Skocz do zawartości

Rozbudowa stereo - jakie kolumny do NAD C375BEE


PiotrG

Recommended Posts

Witam 

Posiadam wzmacniacz NAD 375BEE ( który zastąpił stary AVR Denona ) wraz z kolumnami Jamo S606 które chce wymienić co coś lepszego. Po wymianie Denona na NAD-a nawet te kolumny zaczęły grać dużo lepiej ale dalej to dość daleko od tego czego bym chciał. Brak rozdzielczości, słaby środek, góra, ogólnie co najwyżej przeciętnie. Słucham zróżnicowanej muzyki z przewaga elektronicznej, rocka ale zdażają się też spokojniejsze kawałki. Mam pokój ok 25m2. Rozglądam się za czymś na co mogę zamienić te Jamo. Byłem ostatnio na odsłuchu Dynaudio Emit 50 grało to naprawdę fajnie ale ze wzmacniaczem hybrydowym Vincent, jak zabrałem swój na odsłuch to dźwięk był trochę dla mnie trochę "za twardy", nie brzmiało to już tak dobrze. Doradca w sklepie powiedział że to z czasem może się zmienić na plus. Jakie kolumny są Waszym zdaniem warte uwagi do tego wzmacniacza ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podłącze się pod wątek bo sam jestem ciekawy jakich kolumn warto szukać do tego wzmacniacza. Sam zastanawiałem się nad Monitor Audio Silver 300, Dynaudio X34, Fyne audio f501,TANNOY PRECISION 6.2, Carina FS 247.4 a nawet patrzyłem na Focal Aria 926 bądź coś od B&W. Generalnie wszystko zależy od budżetu i jakiego dźwięku oczekujemy, sam wzmacniacz gra bardzo uniwersalnie i wysteruje większość kolumn dostępnych na rynku. Czekam na opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ile konkretnie chciałbyś wydać? Jeśli poruszamy się w budżecie Emitów 50, to na pewno sprawdziłbym takie opcje jak Pylon Audio Diamond 25, Fyne Audio F501, System Audio Saxo 60, Q Acoustics 5040, Triangle Borea BR08, a z podstawek Buchardt P300. Są to też kolumny po raczej cieplejszej stronie, z wyjątkiem Saxo, które są neutralne i zagrają tak, jak będzie chciał tego wzmacniacz. Triangle są lekko przyciemnione, z bardzo przyjemną sceną, Q Acoustics naturalne, Fyne Audio F501 są cieplejsze, podobnie Diamondy. Każde z nich mogą się zgrać, w razie czego zapraszamy :) 

P300 są z kolei najmiększe moim zdaniem z tych opcji, więc mogą Ci się spodobać ;) Mimo że to podstawki, to spokojnie dadzą sobie radę na 25m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Hej, ile konkretnie chciałbyś wydać? Jeśli poruszamy się w budżecie Emitów 50, to na pewno sprawdziłbym takie opcje jak Pylon Audio Diamond 25, Fyne Audio F501, System Audio Saxo 60, Q Acoustics 5040, Triangle Borea BR08, a z podstawek Buchardt P300. Są to też kolumny po raczej cieplejszej stronie, z wyjątkiem Saxo, które są neutralne i zagrają tak, jak będzie chciał tego wzmacniacz. Triangle są lekko przyciemnione, z bardzo przyjemną sceną, Q Acoustics naturalne, Fyne Audio F501 są cieplejsze, podobnie Diamondy. Każde z nich mogą się zgrać, w razie czego zapraszamy :) 

P300 są z kolei najmiększe moim zdaniem z tych opcji, więc mogą Ci się spodobać ;) Mimo że to podstawki, to spokojnie dadzą sobie radę na 25m2. 

Tak jak zauważyłeś budżet zblizony do Emit 50. Dzięki za propozycje, będę rozważał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...