Skocz do zawartości

Wybór sprzętu pod gramofon Pro-ject the Classic Evo


Koruneru

Recommended Posts

Z pary R3 i LS50 po odsłuchu wybrałem LS-y. R3 były dla mnie zbyt przyciemnione, przebasowione. Teraz mam LS50 Meta. R3 Meta nie słuchałem. 

Wzmacniaczami się nie ekscytuję. Ważne żeby były solidne, niezawodne i miały wymagane funkcje. I żeby nie buczały. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Koruneru napisał:

Monitory aktywne połączę z garmofonem który posiadam z wkładką mc ? Jaki zestaw bym potrzebował  to rozważę go do tej pory zawsze kolumny pasywne miałem? Jeśli chodzi o b&w planowałem kupić wraz z podstawkami dedykowanymi do nich i odsunąć trochę od ściany bardziej niż teraz mam, biurko też jak będę wymieniał mógłbym minimalnie odsunąć od ściany. a cały sprzęt gramofon i wzmacniacz i przedwzmacniacz gramofonowy dać na boczną ścianę na dedykowanym meblu.

Kupujesz zewnętrzny pre gramofonowy.

19 godzin temu, Koruneru napisał:

A wiec kieruje się Diamond Monitor 18 mk2  które miałem okazje odsłuchać  i dźwięk dla mnie genialny

Ale tu będzie to samo. To będzie źle grać w takim ustawieniu.

Nie wolno jezdzic na rowerze po autostradzie!

Mimo że się ma rower za 15 000 zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym rozważyć inną opcje kolumny aktywne podstawkowe  bliskiego pola bo według was takie potrzebuje co polecacie jaki przedwzmacniacz gramofonowy pod wkładkę mc wtedy, fajnie też aby dac był wbudowany lub osobny aby z  komputera też grać. budżet nadal 15 tys zł rozważał bym w tej opcji?

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Koruneru napisał:

w takim razie co proponujesz do moich zastosowań to sprawdzę to ?

Monitory aktywne. Napisałem wiele proppzycji powyżej.

Nawet te tańsze serii A zagrają dużo lepiej niż pasywne konstrukcję.

Ale takich rozwizań jest wiele. Akurat podałem te które ostatnio słuchałem.

17 godzin temu, Koruneru napisał:

Jeśli chciałbym rozważyć inną opcje kolumny aktywne podstawkowe  bliskiego pola bo według was takie potrzebuje co polecacie jaki przedwzmacniacz gramofonowy pod wkładkę mc wtedy, fajnie też aby dac był wbudowany lub osobny aby z  komputera też grać. budżet nadal 15 tys zł rozważał bym w tej opcji?

Pro Ject lub Rega, robią dobre przedwzmacniacze gramofonowe.

Dobre a nie drogie DACi: zalezy od tego jakie monitory wybierzesz. DAC 200, CXN V2 jako źrodło sieciowe oraz DAC, Eversolo Z6 podobnie ten w Cambridge nieco lepiej. Albo same DAC SMSL czy ifi ZEN DAC, Topping E70

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Monitory aktywne. Napisałem wiele proppzycji powyżej.

Nawet te tańsze serii A zagrają dużo lepiej niż pasywne konstrukcję.

Ale takich rozwizań jest wiele. Akurat podałem te które ostatnio słuchałem.

Pro Ject lub Rega, robią dobre przedwzmacniacze gramofonowe.

Dobre a nie drogie DACi: zalezy od tego jakie monitory wybierzesz. DAC 200, CXN V2 jako źrodło sieciowe oraz DAC, Eversolo Z6 podobnie ten w Cambridge nieco lepiej. Albo same DAC SMSL czy ifi ZEN DAC, Topping E70

 

Adam audio ciekawa propozycja model  S3V tylko nie bardzo widzę możliwość podłączenia jednocześnie pod niego daca i przedwzmacniacza gramofonowego bo z tego co widzę mają tylko jedno złącze xlr a nie widzę rca w ogóle chyba ze dwie kolumny osobno mają te złącza chociaż xlr  i wtedy oby dwa zadziałają jak podłączę pod obie kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koruneru napisał:

Adam audio ciekawa propozycja model  S3V tylko nie bardzo widzę możliwość podłączenia jednocześnie pod niego daca i przedwzmacniacza gramofonowego bo z tego co widzę mają tylko jedno złącze xlr a nie widzę rca w ogóle chyba ze dwie kolumny osobno mają te złącza chociaż xlr  i wtedy oby dwa zadziałają jak podłączę pod obie kolumny ?

kilka opcji

- wybrac DAC z wejsciami Analogowymi także. Co robiło by jako pre

- Zastosować coś takiego

 

Da się, wszystko się da.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

kilka opcji

- wybrac DAC z wejsciami Analogowymi także. Co robiło by jako pre

- Zastosować coś takiego

 

Da się, wszystko się da.

 

Czy do tych Adam Audio s2v  dobrą opcją byłby Musical Fidelity M6s PRE  ma z tego co widzę wszystkie złącza które potrzebuje  czyli phono mc jak i po usb z tego jeśli dobrze widz,  dac też jest  a za całość zmieścił bym się w 23 695 pln około wiec jeszcze akceptowalny to jest dla mnie wydatek?

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2023 o 09:17, Koruneru napisał:

Czy do tych Adam Audio s2v  dobrą opcją byłby Musical Fidelity M6s PRE  ma z tego co widzę wszystkie złącza które potrzebuje  czyli phono mc jak i po usb z tego jeśli dobrze widz,  dac też jest  a za całość zmieścił bym się w 23 695 pln około wiec jeszcze akceptowalny to jest dla mnie wydatek?

No to teraz to sprawdzić, wynegocjować cenę i zamknąć się w 20K :)

Ale odsłuchaj w domowych warunkach i wróć do nas z informacją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...