Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - pierwszy zestaw


Mozman

Recommended Posts

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu pierwszego sprzętu audio - na wstępie zaznaczę, że do słuchania muzyki, a nie oglądania filmów - stąd krok w stronę stereo.  

Posiadam aktualnie zestaw złożony ze wzmacniacza Unitra WS-432 i dwóch kolumn Altus 75, wyciągnięty z rodzinnego strychu, do którego mam ogromny sentyment (do audio, nie strychu). Zestawu nie wyrzucam, po renowacji trafi po prostu w inne miejsce. 

Chciałbym wprowadzić trochę świeżości i może lepszego jakościowo sprzętu. Przeglądając sklepy internetowe trafiłem na różne zestawy stereo oczywiście w różnych przedziałach cenowych.

Poczynając od mini systemów np. Yamaha Pianocraft (ok. 2500), przez zestawy ze wzmacniaczem Yamaha WXA-50 (ok. 4000), czy Yamaha RN-800A (ok. 8000).

Jeżeli chodzi o budżet to na tak wczesnym etapie przygody ze sprzętem audio nie chciałbym się zapędzać, ale nie chciałbym też kupić czegoś z czego nie będę zadowolony.

Jeżeli chodzi o źródło muzyki to nie będę ukrywał, że na chwilę obecną jest to TIDAL odtwarzany na telefonie po kablu i przy tidalu chciałbym zostać. Gatunki to głównie country i muzyka klasyczna.

Chciałbym poprawić trochę komfort odtwarzania, stąd przykład Yamahy z musicastem i funkcjami sieciowymi.

Proszę o pomoc w wyborze i wskazówki, szczegóły na które powinienem zwrócić uwagę. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego w końcu szukasz bo RN800 nie jest mini. To klasyczny amplituner. 43 cm szerokosci.

Mini to Arcam Solo Uno, tani a ciekawie grający, po cieplejszej stronie. Do niego jednak trzeba dobrac żywe kolumny jak Bronze 100 / silver 100 czy Heco Revolution 3 , Magnat Signature 703 , Triangle

Albo mały Project Maia DS2, na prawde progres w porównaniu do przedniego modelu. Nawet w magazynie Audio-Video go dobrze odebrali.

Mały jest tez Cyrus ONE, sorki każdy. Z tym że sa głebokie. Bardzo fajne wzmacniacze.

Więc jaki budżet? Jakie oczekiwania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że bardzo fajną opcją byłby odsłuch kilku zestawów z różnych przedziałów cenowych. Zorientujesz się, w jakim stopniu różnice w brzmieniu są dla Ciebie istotne, jaki styl grania lubisz i tak dalej :) Na ten moment możemy polecać sprzęty dość losowo, bo nie znamy Twoich preferencji, ostatecznego budżetu i oczekiwań. Zachęcę do przejrzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziesz sporo poradników oraz materiałów bezpośrednio o sprzętach, co pozwoli Ci nieco zagłębić się w świat audio. 

Zachęcamy również do kontaktu i umówienia się na odsłuch w naszym salonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem czego w końcu szukasz bo RN800 nie jest mini. To klasyczny amplituner. 43 cm szerokosci.

Więc jaki budżet? Jakie oczekiwania?

Napisałem, że przyglądałem się zestawom poczynając od mini do pełnych amplitunerów - nie jestem uparty na mini. 

Postawmy budżet do 10k.

Nie oczekuję podjęcia decyzji, ale wskazanie, czy jest sens się w ogóle pchać w mini na początek, czy od razu przechodzić do czegoś z wyższej półki? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mozman napisał:

Napisałem, że przyglądałem się zestawom poczynając od mini do pełnych amplitunerów - nie jestem uparty na mini. 

Postawmy budżet do 10k.

Nie oczekuję podjęcia decyzji, ale wskazanie, czy jest sens się w ogóle pchać w mini na początek, czy od razu przechodzić do czegoś z wyższej półki? 

 

Mając taki budżet zdecydowanie klasyczny zestaw.

Czy CD jest Ci potrzebne? rozumiem że nie?

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...