Skocz do zawartości

Czym mogą być spowodowane trzaski?


majkl

Recommended Posts

Dzień dobry.

Zakupiłem kilka dni temu Zestaw stereo YAMAHA RX-V4A + INDIANA Line Nota 550X.  

Pytanie czy powinny mnie niepokoić trzaski, które pojawiają się przy bardzo mocno rozkręconej głośności i przy dużej ilości basu (chyba ma wpływ niski ton, chyba). Wydaje mi się też że słyszę je bardziej z prawej kolumny, ale może tylko mi się wydaje.

Tak jak powiedziałem trzaski pojawiają się tylko przy bardzo mocno rozkręconej głośności (ale nie na full). Słucham muzyki z tv, z youtube, wzmacniacz z tv podłączony kablem hdmi.

Czy to może być oznaka uszkodzonej kolumny, wzmacniacz nie wyrabia? Pytanie bo jak coś to odeślę sprzęt (chociaz niechetnie) 

Z góry dziękuję za uwagę i poświęcony czas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia czy te trzaski pochodzą z kolumny czy amplitunera, podłącz odwrotnie kolumny. Prawa kolumna do wyjścia lewego w amplitunerze i lewa do wyjścia prawego. Jeżeli trzaski przeniosą się na drugą kolumnę oznacza, że przyczyna jest w amplitunerze, a jeżeli dalej będą w prawej to znaczy że kolumna jest przyczyną.

Możliwe jest też że przesterowujesz kolumny i pojawiają się zniekształcenia, jeżeli masz regulację głośności prawie na max, dodatkowo podbity bas w amplitunerze to możliwe że głośniki już nie wyrabiają przy ustawieniu bardzo wysokiej głośności. Te kolumny są nie duże i mają swoje ograniczenia jak głośno mogą zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rms.pl napisał:

 

Możliwe jest też że przesterowujesz kolumny i pojawiają się zniekształcenia, jeżeli masz regulację głośności prawie na max, dodatkowo podbity bas w amplitunerze to możliwe że głośniki już nie wyrabiają przy ustawieniu bardzo wysokiej głośności. Te kolumny są nie duże i mają swoje ograniczenia jak głośno mogą zagrać.

Taką też mam nadzieję. Szczerze mówiąc wszystko by wskazywało właśnie na to, że to wina zbyt mocno rozkręconej głośności. 

Ale pytanie właśnie czy takie symptomy daje kolumna ktora dostaje za mocno w cire. Szczerze mówiąc to jak na ich moc i tak jestem w szoku jak głośno potrafią grać bez zniekształceń dźwięku.

Mam nadzieję, że nie uszkodziłem tych głośników tą głośnością, ale w sumie jak usłyszałem pierwsze trzaski to od razu ściszyłem i było ok.  

Dziękuję Ci za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...