Skocz do zawartości

Słuchawki meze 99 classic vs neo


Recommended Posts

Witam, jakie są różnice pomiędzy tymi wersjami? Chodzi mi o różnicę dźwiękowe. Czy warto jest dopłacić tą różnicę cenową do classic. 

Zastanawiam się nad nimi ponieważ szukam słuchawek w miarę wygodnych do PC do grania i słuchania muzyki. Lubię gęsty, ocieplony dźwięk z wyraźną ale bardzo delikatną górą. 

Jako dac będzie służył prawdopodobnie ifi zen dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Artur Brol napisał:

Tzn ze zamowiles juz?

 

Tak, kupiłem Ifi Zen Can, oraz Ifi Zen Dac Signature V2 z zasilaczami oraz iFi cable Audio 4.4mm to 4.4mm dostałem gratis. 

Będę szukał ocieplonych słuchawek. No i teraz mogę śmiało brać z więcej ohm. 

A więc dość duży bass, ale nie dominujący i ciągnący się tylko dynamiczny z szybkim wygaszaniem, wyraźne wokale i delikatna góra. Może być nawet 50/50 wysokie i wokale. Byleby wysokie nie zagłuszały wokali. 

Myślę też nad HIFIMAN HE-R9 Wired ale słyszałem że są mulami basowymi. 

 

No i chyba powinienem patrzeć na otwarte, w pokoju i tak znajduje się sam. Nikt mi nie przeszkadza ani ja nikomu. Bardzo mi zależy również na wygodzie. Żeby nie było jak z aktualnymi budżetowymi słuchawkami że po godzinie mam ochotę wyrzucić przez okno. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplonych, tzn ciemniejszych chyba.

To podobno Denony takie są. AH D 5200/7200/9200. Jak ostatnio pan z, chyba q21 , powiedział.  

Masz już jakiś pomysł,  bo zakładam że nie będziesz się do Meze ograniczał. No i budżecie też jakiś pokaźny?

Tych 600 oHmowych chyba za dużo nie ma. Może z Beyerdynamic, Sennheizer.

Gratuluję zakupu IFI sprzetu.

Zaczekam na wnioski z odsłuchów. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się nie ograniczam, wcześniej szukałem takich aby miały mało ohm żeby bez wzmacniacza w miarę dobrze chodziło

A jak teraz mam amp + dac to trochę bardziej otwarty jestem

Jakiego brzmienia oczekuję? Nie znam się kompletnie na słuchawkach. Ale  Barwą coś jak pylon diamond/Monitor audio gold z roksan caspian ew. Arcam sa30. Czyli gęste brzmienie ;)

A takiej góry jak grają wzmacniacze typu cambridge itp. To ja nie chcę. 

Miałem już Beyerdynamic DT 990 PRO to kompletnie mi nie pasowały i w takim kierunku nie chcę iść. Dla mnie za jasne i suche granie było i to na ifi zen dac v1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz Denon. Ja mam AH D9200.

Teraz puszczam oko do HIFIman HE 1000 v2 stealth albo Arya organic.

Tylko dlatego ze mi sie podobaja. Jesli sprawdze I nie beda ostre u góry to wymienie.

Ruch musi byc w biznesie 😁

Audio Technica mi do glowy przychodzi, Focal tez może sie spodobac. Te zamknięte raczej.

Otwarte jak Clear, Clear MG i Utopia mi ni podeszły. W porównaniu, Clear z resztą nie uslyszalem różnic, które by cenę usprawiedliwiały. O, jeszcze Meze Empyrian razem z nimi porównywałem.

Nawet wróciłem do sklepu by Meze kupić jednak nawet za drugim razem nie uslyszalem nic.

Potem kupiłem Denon i wygrał z Clear.

Te Meze Classic kiedyś też słuchałem,  całkiem przyjemny dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałem i zamówiłem HIFIMAN HE-R9 Wired. Udało mi się kupić taniej niż meze 99 classic. Z tego co widziałem to właśnie do ifi zen dac je między innymi łączą :)  Mam nadzieję że mnie w pełni zaspokoją :) 

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

To sprawdz Denon. Ja mam AH D9200.

Teraz puszczam oko do HIFIman HE 1000 v2 stealth albo Arya organic.

Tylko dlatego ze mi sie podobaja. Jesli sprawdze I nie beda ostre u góry to wymienie.

Ruch musi byc w biznesie 😁

Audio Technica mi do glowy przychodzi, Focal tez może sie spodobac. Te zamknięte raczej.

Otwarte jak Clear, Clear MG i Utopia mi ni podeszły. W porównaniu, Clear z resztą nie uslyszalem różnic, które by cenę usprawiedliwiały. O, jeszcze Meze Empyrian razem z nimi porównywałem.

Nawet wróciłem do sklepu by Meze kupić jednak nawet za drugim razem nie uslyszalem nic.

Potem kupiłem Denon i wygrał z Clear.

Te Meze Classic kiedyś też słuchałem,  całkiem przyjemny dźwięk.

aż tyle nie chcę przeznaczać. Wole słuchać z kolumn muzyki. To ma być tylko jako alternatywa jak wszyscy śpią lub do gier. Gdybym miał taki budżet to wolałbym kupić drugiego suba do kina i stereo oraz zamontować atmosy na suficie. 

Pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Tylko tego modelu?

Jaki to sklep? Moze zerkne co wyprzedaja.

Ogólnie wyprzedaże są na oficjalnej stronie producenta, ja kupiłem gdzie indziej. Bo nie wiedziałem jak wygląda zakup z ameryki jakie podatki itp. Z tego co widzę to na inne modele też są duże promocje. Trzeba szukać. One w pl. Kosztują za niecałe 1200zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem warto dopłacić do Classiców :) To praktycznie te same słuchawki, różnią się budową (plastik vs drewno). W Classics bas jest znacznie bardziej poukładany, szybszy i bardziej szczegółowy. Scena też jest nieco lepsza, szersza i dokładniejsza. 

Kupiłem już Zen Can, Ifi Zen Dac Signature V2.

A słuchawki - HIFIMAN HE-R9

Mam nadzieję że gorzej od meze nie zagrają 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 22.01.2024 o 19:02, Q21 napisał:

Inaczej, ale to bardzo dobre słuchawki :) Podziel się opinią, gdy się osłuchasz. 

 ifi zen can + zen dac v2 Oba podłączone zasilaczami IFI.  połączone kablem zbalansowanym, słuchawki również wejściem zbalansowanym. Tryb zwykłym bez bass boost i 3D ( miałem odczucia że te tryby obniżają jakość)

Już pierwsze odsłuchy za mną, żródło PC - Tidal tryb exclusive

nie są to słuchawki studyjne i to czuć :) Basu to mają sporo, ale takiego fajnego. Jest wykop.  Bardzo duża przestrzeń, duży fun. O takie brzmienie mi chodziło.

Do grania też się dobrze spisują. Są wygodne w porównaniu do moich wcześniejszych słuchawek. 

Chociaż mam wrażenie że sobie sam ifi zen dac signature v2 by sobie poradził z ich napędzeniem :) ale jak już kupiłem to niech zostanie :D 

suchawki.jpg.d449231b39b038a392d16c78fb72f3eb.jpg

Fajna odskocznia od zestawu z kolumn :D 

 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...