Skocz do zawartości

Wybór daca do KEF Q750 + MAGNAT MR 780


nabuchodonozor

Recommended Posts

Dnia 22.12.2023 o 09:49, nabuchodonozor napisał:

Możesz dać linka do tego cuda ? 

Rsbperri pi 4 albo teraz już 5 wchodzi

Dnia 22.12.2023 o 10:07, Kw202 napisał:

Raspberry pi. 

Do malinki musisz choć trochę ogarniać informatykę 😉

Dlatego warto o niej poczytać przed kupnem. 

Już nie. Teraz systemy są gotowe. Zgrywasz na kartę pamięci i działa.

Dawniej działało to gorzej. Teraz spoko.

Wiimy są spoko ale żaden nie ma wyjscia USB audio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego nowego roku.

A więc tak, wiim pro zakupiony, posłuchałem rady i mając przyzwoity dac w swoim wzmacniaczu kupiłem ww wersję.

Mogę powiedzieć że to był strzał w 10. Pisłaem że nie potrzebuję streamera , jednak po tygodniu uzytkowanie wiem że go jednak potrzebowałem hehehe.

Sama obsługa jest świetna i wygodna, bardzo intuicyjna obsługuję z poziomu smatfona, już bez kabla usb.

Jeśli chodzi o jakość to wszystko poszło na duży plus. 

Choć do końca nie wiem co sie do tego przyczyniło najbardzie bo :

- dołożyłem lepszy kabel zasilający

- zmiana ze spotyfy na tidal + amazon music

- dołożenie streamera

 

więc może każda z tych żeczy dodała coś na plus.

 

Co do odsłuchu to wyrażnie widzę róznice, może nie opiszę tego profesjonalnie ale choćby na moich ulubionych kawałkach , pojawiły sie dzwięki których do tej pory nie słyszałem. Wszystko jest kakby bardziej wyrażne, wokale są na 100 procent bardziej wyrżne. Jestem bardzo zadowolony z tego co wyszło bo zyskałem na funkcjonalności i jakości

Dobrze że was posłuchałem.

 

Za kilka dnie będę odnawiał mieszkanie , dokładam grbbe welurowe zasłony, będę wieszał ustroje i moge kupic w przyzwoitej cenie dyfuzor. Czy jest to sensowne aby powieśić go w tym miejscu , zaznaczone na zdjęciu. Nie mam możliwości powieszenia na tylnej ściane poniewasz obecnie jestem w małym mieszkaniu  i odległości słuchacza od tylnej ściany to 20 cm ,  wiem że odległość musi być dużo większ żeby miło to sens.

dyfuzor.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste powierzchnie to nie jest automatycznie problem. Problemem sie staja gdy doprowadzaja do znieksztalcen dzwieku.

Jak pisalem, jesli sluchasz muzyki teraz, i bez znieksztalcen czy problemow , nie ma sensu wydawac kase na cos , tylko dlatego ze pusta powierzchnie masz. Ja to mowia, nie naprawiaj czegos, co nie jest zepsute.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z głośników pewnie się rozproszy na sofie na której siedzisz, oglądając tv. Wiec raczej się nie odbije.

Ja bym nie kupował nic, dopóki nie był bym pewien że tego potrzebuję.  Z drugiej jednak strony, kącik tego typu, do delektowania się muzyka, musi wyglądać. Wszyscy chyba lubimy jak coś cieszy oko. Więc jeśli ten dyfuzor,  ci sie podoba, nie kosztuje za dużo, to czemu nie. A nóż, widelec, będzie miał pozytywny wpływ. Przynajmniej na Twoje samopoczucie.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...