Skocz do zawartości

Sens upgrade'u frontów przy elektronice


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Witajcie!

Zrobiłem ostatnio 5.1.2, zatem wykorzystałem całe możliwości lokalowe i elektroniki - Sony TA-AN1000. Jedyne o czym mogę jeszcze zamarzyć to sub-upgrade (SUBGRADE :D ), może jakaś akustyka i... ewentualnie fronty.

Fronty L/C/R to Pylon Pearl 25 i Center. Bardzo fajne kolumny. Jednak czy przy tym wzmacniaczu poważny upgrade coś da? Może zmiana na podstawkowe, ale wyższej klasy, żeby miały wyższą impedancję? Na grupie fb Pylona mówili że przeskok do Sapphire jest mocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeskok na Sapphire w istocie jest duży, ale nie tylko do przodu, a również w bok. To inne granie :) Zdecydowanie bardziej ocieplone. 

Samego Sonego nie znam, ale przy innych ampli w jego budżecie spokojnie można iść wyżej z kolumnami, więc czemu i nie tu? :) Co dokładnie chciałbyś zmienić? Więcej ciepła to właśnie Sapphire, więcej wygaru i góry to np. Monitor Audio Silver 100, pozostając w klimacie naturalnego grania spróbowałbym na pewno z Q Acoustics 5020. Oczywiście mówiąc o kolumnach podstawkowych :) 

W razie czego oczywiscie zapraszamy do kontaktu i na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie na Sapphire. Ich monitory są przeciętne

Wymień na Bronze 100 lepsze Silver 100, Magnaty Signature 703, Heco Revolution 3

 

A jaki sub?

Sub byłby pierwszy do zmiany, bo obecnie jest Magnat RS8. I teraz czy przejść na RS12, czy REL HT1003, czy SVS SB1000.

Pewnie to mnie na jakiś czas "zamknie" :D a może kiedyś fronty.

Kolega z Q21 fajnie napisał o ociepleniu z Sapphire, bo ten Sony gra jasno w mojej ocenie, więc intrygująca opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sony gra jasno.

No to ocieplić możesz ELACiem albo KEFem.

Dnia 22.12.2023 o 10:48, Gumowe Ucho napisał:

I teraz czy przejść na RS12, czy REL HT1003, czy SVS SB1000.

RS12 będzie grał po prsotu mocniej od RS8. Barwa, kontrola zostanie taka sama. Jak Ci się podoba to będzie to mały ale przeskok.

SB1000 i HT1003 to inny level już. Zmienia się barwa, sposób kontroli nad basem. To są szybsze subwoofery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...