinien się przyzwoicie sprawdzić. Do tego niedrogi amplituner pokroju Onkyo TX-DR494 i komplet zadziała i może się spodobać, ale osobiście wolałbym dołożyć do ciekawszego zestawu. Niestety, ale kino domowe nie jest najmniejszą inwestycją, ale potrafi całkowicie zmienić odbiór filmów. Można też oczywiście szukać sprzętów używanych :) 

Wielu użytkowników ma Minx pojedynczy lub Minx22 (podwójny) jako centralny, jest też CA SX-coś centralny jeżeli chcemy mieć jedną markę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 18:05, Q21 napisał:

Cześć, byłbyś w stanie podrzucić zdjęcie tego układu? Chciałbym zobaczyć, jak to dokładnie wygląda. 

Ogółem wyższa propozycja na Cambridge Minx jest niezła, ale to dalej wyjdzie ponad budżet moim zdaniem. Subwoofer np. Klipsch R-100SW jako budżetowe rozwiązanie, centralny ciężko będzie dobrać, ale Q Acoustics 3090Ci powinien się przyzwoicie sprawdzić. Do tego niedrogi amplituner pokroju Onkyo TX-DR494 i komplet zadziała i może się spodobać, ale osobiście wolałbym dołożyć do ciekawszego zestawu. Niestety, ale kino domowe nie jest najmniejszą inwestycją, ale potrafi całkowicie zmienić odbiór filmów. Można też oczywiście szukać sprzętów używanych :) 

Miałem mały wyjazd więc nie odpisałem. Załączam zdjęcie tej przestrzeni na soundbar/ głośniki. Naprzeciwko jest kanapa w odleglosci ok 2,5 m od telewizora. 

 

Sprawdzałem wymiary to te głośniki minx powinny wejść, subwoofer gdzieś też umieszczę na podłodze. Ale amplituner to żeby był głęboki na 24 cm to już ciężko. 
 

nie zależy mi na pełnym kinie domowym 5.1 ale polepszeniu dźwięku:)

IMG_1085.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to u ciebie rozłożyc tylko będzie widac kable.

Ale da się. Soundbar odpuść bo nie ma tam miejsca u Ciebie na niego.

Tania dobra opcja to Z906. Lepiej Yamaha 5A i Cantom Movie albo Denon X1700, 660 coś tańszego i wspomniane minx lub zestaw MASS

Stereo średnio bo zapewne będziesz mmiał nie równe rozłożenie kolumn z czym amplituner w miare sobie poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...