Skocz do zawartości

Wybór przenośnego odtwarzacza. Pomocy..!


Ligaro

Recommended Posts

Witam. Powoli dostaje w głowe... Proszę o porade. Wypatrzyłem na stronie dość tanie urządzenia w podobnej cenie: HiBy R2 II (Gen 2) i Shanling MOpro. Chciałbym dowiedzieć się ,które będzie dla mnie odpowiednie. Zależy mi na wysokiej głośności na słuchawkach, czystym basem jak i wokalem. Generalnie słucham głównie muzyki typu rock/pop. Najmilej jak sięgne pamięcią korzystało mi się ze słuchawek Koss the Plug ,jednak co dwa- trzy miesiące musiałem kupować nowe gdyż strasznie cienkie kabelki dośc szybko się przecierały. Nie jestem żadnym ekspertem zaznaczam od razu. Chciałbym mieć dobrego i w miare taniego grajka z polskiej dystrybucji. Problem w tym ,że ilekroć podejme decyzje czytając mnóstwo opini (właśnie od nich dostaje w głowe), to zawsze znajdzie się ktoś kto tę decyzje podważy. Nie udało mi się znaleźć porządnej recenzji HiBy i głównie korzystałem z łamanego tłumaczenia na you tube.. Z kolei z opisu Shanlinga po prostu nie za wiele rozumiem (brak doświadczenia). Głównie chciałbym korzystać z Tidal Master - który chwali sie wysokiej jakosci dźwiękiem MQA, ale też z zapisanych w urządzeniu utworów. Pierwsze miesiące będę użytkował na słuchawkach bluetooth Soundcore liberty 3 pro z certyfikatem hi-res , potem zamierzam dokupić po kablu jakieś dokanałowe FiiO do 600zl . (ponoć najlepsze lecz muszę nazbierać kasy). Mam również na stanie Marschalle Major IV i samsungowskie buds 2 bodajże ,lecz soundcore brzmią mi na tą chwile najlepiej. 

Panie i Panowie znawcy, po waszych odpowiedziach nigdzie więcej zbierać opini nie zamierzam i dokonam zamówienia ze strony Q21.  Podsumowując: który grajek (głośnyyyyy dźwięk, głęboki bas, czysty wokal) ? Nie wiem jak fachowo to opisać. Oraz jakie potem słuchawki po kablu do tego grajka.. Moja ulubiona kapela to Muse.

Muszę dodać ze w miare nieudolnego zbierania info o wyżej wymienionych grajkach dowiedziałem się ,że zamiast nich mogę nabyć jakiś wzmacniacz słuchawkowy do mojego smartfona i to mi ma w zupełności wystarczyć.. I normalnie sam już nie wiem ..

Dotychczas korzystałem z apple music na smartfonie z wyżej wymienionymi liberty 3 pro (dla mnie troszke za cicho), ale niestety zachciało mi się czegoś lepszego..  :(

Z góry przepraszam jeśli coś nieskładnie napisałem... Na koniec wspomne iż ze względu na charakter pracy jaką wykonuje, co roku robię badania i nie mam ubytku na słuchu.. Ja po prostu lubie głośno..

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie jestem pewien czy dalej psuć głowe czymś znowu nowym i nowszym itd.. Zrozum mnie proszę, takich pojedyńczych pomysłów jak twój (nie twierdze że złych) miałem już dużo i efektem końcowym było tylko przesunięcie czasu w kupnie grajka..

ps. i tak sprawdzę ,ale twardo obstaje przy swoim pytaniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, to odsłuch z DAPa na TWSach nic Ci nie da, nic to nie zmieni względem telefonu. Przy słuchawkach na kablu już jak najbardziej :) Shanling M0 Pro jest spokojniejszy, a HiBy gra znacznie żywiej. Oba z nich to dobre sprzęty, ale skoro podoba Ci się brzmienie obecnych Liberty, to poszedłbym w stronę HiBy R2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, przede wszystkim, to odsłuch z DAPa na TWSach nic Ci nie da, nic to nie zmieni względem telefonu. Przy słuchawkach na kablu już jak najbardziej :) Shanling M0 Pro jest spokojniejszy, a HiBy gra znacznie żywiej. Oba z nich to dobre sprzęty, ale skoro podoba Ci się brzmienie obecnych Liberty, to poszedłbym w stronę HiBy R2.

Dzięki za odpowiedź! Zamawiam HiBy. Uffff.. Oki a słuchawki potem po kablu jakbym chciał dobrać? Coś w stylu dźwięku z koss the plug, koss porta pro..? Bardziej dokanałowe by mi pasowały no i pod ten HiBy? I głooośno . Czy możecie jakieś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...