Skocz do zawartości

Salon z kuchnią w prostokącie.


Pitt39

Recommended Posts

15 godzin temu, Palmos napisał:

Żeby to dobrze zadziałało to trzeba się mądrze pobawić tak jak napisałem parę postów wyżej 

Myślę że jeszcze zasiądę do tego by się pobawić, póki co stanęło na słuchaniu tego co gra najlepiej... mniej człowiek poirytowany.

Dwa. I tak chce to przyszłościowo pomierzyć. Może coś się jeszcze wyciągnie i będzie  lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Pitt39 Jaki masz teraz sprzęt? Masz coś od Wiim? Jeżeli tak, zrób to co poradził ci Palmos. Ja u siebie zrobiłem dokładnie tak samo, wyciszyłem w EQ najbardziej rezonujące częstotliwości i różnica była na prawdę duża. Sprawdź to koniecznie u siebie. Możliwe, że pozbędziesz się problemu. 

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z salonu się wyniosłem i klipsche służą mi do filmów(przyszłościowo chcę zbudować drugi zestaw, ale to pieśń przyszłości), a do małego pokoju po paru odsłuchach w innych miejscach nawet się przyzwyczaiłem, bo stwierdziłem, że nie jest aż tak źle jak z pozoru mi się wydawało(zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do  materiału w którym przychodzi mi rzeźbić).

A  gra: Kef ls 50 meta(nisko nie schodzą, nie są przebasowione), Audiolab 6000a, Wiim mini.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie na słuch używając generatora tonów, przy której częstotliwości masz najgorsze dudnienie, a później używając EQ w apce wiim home wycisz tę częstotliwość. To ci zajmie 5 minut. 

image.png.b1d9a54796c6a8d03be01777737e4365.png

image.png.d7f4b07f90693c0fc8ce5b70abd65c33.png

To moje ustawienie dla 36hz. Zrób identycznie dla swojej częstotliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

Wtedy się nie zainteresował to i teraz się nie zainteresuje bo napisał że mu pasuje 

Chwile się bawiłem, ale stwierdziłem że chyba nie mam aż tak wyrobione ucha by stwierdzić na 100% że to mnie najmocniej wkurza, a może dziś tak to odbieram, a może mi się zdaję... więc finalnie chyba się przyzwyczaiłem do tego jak to gra ;-).

Niemniej cene rady doceniam i dziękuję za poświęcony czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Cenne*

Ps. Póki co tak to wygląda, a po pomiarach, które kiedyś - mam nadzieje  - nastąpią będę wiedział coś więcej ;). 

Zbieram się w sobie by kupić umika i karte, ale wiem że będzie to droga przez męke(dlatego schodzi).

IMG_20240418_120922.jpg

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Palmos napisał:

 

https://forum.audio.com.pl/topic/96722-nowy-sprzęt-i-załamka/?do=findComment&comment=643783

Ten film warto obejrzeć ale są inne lepsze na yt (ale po angielsku) musisz poszukać

Test też tutaj spory wątek parę lat temu założony jak koledzy z forum rozkminiali REW umlik i dirac live dsp itp.

Jak  już sie zdecyduje na ten nierówny bój,  to pewnie zacznie się grzebanie w poszukiwaniu materiałów.

Póki co, w ramach rekonesansu odpaliłem ten wyżej wrzucony, aby mieć  poglądową wiedze z czym przyjdzie się zmierzyć 😉.

ps. Ten watek po łebkach widziałem, ale momentami miałem wrażenie że mierze się z jakimś antycznym pismem i wyłączyłem(o tym mowa; REW umlik i dirac live dsp itp.).

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na tym forum wiadomość że wiim pracuje nad dsp, więc trzeba poczekać.

Na tą chwilę można wygenerować w rew proste filtry i na ich podstawie ustawić peq w wiim żeby pozbyć się tych największych problemów. I tak jak pisalismy tutaj to się sprawdza jeśli chcemy ogarnąć np. dudnienie basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palmos napisał:

Była na tym forum wiadomość że wiim pracuje nad dsp, więc trzeba poczekać.

To by bylo cos🙂

 

12 minut temu, Palmos napisał:

Na tą chwilę można wygenerować w rew proste filtry i na ich podstawie ustawić peq w wiim żeby pozbyć się tych największych problemów. I tak jak pisalismy tutaj to się sprawdza jeśli chcemy ogarnąć np. dudnienie basu.

Ten peq w wiim jest jak dla mnie troche zbyt podstawowy. 

Czy jest jakies zewnetrzne niedrogie urzadzenie, ktore moglbym polaczyc z wiimem, zeby miec wiecej opcji? (Poki co nie zaglebialem sie jeszcze w temat dsp.) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jabar napisał:

Ten peq w wiim jest jak dla mnie troche zbyt podstawowy. 

Czy jest jakies zewnetrzne niedrogie urzadzenie

Przede wszystkim jest peq i nawet nie degraduje brzmienia. Nie zapominajmy że rozmawiamy o sprzęcie mocno budżetowym i nie wiem czy inne streamery w tym budżecie mają peq lub chociaż geq, a jak mają to jak im to działa.

 

50 minut temu, jabar napisał:

urzadzenie, ktore moglbym polaczyc z wiimem, zeby miec wiecej opcji? (Poki co nie zaglebialem sie jeszcze w temat dsp.) 

Najlepiej... Laptop, a tutaj to już mozna płynąć np. to co pisze kolega @Dedal.

Nie chcę Cię martwić  ale jak będziesz się zagłębiał w dsp to dowiesz się że choć dużo można poprawić to niestety tanio i łatwo nie jest i niestety nie jest to lek na całe zło - wszystkich problemów z akustyką nie załatwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dedal napisał:

Tanie ale ogarnia jak drogie 🤔

Takie rzeczy tez sie zdarzaja 😃

10 minut temu, Palmos napisał:

Przede wszystkim jest peq i nawet nie degraduje brzmienia.

Zgadza sie, jest calkiem dobrze 🙂

Chodzilo mi o cos takiego jak np. MONACOR MDSP-24/HD, bo cos takiego chyba sluzy do niwelowania modow? Tak jak juz wspominalem, nie jestem jeszcze w temacie. Czy takie urzadzenia zaczynaja sie cenowo od ponad 1000zl? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To minidsp. Ale żeby to samemu ustawić to trzeba trochę posiedzieć i przede wszystkim poczytać (pomiary, generacja filtrów,  implementacja ich itd.)

Można to też kupić z dirac live (będzie drożej) ale łatwiej (co nie znaczy łatwo). 

Jest o tym sporo na tym forum.

Inna droga ale nie tania to kupić wzmacniacz z korekcją akustyki ale tu już wchodzimy w kwoty bliżej 10k pln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...