Skocz do zawartości

Zestaw do TV/muzyka - prośba o doradzenie


Philip

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje porad do stworzenia zestawu audio (jestem początkujący). Mam upatrzone kilka typów (moim faworytem jest zestaw oparty na Powernod ) - prosiłbym o opinię lub doradzenie czegoś innego :)

Na wstępie powiem, że byłem już krok od kupienia soundbara (bo u kolegi fajnie grało), ale zacząłem czytać, czytać i finalnie postanowiłem założyć osobny wątek.

 

 - Główne przeznaczenie (60%) TV: filmy/seriale z platform streamingowych (amazon, disney, netflix).

- Muzyka: spotify (BT, ja mam telefon z androidem, żona niestety iphona), youtube. Gatunki: głównie muzyka rockowa (ja), zdarza się rap, pop (muzyka rozrywkowa ?)

- do TV jest podłączona konsola (przez hdmi) - więc fajnie jakby dźwięk z gier również szedł na zestaw audio.

- Pokój ~ 18 m, telewizor (LG 65NANO883PB) wisi na ścianie (4,4 metra), kanapa 3 metry od TV ustawiona praktycznie na wprost. Pod TV jest szafka rtv (wysokość 50 cm, długość 150 cm) - i tutaj widzę miejsce na potencjalne głośniki.

- Budżet, na ten moment 3-4k PLN (nie ukrywam, że chciałbym się wstrzelić w ten zakres). Jednak mogę wstrzymać się z zakupem i dozbierać trochę więcej (max. 6k PLN).

- Bonus: posiadam także gramofon reeloop rp1000m, aktualnie podłączone do Technicsa SA EX310 + głośniki które dostałem w spadku (nie wiem co to, zdemontowane z "czegoś" z piwnicy). Chciałbym to przepiąć na powernode, lub inny zestaw. Nie jest to warunek konieczny (!).

Póki co upatrzony mam:

- Powernode edge + tesi 261 (czy będzie dobry dla powyższych wymagań ?)

- Powernode + ? - Zestaw powyżej 4k, widziałem wątki, że kilka osób zbudowało fajny zestaw na 606s2 i carinie. Widziałem też zestaw z kolumnami (ale u mnie raczej odpada bo musiałby stać w rogach pokoju)

Przed wyszukaniem powernoda, przeglądałem na stronach zestawy (głośniki indiany) z yamaha rx-v4a (plus, że mógłbym podłączyć jeszcze gramofon), ale pomysł upadł bo czytałem, że lubi się wieszać przy połączeniu do TV, a dodatkowo jak nie planuje rozbudowy audio to nie ma sensu iść w taki kombajn.

 

 

 

 

Edytowano przez Philip
literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Yamahy nie bierz, to wzmacniacz kina domowego, więc bez sensu brać to do stereo. 

Na pewno opcją wartą rozważenia jest poczekanie na WiiM Ampa. Niedrogi wzmacniacz stereo z HDMI ARC i usługami sieciowymi, ma przy tym zapas mocy :) Pozwoli więcej budżetu przeznaczyć na kolumny, które są niezwykle ważne przy takim budżecie. A co do nich, to zachęcam do obejrzenia naszego filmu, gdzie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, Yamahy nie bierz, to wzmacniacz kina domowego, więc bez sensu brać to do stereo. 

Na pewno opcją wartą rozważenia jest poczekanie na WiiM Ampa. Niedrogi wzmacniacz stereo z HDMI ARC i usługami sieciowymi, ma przy tym zapas mocy :) Pozwoli więcej budżetu przeznaczyć na kolumny, które są niezwykle ważne przy takim budżecie. A co do nich, to zachęcam do obejrzenia naszego filmu, gdzie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny ;) 

 

 

Hej, dzięki za odpowiedź :)

Zacznę śledzić pojawienie się WiiM Amp w sprzedaży - przynajmniej już wiem, że jest coś poza powernode :D

Co do filmiku, to z tego zestawienia jak dla mnie najbardziej by odpowiadały monitory Saxo 5 (uniwersalność + mieszczę się w budżecie). Raczej na sprawdzenie na żywo nie będę miał okazji (500 km do waszego salonu mam :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, Yamahy nie bierz, to wzmacniacz kina domowego, więc bez sensu brać to do stereo. 

