Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera yamaha 1065


Telbi

Recommended Posts

Elo

Przyszedł mi do głowy pomysł zmiany amplitunera yamaha 1065 na coś nowszego. Głośniki które posiadam to Polk Audio rti a9. Mam dy;lemat czy warto? Czy zmiana na yamaha rx a4a ma sens może coś innego? Może warto rozstać się z yamahą i spróbować innej firmy. W sumie głownie mnie interesuje poprawa stereo, więc może wzmacniacz... jaki? Może dokupić wzmacniacz do stereo a yamahe zostawić do 5.1.  Czy jednak dobry "uniwersalny amplituner". Mam straszny mętlik w głowie. Czy coś jestem w stanie uzyskać jakąś poprawę. Poproszę o jakąś poradę, jednocześnie wiem, że trudno tak radzić, ale może chociaż kierunek bo w sumie jestem w kropce. Niby w sumie tylko stereo, ale jednak jest już tych głośników 5, więc chciałbym też czasami je włączyć. Przepraszam za chaos w pytaniu, ale tak właśnie jest w mojej głowie teraz :).

Edytowano przez Telbi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję sa takie

A4A który jest po prostu nowszym odpowiednikiem Twojego. Lubie te amplitunery Yamahy. Chodź nie cieszą się popularnością. Jest mało kanałów jak na cenę. Ale dzwiekowo mi odpowiada 1065/1070/1080/A4A

Konkurent to Denon X 4800 który w stereo gra nieco ciekwiej, Pełniej. Z kolei w kinie jest mniej dokładny.

Onkyo RZ50 ma wiecej kanałów niż Yamaha

Albo jak mowisz wzmacniacz. Czyli jestes zadowolony z obecnej funkcjonalności a dokładasz końcówkę.  Project, NAD, Atoll, Cyrus, Nuprime

Albo amplituner który łączy jedn z drugim AVR 5 od Arcama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro głównie słuchasz na stereo, a KD to dodatek, to również poszedłbym w stronę wzmacniacza zintegrowanego z wejściem by-pass :) Na pewno warto spojrzeć na modele takie jak Audiolab 7000A, Atoll IN100, Musical Fidelity M3si oraz M5si. Jest trochę ciekawych opcji, wiele zależy od tego, czego brakuje Ci w dźwięku. Audiolab jest tu najbardziej otwarty brzmieniowo, bardziej napowietrzony, Atoll jest moim zdaniem najcieplejszy. Musicale również są ocieplone, ale jednocześnie nieco gęstsze, M5si ma również bardzo dobrą scenę w moim odczuciu. W razie czego zapraszamy do umówienia się na odsłuch i indywidualne wyceny :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, skoro głównie słuchasz na stereo, a KD to dodatek, to również poszedłbym w stronę wzmacniacza zintegrowanego z wejściem by-pass :) Na pewno warto spojrzeć na modele takie jak Audiolab 7000A, Atoll IN100, Musical Fidelity M3si oraz M5si. Jest trochę ciekawych opcji, wiele zależy od tego, czego brakuje Ci w dźwięku. Audiolab jest tu najbardziej otwarty brzmieniowo, bardziej napowietrzony, Atoll jest moim zdaniem najcieplejszy. Musicale również są ocieplone, ale jednocześnie nieco gęstsze, M5si ma również bardzo dobrą scenę w moim odczuciu. W razie czego zapraszamy do umówienia się na odsłuch i indywidualne wyceny :)  

A co z mocą wzmacniacza te głośniki nie nalezą do malutkich. Czy te wzmacniacze dadzą radę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Telbi napisał:

Napisałeś jest mało kanałów za tą cenę, pytanie po co mi więcej jak i tak nie rozbuduję moich głośników "zostaję przy 5"???

Ja też. Ewentualnie 5.1.2.

Ale to jest jego jedyny minus. Jeśli budujesz solidne 5.1 no to tym bardziej to opcja dla Ciebie.

Rozumiem że to były modele z By pass ale nie kazdy   nich pasuje pod RTI A9

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...