Skocz do zawartości

Tani zestaw stereo z yamaha a-s501 - jakie kolumny ?


muczaczos94

Recommended Posts

Cześć.

Szukam sprzetu audio pod siebie juz od dlugiego czasu i nadal gdzieś krąże. W chwili obecnej posiadam wzmacniacz yamaha as501 i do niego chcialbym dobrać kolumny.  Kolumny do pokoju 18m2 aczkolwiek za 3 lata chcialbym je przenieść do nowego domu do salonu z jadalnia 31m2 otwartego na kuchnię i korytarz. W chwili obecnej preferuje kolumny podstawkowe ze wzgledu na brak miejsca. Czy kolumny podstawkowe beda w stanie naglosnic mi pomieszczenie po przenosinach? Kupiłem w ostatnim czasie pod tym katem MA bronze 100 i CA axr100d i mocowo na przyszłość wydawało mi się to połączenie całkiem okej jednak to całkowicie nie moje brzmienie. Męczą mnie te kolumny, dla mnie mają jakieś takie suche, płaskie wysokie tony w dodatku takie metaliczne. Sprzedałem ten zestaw i kupiłem wzmacniacz yamahy bo z yamaha mam dobre wspomnienia. Ktos coś  doradzi ? Nie jestem audofilem, slucham glownie popu, muzyki EDM, sporadycznie znanych i lubianych piosenek dobrych i popularnych zespołów rock/metal a czasem nawet goralskich hitów i disco shitu. Szukam wiec kolumn uniwersalnych z lagodną górą pasma i fajnym, miekkim, mocnym basem. Lubię jak w jakims rapie lub hiphopie kolumna uderzy miesistym basem. Korekcja tonów jest u mnie zazwyczaj ustawiona w słynne obciachowe V przy czym treble bardzo bardzo delikatnie a bas ciut bardziej. Dla zobrazowania sytuacji: mialem kiedys taga tav606 z denonem  pma520 - bas był bez zejścia, taki kickbas. Średnie i wysokie tony ok. Dawno dawno temu niechlubne altusy 140 z yamaha a720 i kenwoodem ka4040r - strasznie duze paczki, dużo basu dudniącego ale bez tego fajnego miekkiego uderzenia, srednie ok, wysokie metaliczne. Fajne brzmienie miała dla mnie stara segmentowa wieża grundiga z trojdroznymi kolumnami i korektorem, oraz glosniki edifiera 2.1 przy czym zmienilem je przez znieksztalcenia i pogorszenie jakosci na wiekszej glosnosci. Grudnig sprzedany bo był  stary, brzydki. Po cambridge i bronze 100 jestem zalamany. Ten stary grundig kosztowal mnie 400zl a sprzet za 10x tyle grał na moje ucho gorzej.  Czy znajdę podstawki ktore spełnią moje oczekiwania czy koniecznie próbować gdzies wcisnąć podlogowki? Te Ma bronze 100 mocowo i basowo nie byly najgorsze ale jak wyzej pisałem meczyly mnie wysokim tonem. Budzet do 2k, kolumny nowe. Dzieki juz za samo przeczytanie tej epopei. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muczaczos94 napisał:

Budzet do 2k, kolumny nowe.

To proponowałbym bym ci jeszcze przemyśleć, istnieje duże ryzyko że znowu nie trafisz w swój gust i przy odsprzedaży dużo stracisz. 

Kupując używki jest duża szansa że w razie chęci sprzedaży wyjdziesz na zero, a zyskasz nowe doświadczenie. 

Drugi plus kupna używek jest taki że za kwotę 2 tysięcy kupisz kolumny lepszej klasy. 

Wracając do tematu podstawki czy podłogowe, jeśli znajdziesz miejsce na podłogowe, kup podłogowe. 

Do podstawek potrzebować będziesz podstawek i suma sumarum miejsca zajmą tyle samo co pełnowymiarowe kolumny. 

No i Yamaha..... 

Pozdrawiam Kamil. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe mam bo jakoś zawsze mi było z nimi po drodze. Zawsze moge sprzedać tylko czy do 2k kupie lepszy nowy wzmacniacz? O ile uzywane kolumny moglbym przemyslec o tyle uzywanych wzmacniaczy sie trochę boję.  Polecany cambridge axr100d w moich uszach wydawał się płaski, gorszy bas niż w yamaszce, dodatkowo buczące w nim trafo i made in china na obudowie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kw202 napisał:

Jak dla mnie Yamahy przynajmniej te budżetowe grają ciut sucho. 

Dla Ciebie może tak.

Założyciel wątku pisze tak

21 minut temu, muczaczos94 napisał:

Polecany cambridge axr100d w moich uszach wydawał się płaski, gorszy bas niż w yamaszce

Więc dla niego 501-ka, podobnie jak np. dla mnie moja 1200-tka gra bardzo dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2023 o 03:54, muczaczos94 napisał:

Co nowego do 2k polecisz kolego ? 

Cześć

Kolejne strzelanie z zakupem nowego wzmaka brzmi ryzykownie . Może zgodnie z zaleceniami starych forumowych wyjadaczy / to nie ja 🙂 / poświęcić trochę czasu na odsłuchy kandydatów na nowe podstawki . Powinno się udać dobrać coś brzmieniowo pod Yamahę i z wyprzedzeniem, jeśli chodzi o moc paczek pod kątem planowanej przeprowadzki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...