Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 1000zł


pepa81

Recommended Posts

Witam szanowne grono... mam pytanie do Was, a mianowicie:

posiadam wzmacniacz Telefunken TA350, podpiete do niego sa kolumny Telefunken TL700, źródło dźwięku to tuner cyfrowy Auna.. głównie radio internetowe i Spotify. Pomieszczenie to salon 4*8, jednak kolumny zwrocone po długości od rogu do polowy czyli mozna powiedziec ze 4*4 i problem mam z jakością basu, z racji tego ze kolumna jest zamknieta jest on mało wyczuwalny i szybki (słaby). Co by mogło fajnie zagrać? bardziej skłaniam sie do podstawkowych lub mniejsze podlogowe typu TL700. Budżet okolo 1k.Czy cos doradzicie? A i gatunek muzyczny to raczej co leci w radiu, lata 90,pop/rock.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pepa81 napisał:

Witam szanowne grono... mam pytanie do Was, a mianowicie:

posiadam wzmacniacz Telefunken TA350, podpiete do niego sa kolumny Telefunken TL700, źródło dźwięku to tuner cyfrowy Auna.. głównie radio internetowe i Spotify. Pomieszczenie to salon 4*8, jednak kolumny zwrocone po długości od rogu do polowy czyli mozna powiedziec ze 4*4 i problem mam z jakością basu, z racji tego ze kolumna jest zamknieta jest on mało wyczuwalny i szybki (słaby). Co by mogło fajnie zagrać? bardziej skłaniam sie do podstawkowych lub mniejsze podlogowe typu TL700. Budżet okolo 1k.Czy cos doradzicie? A i gatunek muzyczny to raczej co leci w radiu, lata 90,pop/rock.

Pozdrawiam

Cześć,

Wstawienie monitorów do 30 metrów to pewne ryzyko. Sugerowalibyśmy mimo to, kolumny podłogowe. Za 1000 zł powinieneś już znaleźć 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-elac-fs127-CID99-IDX7LHh.html

Elac FS127- to było fajne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Grają źle ;)

30m2 to faktycznie będzie wyzwanie dla monitorów, zwłaszcza w takim budżecie 

całe pomieszczenie ma 32m, ale sam salon połowę z tego, druga polowa to tzw. jadalnia a kolumny sa na dłuższej scianie ale tylko w salonie (od rogu do polowy) 

Teufel odpadaja, myślę nad tymi Polk ES20 w cenie 1.1k.

Edytowano przez pepa81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pepa81 napisał:

całe pomieszczenie ma 32m, ale sam salon połowę z tego, druga polowa to tzw. jadalnia a kolumny sa na dłuższej scianie ale tylko w salonie (od rogu do polowy) 

Ale dźwięk też nie zawraca nagle jak się kończy wydzielona część :D no może nie jest to typowe 30m ale nie możesz też brać kolumny pod 16 :)

Polków nie znam to się nie wypowiem, ale uwierz, najlepiej sprawdź sobie jakieś monitory i podłogówki u siebie w domu, bo akustyka pomieszczenia bywa kluczowa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepa81 napisał:

całe pomieszczenie ma 32m, ale sam salon połowę z tego, druga polowa to tzw. jadalnia a kolumny sa na dłuższej scianie ale tylko w salonie (od rogu do polowy) 

Teufel odpadaja, myślę nad tymi Polk ES20 w cenie 1.1k.

Wróć do pierwotnej opcji i wybierz klasyczny zestaw stereo w oparciu o dobre propozycje sprzed 20. Nie jest to jeszcze aż tak dużo czasu, jak na głośniki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...