Skocz do zawartości

sa-bx 500 7/1


Recommended Posts

Zastanawiałem sie nad mozliwoscia zainstalowania kina domowego 7/1 i stwierdziłem ze to wielki niewypał jezeli chodzi o jakosc, bo tu licza sie tylko efekty a nie dzwiek

Zestaw to telewizor 4k, odtwarzacz super blu-ray, amplituner kina domowego 7/1, 7sztuk kolumn plus subwofer i chociaz jeden film nagrany w systemie 7/1

To wielki i spory wydatek.

Obliczyłem ze to kosztuje grubo ponad 30.000 zł za zestaw.

Poza tym dolby digital 3/2 to konkurencja dla dolby digital 5/1, nie wspomne o 7/1

I tak próbkowania głosu praktycznie nie odczujesz  pomiedzy 48000 a 352000 , 32 bity

A jak ci sie wydaje ze jestes Morfeuszem to musiałbys miec sprzet za grube miliony ale dzwiek to tylko chwyt markekingowy na którego stac tylko szejków i oligarchów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Margaj 4774 napisał:

Zastanawiałem sie nad mozliwoscia zainstalowania kina domowego 7/1 i stwierdziłem ze to wielki niewypał jezeli chodzi o jakosc, bo tu licza sie tylko efekty a nie dzwiek

Zestaw to telewizor 4k, odtwarzacz super blu-ray, amplituner kina domowego 7/1, 7sztuk kolumn plus subwofer i chociaz jeden film nagrany w systemie 7/1

To wielki i spory wydatek.

Obliczyłem ze to kosztuje grubo ponad 30.000 zł za zestaw.

Poza tym dolby digital 3/2 to konkurencja dla dolby digital 5/1, nie wspomne o 7/1

TV 55cali 4K - 5000 zł

blu-ray - 1500 zł

amplituner kina domowego 7/1- 4000 zł

7sztuk kolumn - 7000 zł

subwoofer - 2000 zł

film blu-ray - 200 zł

Cena poniżej - poniżej 20 000 zł i to nie jest zestaw z jakimiś najtańszymi elementami. Da się taniej.

Jeśli uważasz "Poza tym dolby digital 3/2 to konkurencja dla dolby digital 5/1, nie wspomnę o 7/1" to nie masz chyba w ogóle słuchu. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Margaj 4774 napisał:

Poza tym dolby digital 3/2 to konkurencja dla dolby digital 5/1, nie wspomne o 7/1

Konkurencją to może być DTS, a nie inny układ tego samego kodeka.  Poza tym błędnie opisujesz konfiguracje i nie wiadomo o ci Ci chodzi. DOLBY DIGITAL (AC3) występuje maksymalnie w układzie 5.1.

10 godzin temu, Margaj 4774 napisał:

Zastanawiałem sie nad mozliwoscia zainstalowania kina domowego 7/1 i stwierdziłem ze to wielki niewypał jezeli chodzi o jakosc, bo tu licza sie tylko efekty a nie dzwiek

Napisz tylko jeszcze na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Margaj 4774 napisał:

Zastanawiałem sie nad mozliwoscia zainstalowania kina domowego 7/1 i stwierdziłem ze to wielki niewypał jezeli chodzi o jakosc, bo tu licza sie tylko efekty a nie dzwiek

Zapomniałeś dodać jeszcze jakąś adaptację akustyczną....ona też kosztuje.

Moja rada ....z takim podejściem? 

Kup sobie dobre słuchawki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania nie widziałem więc ...

30 tys to bardzo dużo.  Nie ma wątpliwości. Ale gdybys porozgladal się na rynku to pewnie znalazlbys fajny sprzęt i niekoniecznie za takie duże pieniadze.

Niedawno na zachodnim forum, widziałem  zdjęcie zestawu za ponad 100 tys dolarów. DAgostino elektroniką. Kilka postów dalej elektroniką się zmieniła na MSB. 50 tys mniej. Ok, powód podany że nie mógł usprawiedliwić - pewnie po porównaniu - ceny DAgostino w porównaniu do jakości dźwięku. Pewnie od MSB dostał to samo za mniej.

Tak myślę,  pewny jestem, że gdyby ta sume znów o połowę zmniejszył też by coś równie dobrego znalazł. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...