Skocz do zawartości

Subwoofer do kina i muzyki


Harvey

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. 

Amplituner: Yamaha RX-V485

Kolumny: Taga TAV-606 V.3

Pokój 12m2 ze skosami na suficie (poddasze)

Kobiety w chałpie wiadomka: seriale, filmy, netflixy itd. Głównie w wekkendy. Ja tym gardzę :) ale na co dzień słucham muzyki ze streamingu. Jak widać zestaw nie jest wyrafinowany, bo i słuchacz nie jest wymagający. Tym niemniej lubię trochę basu i chciałbym zakupić suba. Teoretycznie uniwersalnego, ale "babom" to wszystko jedno i stawiam dolary przeciw orzechom że nie zauważą zmiany w tych swoich filmikach :) Idziemy zatem bardziej w coś do muzyki i tu potrzebuje Waszej pomocy. Na początku pomyślałem że używany Magnat 302A albo Klipsch R10SW będzie ok. Ale naczytałem się że w muzyce będą wolne i mulaste. Nie nadążają za muzyką itd. Nie mam doświadczenia, więc ciężko mi ocenić czy tak naprawdę jestem w stanie to odczuć. W pobliżu nie mam miejsca gdzie mógłbym posłuchać jakiegokolwiek sprzętu :/

Co byście polecili ? Budżet to powiedzmy 1000 zł za używany sprzęt. Do nowego coś mogę dorzucić. Magnat RS 8 będzie szybszy od starszego 302 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony Tannoy TS 2.8 okazał się zepsuty, więc wracam z tematem. Ciężko z dostępnością Tannoy'ów więc chyba trzeba się pogodzić z perspektywą dorzucenia do dostępnych opcji (nowych sklepowych)

A zatem co lepiej zagra:

  • Fyne Audio F3.10 - 1,6 tyś
  • TAGA Harmony Platinum SW-10 V.3 - 1,9 tyś 
  • TAGA Harmony TSW-212 - 1,5 tyś 
  • Magnat Alpha RS 12 -1,8 tyś

Nie wiem jaka jest przewaga Platinium nad Tsw-212.  Fyne najlepszy ? Platinium kolorystycznie by mi pasował do kolumn.

Wiem że są jeszcze polecane Heco Aurora Sub 30A i SVS SB-1000 ale to już pułap > 2 tyś , a wtedy świąt by u mnie nie było w tym roku  ;) 

Co robić jak żyć ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2023 o 17:50, Harvey napisał:

Zakupiony Tannoy TS 2.8 okazał się zepsuty, więc wracam z tematem. Ciężko z dostępnością Tannoy'ów więc chyba trzeba się pogodzić z perspektywą dorzucenia do dostępnych opcji (nowych sklepowych)

No tak myslałem bo to wiekowy sprzęt.

To kup nowsza edycję jego

Fyne seria F :)

Dnia 13.12.2023 o 17:50, Harvey napisał:

Fyne Audio F3.10 - 1,6 tyś

dokładnie.

No chyba że dostaniesz dobrą cenę na SB1000

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...