Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


GreatB

Recommended Posts

Hej, jakoś od 2007 roku jestem posiadaczem zestawu Harma Kardon 970 oraz glośników Focal JMlab Chorus 706S. Jakiś czas temu pozbyłem się kolekcji płyt oraz odtwarzacza CD jaki był w zestawie. Podpiąłem pod wzmacniacz moduł bluetooth i słucham sobie muzyki ze streamingu AppleMusic, czasem podepnę telewizor do jakiegoś filmu.

Chcę zmienić sprzęt na coś nowszego. CO nagłośni obecnie pomieszczenie wielkości +-35m.kw. Zależy mi głownie na tym, aby łączyć się bez problemu z iPhonem i słuchać muzyki. Nie wiem czy te kolumny zostawiać czy jednak iść w coś innego. Chciałbym zamknąć się z całością powiedzmy w 5tys choć podejrzewam że może być problem.  Wstępnie to co wyszukałem i mnie zainteresowało to, jeżeli chodzi o wzmacniacze (kolejność przypadkowa)::

  • Yamaha R-N602
  • NAD C338 
  • Yamaha MusicCast WXA-50
  • coś od Cambridge Audio (bo lata temu kiedy decydowalem ię na Harmana zastanawiałem się nad jakąś tam ich propozycją)

Może podpowiecie w jakim kierunku patrzeć? może ktoś z Was uszereguje wg swojej kolejności to co powyżej wyszukałem. Muzyka jazz, rock, indie, pop, trochę klasyki... Czyli można rzec dość przekrojowo. Główne kryteriom to bezproblemowe słuchanie z AppleMusic, nie chce mi się bawić w Tidale, Spoti i inne, testowanie serwisów mam już za sobą.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Wiem że wzmacniacz nie gra i że ważniejsze raczej głośniki.... Hmmm no ciekawy jestem Waszej opinii, co robić? Jak żyć? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wzmacniacze jak najbardziej grają :) Jak rozumiem, szukasz tylko wzmacniacza, który obsługuje AirPlay2. Pod Focala odpuściłbym Cambridge Audio oraz Yamahę, to granie jaśniejsze i po przejściu z Harmana możesz to odczuwać w postaci narzucającej się góry. Zainteresowałbym się na pewno Vincentem SV-500, którego mamy w zestawie z WiiM Mini, który obsługuje AirPlay 2. To cieplejsze granie, z bardzo dobrą sceną i detalami. Rozwiązaniem all-in-one, ale z HDMI jest Marantz Stereo 70s. Warto też zainteresować się Arcam Radia A15 + WiiM Mini. Też przyjemny sprzęt, bardzo ciekawy :) Zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...