Skocz do zawartości

Dirac w Denon czy ktoś już posiada ??


Recommended Posts

1 godzinę temu, 77Mariusz77 napisał:

Czy Bass Live  Control też posiadasz ? 

Tak.

 

1 godzinę temu, 77Mariusz77 napisał:

Pytanie moje , czy jak już się zdecydowałem, to kupić całość, czy może tylko tylko Bass Controll a resztę ogarnie Audyssey. 

Nie jesteś w stanie połączyć 2 systemów kalibracji. Albo Audyssey (preset 1 i preset 2) albo Dirac (preset 1 zostaje dla audyssey, preset 2 dla Diraca, masz tam sloty na 3 krzywe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię komplet w takim razie. 

Jakie jest Twoje zdanie , warto w to brnąć porównując z Audyssey? 

Już dużo filmów obejrzałem i oglądam w dalszym ciągu , mam trochę urlopu teraz to wymyślam.  🙂 Wszystko anglo lub niemieckojęzyczne . Sprawia to trochę trudność niestety , choć z językami nie jest tak źle u mnie.  

Postanowiłem się tego choć trochę nauczyć chociaż zadowolony jestem z tego co obecnie mam. 

Nie będę miał spokojnej głowy do póki nie sprawdzę czy da się lepiej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Jakie jest Twoje zdanie , warto w to brnąć porównując z Audyssey? 

 

Dla jednego warto, dla drugiego nie. Z samego Dirac jetem bardzo zadowolony. DLBC nie mialem się czasu bardzo bawić ale wydaje mi się, że to zgrywanie fazy głośników poprawiło "jakość" efektów przestrzennych np. upfiring atmos który ma zagrać niskim tonem. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest lepsza kalibracja.

Ale Audyssey XT32 też jest spoko. Szkoda że w tych modelach płaci się podwójnie. Bo płacisz za Audysseya z kupnem amplituenra a potem decydujesz czy jeszcze raz kupić drugi system.

Z jeden strony Denon zrobił to super bo w marketingowych materiałach może wpisać że ma DIRAC pod *

Z drugiej strony poniekąd decyzję dał klientowi.

Tyle że wychodzi to nieco drogo.

Kupno na BF. Ale w tym roku jak w 2022 juz nie dali -50%. Chyba wiedzieli o chętnych z D&M

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym dniu poznawania REW i Diraca troszkę się już nauczyłem. 

Raz skalibrowalem a teraz wgrywam gotowe krzywe i oglądam filmy. 

Nie będę się rozpisywał czy jest lepiej czy gorzej na pewno trochę inaczej. 

Niemniej uważam to za fajną zabawę jak już się wszystko ogarnie. 

Najgorsze jest to , że czy oglądam na kalibracji Dirac , Audyssey czy wgrywanych krzywych to bez względu na wybór za każdym razem jest  zajebiście. 

No nie ma tak , że jestem w stanie powiedzieć, że coś jest złe a coś dobre. 

Różnice są subtelne pomijając bas gdzie Audyssey tworzy bałagan ( za dużo, za mocno w porównaniu z innymi krzywymi które lepiej kontrolują,) tak mi się wydaje 🙂 co nie znaczy , że Audyssey brzmi źle bo moim zdaniem nadal bardzo dobrze. 

Pewnie jak już więcej ogarnę to zmieni się mój osąd 🙂 najważniejsze, że z zakupu jestem zadowolony a ciekawość już zaspokojona. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że wróce do tego

"Najgorsze jest to , że czy oglądam na kalibracji Dirac , Audyssey czy wgrywanych krzywych to bez względu na wybór za każdym razem jest  zajebiście. "

No to jest czy nie jest?

Chcesz to wyrównać bo Ci przeszkadza w dzwieku? Słyszysz to?

Chcesz to wyrownac bo wizualnie Ci się nie podoba?

Czy chcesz sprawdzić? i porównać?

 

Wyrównaj w Diracu tą linie , te dołki i zobacz czy tego oczekiwałeś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie trochę radzę lepiej. 

Ciężka to nauka od zera. 

Basik ładniej mruczy i nie dudni :)

zawsze lepszego oczekujemy po zmianach. 

Najgorzej to mnie denerwowało jak bas się wzbudzał i za mocno aż dudnił.

Nie jest łatwo jak nic przestawiać nie chcę ale już lepiej z dnia na dzień i więcej wiem. 

 

svs74.jpg.14e339765b4cc3c96416f0586f8e39fc (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumienie czystsze z pewnością, nie słyszę tego tak prawdę mówiąc po prostu jest bardzo dobrze.  🙂

Mam trzy suby i to nie najmniejsze w 22 metrach , dosyć poprawnie skalibrowane biorąc pod uwagę, że nic nie przedstawiałem to i nie może nie być ładnie. 

Podglądałem trochę horrory bo to dobry gatunek do testów to jest fajnie , zadowolony jestem . 

Jeszcze nie ogarniam tego Diraca jak należy to na pewno. Ale po pierwszych próbach kalibracji i później sprawdzaniu w REW to on cudów nie czyni na wykresie. 

Trzeba się jeszcze sporo napocić żeby to skorygować. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...