Skocz do zawartości

Upgrade głośników


Daniel Ps

Recommended Posts

Witam mam pytanie dotyczące rozbudowania kina. Mam zestaw 5.1 heco aurora na frontach aurora 1000 jako amplituner Yamaha rxv6a mam wrażenie że nie oddaje to dźwięku jak za wartość tego zestawu chciałbym go wzmocnić o dać polotu. Chciałbym aby fronty grały osobno z jakiegoś wzmacniacza gdy chcę słuchać samej muzyki a w momencie oglądania filmów żeby kino było też na wysokim poziomie. Zastanawiam się nad jakimś dobrym wzmacniaczem (polecano mi wzmacniacz który pracuje jako końcówka mocy i integra (tylko nie za bardzo ogarniam o co chodzi prosiłbym o wyjaśnienie jakoś prostymi słowami co jak działa) i druga opcja to końcówka mocy. 
zależy mi żeby wydobyć z głośników zdecydowanie więcej bo na tą chwilę czuję spory niedosyt jeżeli chodzi o jakość dźwięku.
 

Z góry dziękuję za pomoc a jeżeli w złym form wrzucam temat proszę o jego przeniesienie do właściwego miejsca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje

- typowa końcówka i wtedy amplituner pracuje jako jako pre oraz źrodło. Chodzi zawsze kiedy słuchasz muzyki.

Ale nic nie przepinasz nic nie odłączasz i nie przestawiasz

Nuprime STA9

PROJECT AMP BOX DS2

NAD C268

Emotiva Basx

 

- albo iść w integre ale do niej to ma sens kiedy będziesz miał tez osobne źrodło . Tu z kolei czy on ma tryb pracy jako koncowki albo integry ma znaczenie ale mniejsze. Zawsze sygnal moze przechodzic przez dwa pre

Cyrus ONE

Project Maia DS2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka mocy i amplituner rozumiem. 
integra co to jest ? Rozumiem że do tego musi być wzmacniacz z tą opcją integry tak? Czy osobno integra i coś jeszcze ? Bo z tego co widzę i tegra to też amplituner kina domowego. Dlatego proszę też o sposób działania tak krok po kroku tych sprzętów  Muzyka i tak będzie tylko z Apple Music tidal ewentualnie YT

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniel Ps napisał:

integra co to jest

to wzmacniacz stereo zintegrowany - czyli "typowy" wzmacniacz (w jednej obudowie przedwzmacniacz i końcówka mocy). Moim zdaniem dodanie samej końcówki może poprawić stereo ale nie musi - dalej korzystał będziesz z elektroniki przedwzmacniacza amplitunera kina, a te z stereo radzą sobie nie najlepiej. Lepszym rozwiązaniem ale z pewnością droższym jest wspomniana "integra", ale taka która ma wejście bezpośrednio na końcówkę mocy. Wtedy przewodem RCA wprowadzasz na wejście końcówki w integrze sygnał z przedwzmacniacza (PRE) L i R amplitunera. Jak korzystasz z kina wtedy integrę przełącza się w tryb końcówki, jeżeli chcesz stereo wtedy nie włączasz amplitunera, a integre ustawiasz w trybie wzmacniacza zintegrowanego, źródła stereo (np. CD, gramofon) masz podłączone bezpośrednio do wzmacniacza i voilà. Zaletą tego rozwiązania jest odciążenie końcówek amplitunera z kanałów frontowych które napędza końcówka z integry (ten efekt również uzyskasz samą końcówką), ale stereo w przypadku wzmacniacza zintegrowanego zagra zdecydowanie lepiej. Ja tak mam połączonego Marantz-a z Audiolabem i w stereo jest zasadnicza różnica.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mi trochę rozjaśniło rozumiem że w takim razie jest opcja końcówki mocy albo (i tu proszę wyprowadzić mnie z błędu jeżeli się mylę) dokupienia integry) wzmacniacza zintegrowanego. W obu przypadkach jest jedno urządzenie do kupienia? Bo jeżeli tak to nie wiem czemu ma być to różnica w cenie bo np znalazłem taki nad c 700 ktory jest cenowo zbliżony do polecanego mi atoll am100 signature (końcówki mocy) lub tańszy nad c 368

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Ps napisał:

W obu przypadkach jest jedno urządzenie do kupienia?

Tak

1 godzinę temu, Daniel Ps napisał:

Bo jeżeli tak to nie wiem czemu ma być to różnica w cenie bo np znalazłem taki nad c 700 ktory jest cenowo zbliżony do polecanego mi atoll am100 signature (końcówki mocy) lub tańszy nad c 368

wskazane przez Ciebie NAD C368 i C700 nie mają wejścia na końcówkę mocy i nie będą pracować w ten sposób, natomiast Atoll AM100 to końcówka mocy. Musiałbyś szukać wzmacniacza zintegrowanego z wejściem na końcówkę. Takie integry z wejściem na końcówkę mocy (Main IN, Power IN, By Pass - różnie to nazywają producenci) to np. Atoll-e IN50, IN100, IN200, Marantz PM8006, Audiolab-y chyba wszystkie obecne modele 6000, 7000, 8300, 9000 no jeszcze trochę się tego znajdzie. Natomiast ważne (dla wygody) jest żeby z pilota czy panelu frontowego można było przełączać tryb pracy między integrą a końcówką, żeby nie trzeba przełączać kabelków, zworek itp.. "Zwykły" wzmacniacz zintegrowany (z wejściami liniowymi) też teoretycznie można podłączyć, ale będzie trochę kłopotu z regulacją głośności dla amplitunera. W takim wypadku trzeba znaleźć "złote" ustawienie poziomu głośności na wejściu liniowym do którego wepniesz amplituner, ale jest to półśrodek, bo chcąc korzystać z kina będziesz musiał pamiętać żeby w integrze ustawić wcześniej ustalony i skalibrowany z kinem poziom głośności, no nie jest to wygodne. Natomiast sama końcówka mocy jak już pisałem wcześniej niekoniecznie przyniesie poprawę w stereo, które i tak będzie "obrabiane" przez przedwzmacniacz amplitunera kina i stereo może na tym zyskać niewiele bądź nic, zdecydowanie lepszy efekt uzyskasz wzmacniaczem stereo. Najlepiej wypożyczyć do domu i posłuchać różnych sprzętów i wariantów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2023 o 10:58, Daniel Ps napisał:

Końcówka mocy i amplituner rozumiem. 
integra co to jest ? Rozumiem że do tego musi być wzmacniacz z tą opcją integry tak? Czy osobno integra i coś jeszcze ? Bo z tego co widzę i tegra to też amplituner kina domowego. Dlatego proszę też o sposób działania tak krok po kroku tych sprzętów  Muzyka i tak będzie tylko z Apple Music tidal ewentualnie YT

 

Integra to wzmacniacz zintegrowany z przedwzmacniaczem do kórego możesz wpiąć jakieś żrodlo typowo do stereo

Masz to opsiane w moim temacie jak to podłączyć przypietego na głównej stronie.

Pisałem to wtedy jeszcze z ramienia S4Home

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...