Skocz do zawartości

Wybór daca do KEF Q750 + MAGNAT MR 780


nabuchodonozor

Recommended Posts

 

Cześć .
Po dwóch latach słuchania chciałbym  zakupić daca do systemu jak w tytule. Wstępnie jestem zainteresowany :
- eversolo dac-z8
- Topping D70 Pro Octo.
Zależy mi na tym aby raczej grał neutralnie . Muj budżet to max 3500 zł. Oczywiście nie kupuje w ciemno wypożyczę i posłucham . Czy to dobry kierunek .
Pozdro Tomek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nabuchodonozor napisał:

 

Cześć .
Po dwóch latach słuchania chciałbym  zakupić daca do systemu jak w tytule. Wstępnie jestem zainteresowany :
- eversolo dac-z8
- Topping D70 Pro Octo.
Zależy mi na tym aby raczej grał neutralnie . Muj budżet to max 3500 zł. Oczywiście nie kupuje w ciemno wypożyczę i posłucham . Czy to dobry kierunek .
Pozdro Tomek
 

Jesli masz taki budzet to bym sie na twoim miejscu porzadnie rozejrzal. Sporo dakow mozna za tyle juz dostac. Moim zdaniem wyzej nie trzeba isc. 

Choc to moze tez zalezy, z czym beda graly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, a co służy Ci za źródło? Oba DACi są bardzo dobre w swojej cenie, z czego EverSolo ma lekko podbity dół i świetny wzmacniacz słuchawkowy do IEMów lub mniej wymagających wokółusznych :) . Jeśli ma podbity dół to raczej na + u mnie.

 

Moim żródłem jest spotify przez kabel usb podłączony do wzmaka. 

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Jesli masz taki budzet to bym sie na twoim miejscu porzadnie rozejrzal. Sporo dakow mozna za tyle juz dostac. Moim zdaniem wyzej nie trzeba isc. 

Choc to moze tez zalezy, z czym beda graly.

Sporo czytałem + recki na youtube w tej cenie ( szczególnie toping ) chyba nie bedzie łatwoe znależć coś lepszego chyb żę sie mylę. Dlatego napisałem pokornie wysłucham propozycji i zdecyduję co wypożyczyć. 

 

Edytowano przez nabuchodonozor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sprawdzilem, drozsze daki albo duzo drozsze nie sa tej ceny warte. Moje zdanie. 

Dopiero sprawdzalem Serenade - fajny wzmacniacz sluchawkowy i dac. Za 1100 euro, R2R dac - gra tak jak moj Gato Audio DIA 250 s. 

Naprawde, nie trzeba isc z cena w gore by cos dobrego znalezc. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nabuchodonozor napisał:

Moim żródłem jest spotify przez kabel usb podłączony do wzmaka. 

W takim razie oba to bdb opcje, ale nie wiem, czy osobiście nie wolałbym wybrać tańszego DACa, a zmienić wzmacniacz na coś z wyzszej półki :) Warto też przesiąść się na Tidala, Amazon Music, czy Apple Music :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nabuchodonozor napisał:

Q21 - czy apple music działe tak samo dobrze na androidzie ?

Tak zrobię, albo apple music jesli działa dobrze na androidzie.

 

 

Nie mam pojęcia, ale mnie też kusi sprawdzić jak działa apple miusic. 

Tidal daje radę, ale Spotify bije go na łeb jeśli chodzi o sugerowane utwory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nabuchodonozor teraz mnie olsnilo - to tak pol zartem, pol serio.😇

Technics ma model SU G-700 MK2

Wiem troche kosztuje, ale kupujac go - gdyby ci sie brzmienie spodobalo, pozbywasz sie na zawsze problemu z zewnetrznym dakiem.

Z takiego powodu, ze ten klocek , kazdy sygnal analogowy zamienia na cyfrowy. I po klopocie do konca zycia.

Jak ci sie podoba pomysl? Oprocz moze ceny.

Sam o nim myslalem czy mysle. Bardzo mnie jednak zaskoczylo to rozwiazanie. I troche zniechecilo - chyba ze by naprawde sie spodobal mi jego brzmienie na tescie.

Tylko transport i juz.👍

Tak pozatym, ladny ten twoj Magnat.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest źrodłem. I dlaczego chcesz zmienić DAC. Ten w MR780 jest całkiem spoko.

Mając 3500 zł rozważył bym po prostu inne źródło , kompletne. W tej cenie był Cambridge CXN który pracuje równie świetnie jako DAC.

Temat zamknięty.

Albo wymienił bym dołozył ten budżet do innego wzmacniacza.

Tańszy jaśniejszy Topping bo on się przyda a wymiana na przykład na MA1000. Ale to przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie co jest źrodłem. I dlaczego chcesz zmienić DAC. Ten w MR780 jest całkiem spoko.

Mając 3500 zł rozważył bym po prostu inne źródło , kompletne. W tej cenie był Cambridge CXN który pracuje równie świetnie jako DAC.

Temat zamknięty.

Albo wymienił bym dołozył ten budżet do innego wzmacniacza.

Tańszy jaśniejszy Topping bo on się przyda a wymiana na przykład na MA1000. Ale to przykład.

Odpowiadam.

Żródło było spotify - teraz najprawdopodobniej będzie App Music.

No cóż dac zewnętrzny to jednak inna jakość- jest poprostu lepszy niż ten wbudowany. Zasadniczo brzmienie mojego zestwu bardzo mi sie podoba. Dlatego pytałem o daca grającego neutralnie. Poprostu chciałbym poprawić "jakość". Chgaiałbym aby jescze ten system pograł ze 2 lata i wtedy będe poszukiwał czegoś lepszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat ma chyba Wolfson dac. Tez chyba niezla marka.

Jesli ci sie podoba, i to bardzo, nie marnj kasy i czasu na szukanie innego daka ktory moze niewiele zmienic albo nic.

Ciesz sie tym co masz i juz. Zmiana daca , jesli chcesz za 2 lata cos innego kupic , moim zdaniem nie ma sensu teraz. Szczegolnie jesli to bedzie cos lepszego. Bedziesz mial tylko wiecej klockow , ktore trzeba bedzie sprzedac. Ze strata 🙂 Przez te dwa lata mozesz chyba niezla sumke dozbierac plus to co juz przygotowales na daca ...😏

Wiem ze to ciezko, nic sobie nie kupic, kiedy sie, chce ale sprobuj . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poradę . Zrobię tak wypożyczę zobaczę jak jest róznica co wniesie, ocenię czy warto dam znać opiszę jakie wrażenia. Masz rację nie będeę kupował nic na siłę. 

Na razie zmienię streaming na lepszej jakości zobaczę jak będzie grać z App Music.

 

@Q21 - wiem że eversolo dac-z8 macie wersję demo i wypożyczacie bo rozmawiałem jakiś czas temu z waszym pracownikiem , czy Topping D70 Pro Octo też można u was wypożyczyć ?

 

 

Edytowano przez nabuchodonozor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nabuchodonozor napisał:

Dzieki za poradę . Zrobię tak wypożyczę zobaczę jak jest róznica co wniesie, ocenię czy warto dam znać opiszę jakie wrażenia. Masz rację nie będeę kupował nic na siłę. 

Na razie zmienię streaming na lepszej jakości zobaczę jak będzie grać z App Music.

 

@Q21 - wiem że eversolo dac-z8 macie wersję demo i wypożyczacie bo rozmawiałem jakiś czas temu z waszym pracownikiem , czy Topping D70 Pro Octo też można u was wypożyczyć ?

 

 

Weź na testy eversolo dmp a6. 

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...