Skocz do zawartości

Dobór Subwofera do kina domowego Pioneer


Marcin83

Recommended Posts

Cześć. Proszę o pomoc w temacie. Mam od lat kino domowe Pioneer HTP -074 i zamierzam zmienić w nim subwofer . 

Niestety nie jestem w temacie na bieżąco dlatego pytanie czy np. subwofer Magnat supreme sub 302a bedzie pasował ? Taki mam okazje kupić .

W oryginalnym jest tylko jeden kabel bezpośrednio połączony z ampli ( pasywny ) . W załączniku przesyłam zdjęcia poglądowe.

Może zamiast Magnata polecacie coś innego ? Z góry dzięki za pomoc :)

Magnat.jpg

obecny .jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.11.2023 o 08:26, Piotr Sonido napisał:

Będzie to grało ale nie podlączsz tak jak do tej pory modelu pasywnego pod złącza głośnikowe tylko pod Sub out kabel RCA

obraz.png.4d9968d96aa105c6bf80ebbebc00430b.png

Cześć. Dzięki za odpowiedź. U mnie są inne wejścia. Czy pod nie również jest możliwość? Jeśli tak to który? Wklejam zdjęcie

IMG20231201193336.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 302a nie ma problemu, ma on wejścia zarówno lo-level jako preout z amplitunera przewodem RCA dla konstrukcji aktywnych (line in), jak i te które Cię interesuje czyli hi-level głośnikowe (speaker level in) które podłączasz do obecnego wyjścia głośnikowego z amplitunera. 

sub.jpg.1360da2c25c769ceb3a93773c7486857

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2023 o 09:08, Butler napisał:

W przypadku 302a nie ma problemu, ma on wejścia zarówno lo-level jako preout z amplitunera przewodem RCA dla konstrukcji aktywnych (line in), jak i te które Cię interesuje czyli hi-level głośnikowe (speaker level in) które podłączasz do obecnego wyjścia głośnikowego z amplitunera. 

sub.jpg.1360da2c25c769ceb3a93773c7486857

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Rozszyfrujesz jeszcze oznaczenia R+,R-,L+L- . Wiem że kabel ma kolory i podpięcie pod Ampli również , natomiast te oznaczenia mnie zastanawiają.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 19:36, Marcin83 napisał:

Cześć. Dzięki za odpowiedź. U mnie są inne wejścia. Czy pod nie również jest możliwość? Jeśli tak to który? Wklejam zdjęcie

IMG20231201193336.jpg

Co to za model? No tu wyjścia nie ma.

Dnia 2.12.2023 o 08:50, Marcin83 napisał:

W załączniku zdjęcie 

Screenshot_2023-12-02-08-49-16-00_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.png

Tu jest tylko wyjscie pasywne.

Trzeba podłączyć złączem pasywnym.

Ale do frontów nie do subwoofera. Chodź z drugiej strony, można by spróbowaćc jak to będzie grac wtedy.

Hmmm

Bo jak się podłączy pod fronty to trzeba w opcjach zgasić suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tu jest tylko wyjscie pasywne.

Trzeba podłączyć złączem pasywnym.

Ale do frontów nie do subwoofera. Chodź z drugiej strony, można by spróbowaćc jak to będzie grac wtedy.

Hmmm

Bo jak się podłączy pod fronty to trzeba w opcjach zgasić suba.

Łe? Weź po Polsku napisz :D

Masz wyjście SW (100 W 6 ohms, 100 Hz, 1 % THD IEC Passive) z Pioneera. Magnat ma Speaker Level In. W czym problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanwiać czy podłączać pod fronty czy pod to złącz eSub out które jest mono

ALE będzie mieć sygnał subwooferowy.

Podłączając pdo fronty trzeba wopcjach wyłączyć suba aby bas był jednak na kanałach przednich. no i sciezka 5.1 troche bedzie utracona.

Jest szansa ze podłączenie jedynym kablem głośnikowym mono do suba ze złącza głośnikowego sub out da dobry efekt ale nigdy tego nie testowałem. Bo ten amplituner no umówmy się jest specyficzny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę że temat nie jest jednogłośny. Wnioskuję z tego dwie opcje podłączenia które nie dają gwarancji dobrego grania.

 

Podłączając się pod fronty do ampli będę musiał odłączyć obecne głośniki i mogę utracić dużo z jakości . Jak rzeczywiście będzie z podłączeniem ( opcja 1 ) nie wiadomo ,wydaje się że zagra ale pytanie jak. Chyba pozostanie mi zakup albo lepszego subwofera pasywnego albo zmiany ampli. Niestety na testy nie dostane suba .

plik wklej.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Fajnie że zrobiłeś rysunki to pójdzie łatwiej omawiać.

W opcji 2

Dnia 6.12.2023 o 21:04, Marcin83 napisał:

Podłączając się pod fronty do ampli będę musiał odłączyć obecne głośniki i mogę utracić dużo z jakości .

No nine. Przeciez to nadal zasila fronty.

Podłączasz jednocześnie,

Jako że sub ma swoje zasilanie to nie powoduje to zgrzytów.

Ale. W takiej konfoguracji sub gra wtedy kiedy grają fronty.

W opcji 1 TEORETYCZNIE bedzie grał wtedy kiedy idzie ścieżka LFE. Czyli bardziej prawidłowo. Ale nigdy tak nie podłączałem. Pytanie czy jest wogóle a jeśli tak to ile strata że podłącza się tylko do jednego terminala w subie. Wtedy kolejne pytanie czy zworek dać na subie.

No to trzeba sprawdzić po prostu.

Odsłuchowo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma być strata na jednym podłączonym terminalu w subie? Przecież amplituner nie napędza głośnika tylko sub przekształca sobie sygnał wysokopoziomowy na niskopoziomowy i we własnym zakresie wzmacnia. Równie dobrze można zadawać pytania czy do klasycznych współczesnych subów podłączać kabel RCA pojedynczy cz "Y", przeciez suby mają LineIn L/R. Wiadomo że wystarczy pod jedno. Możesz dawać "Y", sygnał prawdopodobnie będzie mocniejszy i w tych samych ustawieniach sub zagra głośniej, ale finalnie nic więcej nie zyskamy bo przesterowanie się szybciej pojawi i max który można wykrzesać będzie taki sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...