Skocz do zawartości

Kino domowe - Salon 20m2 - Budżet 6-8 tys. zł


Craanky

Recommended Posts

No pomiesczenie slabe troche najgorzej z tymi dwoma balkonami jakas masakra, nigdy bym nie wzial takiego mieszkania. Po drugie laczona kuchnia nie wiem czemu dalej to robia jak to jest wielce nie praltyczne. Zwlaszca jak sie chce potem tworzyc salon audiowizualny to same problemy gdzie ulojowac glosniki itp itd. Do tego co zauwazylem to ten murek po srodku ani to wygladu ani pratyki moze tv powiesic ale jak piszesz ze chcesz ekran z projektorem to wybacz szerokosc 180 to malo. Chesz rozwijany ekran szerzej niz ten murek to prosi sie o szybkie przypadkowe uszkodzenie nawet. Nie widze tego wszystkiego z projektorem , gdyby kuchnia byla odzielnie to mialo byto jescze sens mimo tych dwoch drzwi balknnowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Hej:) troche odkopuje temat ponieważ przymierzam się do zakupu. 

Zgodnie z wcześniejszymi radami chce kupić:
4 x Focal Dome Flax
1x centralny
1x SVS SB-3000(w przyszłości może dokupie drugi taki)


Amplituner jeszcze analizuje.


Moje pytanie:
Jaki centralny polecacie do tego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam jeszcze na moment do tematu. 
Mam 2 typy SUBa:

1. Focal Sub Air bo mam w zestawie kupując zestaw Focal Dome 5.1 Sub Air. Aczkolwiek chyba będę go sprzedawał na poczet SVS.

2. SVS SB-3000

Pytanie teraz o Wasze opinie o jednym i drugim sprzęcie oraz czy kabel oehlbach nf 214 będzie ok do obydwu urządzeń? 

Wiem, że ten Focal Sub Air chyba można bezprzewodowo połączyć z amplitunerem ale to pewnie nienajlepsze rozwiązanie.

 

Edytowano przez Craanky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Craanky napisał:

1. Focal Sub Air bo mam w zestawie kupując zestaw Focal Dome 5.1 Sub Air. Aczkolwiek chyba będę go sprzedawał na poczet SVS.

2. SVS SB-3000

Nie zawracaj sobie głowy tym subem od Focala. On jest bez szans w starciu z SVS SB-3000. 

 

12 minut temu, Craanky napisał:

sprzęcie oraz czy kabel oehlbach nf 214 będzie ok do obydwu urządzeń?

Będzie ok zależy ile go potrzebujesz, pewnie można znaleźć coś tańszego bez problemu. 

 

12 minut temu, Craanky napisał:

Wiem, że ten Focal Sub Air chyba można bezprzewodowo połączyć z amplitunerem ale to pewnie nienajlepsze rozwiązanie.

Bezprzewodowy adapter do SVS to kwestia kilku stówek, jakoś 500-700 PLN. Działa z każdym subem który posiada wejście RCA. 

BTW SB-3000 zrobi przeciąg w 20 m2. Nie ma oczywiście czegoś takiego jak zbyt mocny subwofer 😉 ale jeżeli masz pomysł to spróbuj wstawić 2 sztuki. Pomieszcze masz dość trudne i pewnie zbyt wielu opcji nie będzie i nie wiadomo czy dobrze się te miejsca uzupełnią ale 2 dobrze zgrane suby (albo więcej) pozwalają wypłaszczyć charakterystykę. Zamiast grających szklanek w szafce (to wcale nie oznacza dobrego basu) dostaniesz mniej więcej to co miał na myśli producent materiału jeżeli chodzi o LFE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyszła pora na amplituner.

Aktualny zestaw, który już prawie skompletowany to:

4x Focal Dome Flax

1x SVS SB-3000(może 2 w przyszłości)

1xCentralny jeszcze do wyboru z focala Theva, Chora, Aria, Vestia..

 


I tutaj pytanie, który Amplituner do 3500 zł:

Marantz Cinema 70s

Amplituner Denon AVR-X1800H

czy może coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

X2800h z Amazona za 2600 PLN. A jak już chcesz wydać 3500 to dołóż i kup X3800h z Amazona. 

Do x3800h to za 6k, w pierwszej chwili myślałem, ze za 3,5k jest. Czyli do 3,5 to ten x2800h to najrozsądniejsza opcja do tego zestawu?

Edytowano przez Craanky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Mam jeszcze jedno pytanie, założenie mam takie, że 4 x Satelitki Focal Dome Flax, jakiś centralny z Focala, Denon avc-x3800h, oraz sub svs sb-3000. Czy byłaby to znacząca różnica, gdybym dołożył dodatkowe 2 satelitki dome flax na sufit(point 6), niestety sufit nie jest podwieszany wiec Inwalle nie wchodzą w grę. Chociaż nie wiem czy estetycznie będzie to dobrze wyglądać, przy oświetleniu które jest w formie szyn, no ale dobra nie weryfikuje na razie kwestii estetycznej tylko dźwiękowej. Co myślicie?

image.png.a9a828f28c60d16f02d36a8769c6adc9.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...