Na pewno opcją wartą rozważenia jest poczekanie na WiiM Ampa. Niedrogi wzmacniacz stereo z HDMI ARC i usługami sieciowymi, ma przy tym zapas mocy :) Pozwoli więcej budżetu przeznaczyć na kolumny, które są niezwykle ważne przy takim budżecie. A co do nich, to zachęcam do obejrzenia naszego filmu, gdzie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny ;) 

 

 

Witam serdecznie Wstawiłem poniższego posta w innym temacie szukając również porady 

  Od kilku dni czytam to forum i przeczytaniu sporej ilości materiału, mam podobny dylemat jak założyciel tego posta. Chciałbym zakupić stosunkowo zadowalający zestaw stereo .Do tej pory byl to stary zestaw Pioneera, wzmacniacz,tuner fm, deck, kolumny pioneer. Salon 25m2 Przyszedł czas że chciałbym od czasu do czasu posłuchać w trochę lepszej jakości. Z pewnością muzyka bardzo różna  począwszy od elektronicznej, Grechuty, a czasami jest dzień na AC/DC. Z pewnością obowiązkowy również  tuner fm ,radio internetowe, steaming , BT połączenie z TV. Budżet powiedzmy 8-9tys .Z całej masy dostępnego sprzętu wyłuskałem yamahe r-n800A bo nowość, ale po kilkunastu godzinach przerzucając strony na necie jak to bywa masa dylematów . Może jednak wystarczy r-n803d a może zestaw A-S701 +NP-S303 + RS202D no i  kolumny , Aurora 700, Audio Monitor Bronze , Silver , nie dziwię się ze wielu ma taki mętlik w głowie.  Pomożecie mi jakoś to ogarnąć? Lubie górę ale i bas dźwięk przejrzysty.  Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, B.Cezary napisał:

Witam serdecznie Wstawiłem poniższego posta w innym temacie szukając również porady 

  Od kilku dni czytam to forum i przeczytaniu sporej ilości materiału, mam podobny dylemat jak założyciel tego posta. Chciałbym zakupić stosunkowo zadowalający zestaw stereo .Do tej pory byl to stary zestaw Pioneera, wzmacniacz,tuner fm, deck, kolumny pioneer. Salon 25m2 Przyszedł czas że chciałbym od czasu do czasu posłuchać w trochę lepszej jakości. Z pewnością muzyka bardzo różna  począwszy od elektronicznej, Grechuty, a czasami jest dzień na AC/DC. Z pewnością obowiązkowy również  tuner fm ,radio internetowe, steaming , BT połączenie z TV. Budżet powiedzmy 8-9tys .Z całej masy dostępnego sprzętu wyłuskałem yamahe r-n800A bo nowość, ale po kilkunastu godzinach przerzucając strony na necie jak to bywa masa dylematów . Może jednak wystarczy r-n803d a może zestaw A-S701 +NP-S303 + RS202D no i  kolumny , Aurora 700, Audio Monitor Bronze , Silver , nie dziwię się ze wielu ma taki mętlik w głowie.  Pomożecie mi jakoś to ogarnąć? Lubie górę ale i bas dźwięk przejrzysty.  Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Cześć, najlepiej będzie, gdy założysz własny temat :) Nie będzie się to gryzło z odpowiedziami udzielanymi innym użytkownikom, którzy również poszukują pomocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dopytam jeszcze korzystając z okazji, że to mój temat :D

Jaki wzmacniacz (który jest dostępny w sprzedaży) polecacie do monitorów Saxo 5 ? Czy np. Cambridge Audio AXR100 będzie do nich "okej" ? Dodatkowo widzę możliwość podłączenia do niego gramofonu.

Zaczynam trochę kombinować, bo skoro i tak czekam na pojawienie się WiiM Ampa (+jakieś pierwsze opinie) to chciałbym jeszcze jakiś budżet w razie czego dozbierać.

Wtedy monitory, gramofon, WiiM Ampa (przez RCA) podłączam pod wzmacniacz (np. Cambridge) ? TV przez HDMI arc do WiiM-a i powinno działać ? :)

WiiM wtedy jest dla TV i streamingu.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, takie kombinacje nie mają moim zdaniem większego sensu. AXR100 jest żywo grającym, ale jaśniejszym wzmacniaczem z dużym zapasem mocy. Pod Saxo 5 na pewno warto sprawdzić też Audiolaba 6000A, jest też wersja 6000A Play z usługami sieciowymi. 

TV możesz podpiąć przez optyka, a do tego dokupić WiiM Pro jako streamer i podpiąć go z pomocą coax. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...