Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do muzyki typu metal + Onkyo tx-8150


Hubert Ciszewski

Recommended Posts

Cześć,

Szukam używanych kolumn podłogowych do słuchania w stereo. Typ muzyki 80% metal, reszta to klubowa i radio. Salon 35 m^2. Aktualny zestaw to Paradigm Monitor 3v3 i Onkyo tx-8150. Bas ma być dobrze kontrolowany, szybki w przypadku odsłuchu podwójnej stopy. Zależy mi żeby przy małych głośnościach był dobrze słyszalny bas o ile jest to wykonalne bez subwoofera. Moje typy to:

Melodika BL 40, Focal Chorus 726, Dynavoice DF-6/DF-8, Heco Aurora 700/1000, Pylon Sapphire 31, Paradigm Monitor 9v7. 

Jeszcze nie byłem na odsłuchach, na razie posiadam informacje z forum. Mam też porównanie z brata Pylon Diamond 28 które pięknie grają, ale odpadają bo są dla mnie za drogie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadałem kiedyś Onkyo tx-8150 wraz z kolumnami Heco ms 1000. Grało to fajnie a słucham głównie metalu. Wymieniłem Onkyo na Yamahe 803d i jest jakościowa przepaść. To Onkyo dałem córce i kupiłem jej używki Heco Metas 500 i wydaje się ten zestaw grać lepiej niż Onkyo z MS1000. Choć to może być sprawa akustyki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubert Ciszewski napisał:

Aurora 700 będzie mieć wystarczająco szybki bas? Najlepiej kontrolowany z tych kolumn co wymieniłem? 

Paradigm 9v7 dadzą radę w takim metrażu czy będą za małe? Lubię dużo basu, pytanie czy brać pod uwagę kolumny z przetwornikami 20 cm czy takie 14, 16 cm też wygenerują zadowalająca ilość basu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hubert Ciszewski napisał:

Aurora 700 będzie mieć wystarczająco szybki bas? Najlepiej kontrolowany z tych kolumn co wymieniłem? 

Szybki to mają chory. Za szybki.

Pudełkowy.

Szafiry Pylona też mają spory bas ale jest cieplejszy, wolniejszy. Paradigm ma mocny bas, szybki. bardzo punktowy

12 godzin temu, Hubert Ciszewski napisał:

Paradigm 9v7 dadzą radę w takim metrażu czy będą za małe? Lubię dużo basu, pytanie czy brać pod uwagę kolumny z przetwornikami 20 cm czy takie 14, 16 cm też wygenerują zadowalająca ilość basu?

Bierz na 20.

Ale wiesz ze to kwestia Twojego pomieszczenia i wzmacniacza.

Na takim Onkyo bas bedziesz musiał pobijać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że tu Aurory 700 się nieźle sprawdzą. Warto też spojrzeć na Monitor Audio Bronze 500, które są obecnie niewiele droższe, a to bardzo ciekawe rozwiązanie, z przyjemnym i szybkim basem :) Kilka ciekawych kolumn omawiamy też w filmie, zachęcam do obejrzenia, a także do kontaktu i umówienia się na odsłuch :) Sprawdzisz na własne uszy, jaka opcja Ci najbardziej odpowiada. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem po pierwszym odsłuchu:

Heco Aurora 700 - kolumny liniowe, uniwersalne, bezpieczne - można brać je w ciemno. 

Monitor Audio Bronze 500 - średnica nienaturalna, odpadają.

Focal Chora 826 - fajna scena, góra wyraźniejsza od Heco, ale za to gorszy bas.

Klipsch rp-6000f - najlepsza dynamika, bas - efekt WOW. Średnica nienaturalna, góra ostrzejsza niż w moich Paradigmach.

Jeżeli miałbym z tych wszystkich wybrać to wziąłbym Aurora 700, ale mam zamiar jeszcze przesłuchać Dynavoice DF-6/8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hubert Ciszewski napisał:

KEF Q950, Dynavoice DF-6 lub DF-8, Heco Aurora 700 lub 1000, Elac FS 78 - które polecacie do salonu 35 m i pod moje Onkyo tx-8150 do metalu? 

1000 zagraja na tym amplitunerze jak 700tki. Nie wykorzystasz ich ptoencjału.

LEACi to samo.

KEF Q 950 też. Dynavoice nie wiem. Nie słuchałem z tym amplituenrem.

Myślę że  Aurora 700 są jak sam zauwazyłeś po prostu bezpieczne,.

 

11 godzin temu, McKarmi napisał:

Jeśli słuchasz dużo metalu to jak dla mnie sub musi być. Od kiedy sam mam HT1205 MKII nie wyobrażam już sobie tego gatunku bez suba. 

Wtedy mozna by iśc w lepsze ale monitory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...