Skocz do zawartości

Podłączenie dwóch subwooferów kablem głośnikowym.


kbs69

Recommended Posts

Witam forumowiczów, troszkę się oczytałem i niestety nie do końca rozumiem z czym się mierzę zatem postanowiłem zadać pytanie tutaj.

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw B&W 603 s3 + rotel 1572 mkII. Jestem zadowolony aczkolwiek w filmach brakuje basu oraz czasem organizujemy u nas w domu troszke większe imprezy.

W związku z tym chciałbym dopiąć do zestawu 2 suby bowersa ASW610. Najbardziej pasowałoby mi podpiąć je kablami głośnikowymi do terminali we wzmacniaczu i korzystać jak z dodatkowego zestawu B, który mogę włączać i wyłączać z poziomu pilota. Jako że dopiero raczkuję w temacie audio dużo czytam i gdzieś wyczytałem żeby tak nie robić bo to obciąży wzmacniacz (co wydaje mi się nielogiczne bo to aktywne suby). Takie rozwiązanie preferuję również dlatego żeby nie "wyciągnąć" sygnału z kolumn podpinając je pojedynczym rca.

Bardzo proszę o opinie w tej sprawie bo mam już kocioł w głowie. 

Drugą rzeczą są owe kable. W razie użycia tego rozwiązania powinienem użyć takich kabli jakimi podpiąłem kolumny? ( ricable magnus speaker mkII ) czy mogą być cieńsze, np primusy, które jeszcze posiadam po testowaniu, a może to przerost formy nad treścią i wogóle użyć tanszych kabli.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i przepraszam za żółtodzióbskie pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...