Skocz do zawartości

Co mam, co chce, nie znam się lubię słuchać


Mc0zeh

Recommended Posts

Cześć,

Dzisiaj się zarejstrowałem bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie wątpliwości oraz ewidentny brak wiedzy w temacie audio.

Zacznę od tego co mam:

  • Onkyo Tx-sr505e - Amplituner
  • Zestaw 5.1 Harman Kardon - malutkie kolumienki / miałem w małym mieszkaniu
  • Streamer Yamaha MusicCast WXAD-10 - słucham głownie playlisty z Spotify

Do czego używam, co chcę osiągnąć:

  • muzyka stereo, z uwagi na dużą rodzinę mam pełny folklor (ja: rock, hard rock, metal, reszta mieszkańców: muzyka POPularna, RAP i te młodzieżowe wersje)
  • czasami film - stereo wystarczy
  • audiobooki - jak coś piekę czy gotuje to lubię słuchać
  • dzieci grają na PS

Problemy:

  • kolumienki przeniesione z pokoju z bloku 17m -> do salonu 25 + kuchnia za połową ściany 16 m (generalnie można mówić o około 30 metrach do nagłośnienia
  • podłączyłem kolumny sąsiada ale była tragedia 
  • imprezy domowe - nie da się nagłośnić do tzw. potańcówki 

Na co patrze:

kolumny Dali Oberon 7 - wiem, że takie uniwersalne ale nie potrafię nic mądrzejszego samemu dobrać

Aplituner - chyba już go nie potrzebuje, ale może na chwilę zostać do nowych kolumn.

Wzmacniacz - nie mam pojęcia co z tym zrobić dalej ... jaka konfiguracja itp.

Na pewno zaraz pojawi sie gramofon - jeszcze nie wiem jaki, bo nie odrobiłem lekcji domowej. Tzn. czytałem, ale nie wiem.

Sprzęt może być używany, nie przeszkadza mi to.

budżet, pewnie kupowałbym na raty, tzn w poniższej kolejności: :) 

1. kolumny 4 - 5 K PLN, okres przejściowy na onkyo

2. wzmacniacz ... nie wiem 3K ?

3. Gramofon - 1 - 1.5K

4. nie wiem czy czegoś nie pominąłem ... a może powinienem dodać coś do budżetu ?

 

Proszę o wyrozumiałość

Ave

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim nie obejdzie się tu bez odsłuchu :) Skoro szukasz nowego zestawu, to warto się z tym nieco pobawić, znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

Z bardzo wstępnych opcji zaproponuję właśnie Dali Oberon 7, nowe Indiana Line Diva 5, KEF Q950, Pylon Audio Sapphire 31 :)To fajne, pewne kolumny, od których warto zacząć. Ze wzmacniaczy sprawdziłbym Audiolaba 6000A, Cambridge Audio AXR100, Magnat MR 780. Gramofony to na pewno Rega Planar 1, czyli gęste, typowo analogowe granie, a jako kontra Pro-Ject Debut Carbon III DC. Jaśniejszy, bardziej techniczny. Też da się polubić :) Jako sieć może posłużyć WiiM Mini lub WiiM Pro jeśli chciałbyś zmienić Yamahę i już masz bardzo fajny zestaw na start. Zachęcam też do obejrzenia naszych filmów, może znajdziesz w nich coś dla siebie. No i oczywiście zapraszam na odsłuch, a także indywidualne wyceny :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...