Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe do LG C3 - filmy, gry


Recommended Posts

Dzień dobry.

Zakupiłem nowy tv i szukam teraz słuchawek do nich.
Zastosowanie jak powyżej - gry na XSX, PS5, Nintendo Switch (no dobra, z tym może być ciężko :D) oraz oglądanie VOD.
Muzyki raczej słuchać nie będę.

Budżet - sam nie wiem.
Początkowo myślałem o 300 zł, ale co to jest 300 zł w tych czasach.
Więc skoczmy do 500 zł, ale nie chciałbym więcej.

Co poradzicie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mini21 najlepiej aby nadajnik w TV posiadał wsparcie kodeka aptX Low Latency, dzięki czemu nie będzie późnienia dźwięku względem obrazu. Ze słuchawek wspierających ten kodek polecam MEE Audio Matrix Cinema, które oferują bardzo dobrą jakość dźwięku w tym budżecie cenowym, dodatkowo posiadają wbudowany equalizer z 4 ustawieniami: dwa z podbiciem basu i dwa z nastawieniem na wyraźniejsze średnie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2023 o 04:07, mini21 napisał:

Dzień dobry.

Zakupiłem nowy tv i szukam teraz słuchawek do nich.
Zastosowanie jak powyżej - gry na XSX, PS5, Nintendo Switch (no dobra, z tym może być ciężko :D) oraz oglądanie VOD.
Muzyki raczej słuchać nie będę.

Budżet - sam nie wiem.
Początkowo myślałem o 300 zł, ale co to jest 300 zł w tych czasach.
Więc skoczmy do 500 zł, ale nie chciałbym więcej.

Co poradzicie?
 

Cześć

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-gamingowe/audio-technica-ath-g1.html

Audio Technica ATH G1 - to może rozwiązać Twoje dotychczasowe wątpliwości :)

Są lekkie na głowie, bardzo wygodne, a przy tym brzmią przyjemnie i delikatnie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-gamingowe/audio-technica-ath-g1.html

Audio Technica ATH G1 - to może rozwiązać Twoje dotychczasowe wątpliwości :)

Są lekkie na głowie, bardzo wygodne, a przy tym brzmią przyjemnie i delikatnie :)

 

Dzięki ale z tego co widzę to są chyba słuchawki na kabelku a szukam czegoś bezprzewodowego. 

W sumie zamówiłem 2 pary na próbę - Edifier w820nb jako takie tylko do tv i trochę droższe Audio Technica ATH-M20XBT. 

 

Myślałem że do tv te tańsze wystarczą i nie będzie różnicy a jednak jest i to duża. 

W Edifier dźwięk się jakby zlewa i wszystko jest dość płaskie. 

W AT tak fajnie rozdziela dźwięk na prawą i lewą słuchawkę tak jakby dając lekki efekt przestrzenny (sorry, jestem laikiem więc moje określenia są bardzo niedokładne). 

Bije się z myślami czy warto dopłacać 2x do słuchawek pod tv... bo więcej to już nie ma sensu choć pierwotnie ustaliłem budżet na 500 zł tylko po co... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mini21 napisał:

Dzięki ale z tego co widzę to są chyba słuchawki na kabelku a szukam czegoś bezprzewodowego. 

W sumie zamówiłem 2 pary na próbę - Edifier w820nb jako takie tylko do tv i trochę droższe Audio Technica ATH-M20XBT. 

 

Myślałem że do tv te tańsze wystarczą i nie będzie różnicy a jednak jest i to duża. 

W Edifier dźwięk się jakby zlewa i wszystko jest dość płaskie. 

W AT tak fajnie rozdziela dźwięk na prawą i lewą słuchawkę tak jakby dając lekki efekt przestrzenny (sorry, jestem laikiem więc moje określenia są bardzo niedokładne). 

Bije się z myślami czy warto dopłacać 2x do słuchawek pod tv... bo więcej to już nie ma sensu choć pierwotnie ustaliłem budżet na 500 zł tylko po co... 

Ok,

A może warto sprawdzić nawet dla czystej ciekawości?
Masz jeszcze model A-T M50XBT2 = https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/sluchawki-audio-technica-ath-m50xbt2.html

278 zł więcej a niż założyłeś ale to będzie bardzo duży przeskok w stosunku do modelu "20"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, 500 zł to i tak max który mogę przeznaczyć (prawie połowa mojej miesięcznej renty). 

Póki co na placu boju zostają Audio technika m20xbt lub mam jeszcze jedną opcje - SoundCore Space One. 

Cenowo zbliżone, na korzyść tych drugich to na pewno obsługa LdaC choć w sumie nie jest mi ona jakoś potrzeba bo ani telefon ani tv tego formatu nie obsługują. 

Chwilę posłuchałem Edifier W820nb i grają jakoś tak płasko - jakby lewa i prawa strona się "łączyły" na środku dając mało ciekawy dźwięk. 

M20bt pod tym względem działają dużo lepiej. 

 

Co myślicie o tych SoundCore? @rms.pl @Top Hi-Fi & Video Design

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mini21 co do SoundCore nie wypowiem się, ponieważ nie miałem z nimi styczności, nie zostaje nic innego jak ewentualnie samemu sprawdzić. Natomiast co Audio Technik zdecydowanie są zestrojone bardziej liniowo, bez jakiej większej dominacji któregoś z pasm, niezła rozdzielczość i przestrzeń jak na tą półkę cenową. Jest też możliwość uruchomienia trybu "Low Latency" aby nie było opóźnień między obrazem, a dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 19:53, mini21 napisał:

Niestety, 500 zł to i tak max który mogę przeznaczyć (prawie połowa mojej miesięcznej renty). 

Póki co na placu boju zostają Audio technika m20xbt lub mam jeszcze jedną opcje - SoundCore Space One. 

Cenowo zbliżone, na korzyść tych drugich to na pewno obsługa LdaC choć w sumie nie jest mi ona jakoś potrzeba bo ani telefon ani tv tego formatu nie obsługują. 

Chwilę posłuchałem Edifier W820nb i grają jakoś tak płasko - jakby lewa i prawa strona się "łączyły" na środku dając mało ciekawy dźwięk. 

M20bt pod tym względem działają dużo lepiej. 

 

Co myślicie o tych SoundCore? @rms.pl @Top Hi-Fi & Video Design

Sądzę, że musisz koniecznie przesłuchać w domowych warunkach tych Audio Technica M20XBT i wtedy sam sobie odpowiesz czy taki poziom Cię zadowala :)

W razie czego, link do produktu https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/sluchawki-audio-technica-ath-m20xbt.html

jakbyś nie mógł przyjść a chciałbyś zamówić online ;)

 

Firma Edifier dobrze przędzi w głośnikach aktywnych, słuchawki to nie jest zdaje się ich mocna strona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...