Skocz do zawartości

Pomoc w doborze zestawu audio


kajtas999

Recommended Posts

Hejka :)
Szukam dla siebie nowego zestawu audio i szczerze mówiąc - zgłupiałem już...
Do tej pory korzystałem z Edifier R1700BT (jak na 450 zł w promocji to naprawdę nie mogę narzekać), do tego dokupiłem sobię najtańszego sensownego DAC-a - FX-AUDIO DAC-X3 PRO (tani ale po wymianie op-ampa na muses 8820 zrobił robotę). Do tego dorzuciłem jeszcze kable Prolink Exclusive.
Zestaw bardzo mi odpowiada bo muzyki słucham głównie przy komputerze i bez problemu mieści mi się na biurku. Zacząłem myśleć o Teufel Ultima 20 z tym, że one potrzebują amplitunera, na którego nie mam zbytnio miejsca. Wiem, że raczej polecane są kolumny pasywne+wzmacniacz ale robi się problem z miejscem. Najbardziej odpowiada mi koncept 2 kolumn aktywnych + dac tak jak do tej pory chyba, że wmacniacz/amplituner będą kompaktowe.
Muzyka, której słucham to głównie Synthpop/Pop/Rock/Heavy metal
Pozdrawiam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a ile chciałbyś wydać na nowe kolumny? Co sprawiło, że chcesz wymienić obecny zestaw? Pomoże to dobrać coś nowego ;) Tak wstępnie, to niżej przedstawiam kilka fajnych opcji. 

Ogółem są małe wzmacniacze, jak np. Topping MX3s, na których można zbudować stereo "biurkowe". Do nich kolumny z np. poniższego filmu i masz fajny zestaw :)

Szukając czegoś tanszego i w pełni aktywnego na pewno spojrzałbym na FiiO SP3, czy zestaw 2.1 pod postacią Klipsch ProMedia Heritage. Fajna opcja, gdy chcesz mieć jak najwięcej miejsca na biurku :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem właśnie o zestawie typu - SMSL AD18 lub SMSL AO300 (na alliexpress za 9 stówek można wyrwać) + coś pokroju ELAC Debut 2.0 B6.2. Całość wychodzi wtedy w okolicach 2000 zł. Jeżeli chodzi o powody - chciałbym dźwięku czystszego, cieplejszego i pełniejszego. Taki zestaw też nie zabierze mi miejsca na biurku. 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, a ile chciałbyś wydać na nowe kolumny? Co sprawiło, że chcesz wymienić obecny zestaw? Pomoże to dobrać coś nowego ;) Tak wstępnie, to niżej przedstawiam kilka fajnych opcji. 

Ogółem są małe wzmacniacze, jak np. Topping MX3s, na których można zbudować stereo "biurkowe". Do nich kolumny z np. poniższego filmu i masz fajny zestaw :)

Szukając czegoś tanszego i w pełni aktywnego na pewno spojrzałbym na FiiO SP3, czy zestaw 2.1 pod postacią Klipsch ProMedia Heritage. Fajna opcja, gdy chcesz mieć jak najwięcej miejsca na biurku :) 

 

 

Aktualnie z kompaktowych wzmacniaczy na alliexpress w bardzo dobrej cenie można znaleźć właśnie SMSL AO300 (908 zł) oraz Toppinga MX5 (787 zł)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...