Skocz do zawartości

Wytłumienie w piwnicy pod siłownię


Boro33

Recommended Posts

Zastanawiam się nad możliwymi rozwiązaniami wytłumienia pomieszczenia znajdującego się w piwnicy przeznaczonego pod siłownię. Mniej więcej połowa przestrzeni ścian jest betonowa, a reszta murowana oddzielona od innej powierzchni użytkowej. Basy z głośnika strasznie się odbijają i potrzebuję porady odnośnie skutecznego rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boro33 napisał:

Zastanawiam się nad możliwymi rozwiązaniami wytłumienia pomieszczenia znajdującego się w piwnicy przeznaczonego pod siłownię. Mniej więcej połowa przestrzeni ścian jest betonowa, a reszta murowana oddzielona od innej powierzchni użytkowej. Basy z głośnika strasznie się odbijają i potrzebuję porady odnośnie skutecznego rozwiązania.

Zacznij od przestawienia kolumn, im dalej od ścian i narożników tym basu będzie mniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Boro33 napisał:

Zastanawiam się nad możliwymi rozwiązaniami wytłumienia pomieszczenia znajdującego się w piwnicy przeznaczonego pod siłownię. Mniej więcej połowa przestrzeni ścian jest betonowa, a reszta murowana oddzielona od innej powierzchni użytkowej. Basy z głośnika strasznie się odbijają i potrzebuję porady odnośnie skutecznego rozwiązania.

Jaki masz budżet? Ma to dobrze wyglądać czy byleby działało? Możesz powświęcić na to dużo przestrzeni? Zależy Ci, żeby jak najmniej się z tym narobić, czy jesteś gotowy na trochę DIY? Żeby nie było, wiem tyle, ile wyczytałem gdzieś tam w internecie (niewiele), ale Kw202 napisał najważniejszą rzecz, a drugą w kolejności będzie ustawienie pułapek basowych w rogach pomieszczenia. A jakie to będą pułapki, to kwestia odpowiedzenia na pytania powyżej 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odmiany napisze, siłownia służy do treningu. Po co w silowni robić salon audio z jakimiś pulapkami?

Ludzie, na treningu wystarczy, że plumka nam jakaś muzyczka i do tego wystarczy mini wieża,  a Wy tu chcecie urządzać adaptację akustyczną?

Naprawdę?

Nie wiedziałem, że do dobrego treningu musi być pierdolnięcie z głośników 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Boro33 napisał:

Basy z głośnika

Co to za głośnik?

20 godzin temu, Boro33 napisał:

wytłumienia

A może zamiast tego spróbować „wypuścić” te „basy”.
Próbowałeś zostawić otwarte drzwi? 

20 godzin temu, Boro33 napisał:

i potrzebuję porady odnośnie skutecznego rozwiązania.

Jeśli chodzi o squaty i pull up służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Tak zrobiłem u siebie w salonie. Wy…burzyłem ścianę a „basik” czmychnął przez kuchnię i wielkie szklane drzwi na ogródek😃

Jeszcze parę innych audiofilskich dogmatów udało mi się solidnie podważyć, ale to już przy innej, stosownej okazji.

Tak tak i tak wszystko przez te drzwi...🤦

Póki co, to ostatnio zbyt wiele filozofujesz niż obalasz jakiekolwiek dogmaty.

Sorry, ale im więcej Ciebie czytam, tak to widzę niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...