Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników subwooferów REL.


mateolo2

Recommended Posts

Hej, 

Jedzie do mnie właśnie REL T5.

Troche się pogubiłem w tym jak mam go podłączyć. Czerwony i żółty kabel to plusy na lewy i prawy kanał. To jasne. 
 

Natomiast czarny przewód w instrukcji każą podłączyć do minusowego terminala we wzmacniaczu. A w tym filmie: 

Polecaja, żeby podłączyć do uziemienia obudowy. W innych filmach także. 
 

We wzmacniaczu mam wejście phono i śrubę uziemiającą. I teraz się zastanawiam, którą opcję mam wykorzystać? Czarny do terminali czy śruby uziemiającej? 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaką masz klasę wzmacniacza. Na przykład do klasy D nie podłączasz uziemienia do terminala, ale może pojawić się buczenie, wtedy trzeba kombinować. Najlepiej przede wszystkim zapoznać się z instrukcją.

Buczenie może być też spowodowane nieprawidłowym uziemieniem w sieci, w gniazdku, to tak na marginesie bo pojawił się taki problem z T5x w jednym przypadku, trzeba było długo dochodzić do przyczyny, a wystarczyło zmienić gniazdko.

Uziemienie też można podłączyć na zasadzie drugi kabel RCA z pieca do LFE, też działa, ale to już drugi kabel wiszący wiec najgorsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja RelaT9i miałem podpiętego do CAX81 a później do Roksana K3 pierwszym sposobem czyli czarny do terminala, natomiast aktualnie od ok. miesiąca suba mam do Roksana podpiętego drugim sposobem, czyli czarny do uziemienia Roksana. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku wszystko działa jak należy, ale nie powiem byłem zdziwiony zmianą zalecanego sposobu podłączenia przez producenta. Suba mam już ładnych parę lat i nawet zapisałem sobie w telefonie zalecany początkowo sposób połączenia, ten drugi sposób "odkryłem" zupełnie przypadkowo szukając ostatnio informacji na ten temat w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...