Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w złożeniu zestawu stereo


Piobotras

Recommended Posts

 

Jestem nowy na forum, więc na początek witam Wszystkich.

Przychodzę do Was z prośbą o pomoc w złożeniu zestawu stereo do typowego pokoju w bloku ok. 20m2 (5,5x3,5) 

 

 Sprzęt ma być do ogólnego słuchania, najczęściej radio (żona) jak i również do różnej muzyki typu klubowa, dance, przeróbki do reggae, chillout, symfoniczny metal i czasami domowe imprezki... generalnie wszystkiego po trochu. 

Jestem laikiem, dlatego opis tego czego szukam może nie trzymać się kupy więc proszę o wyrozumiałość. 

Nie poszukuję audiofilskiego, analitycznego odsłuchu, ale w miarę możliwości czystego zrównoważonego dźwięku, gdzie góra, środek i dół będą miały swoje miejsce i będzie to muzykalne i przestrzenne. W większości do spokojnego wieczornego odsłuchu ale kiedy trzeba, sprzętu który da też ognia z ładnym, nie dudniącym basem. 

Mój budżet, to okolice +/- 5,5 tyś zł 

Sprzęt który sobie upatrzyłem/wybrałem jest bardziej wybrany pod względem ogólnego opisu, a kolumny pod kontem pozostałego budżetu... ale może coś się zgra i da się coś odpowiednigo złożyć? 

 

Denon PMA 900 HNE

Marantz NR 1200

Yamaha R-N600A

Marantz Melody X

Magnat MR 750

 

Heco Victa Prime 702

Indiana Line Tesi 561

Magnat Tempus 77 

Wilson Raptor 7

 

Oczywiście mogą być jakieś inne propozycje mieszczące się w budżecie (droższy ampli, tańsze kolumny lub odwrotnie) 

 

Z góry dziękuję 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piobotras napisał:

@Piotr Sonido Dziękuję za odpowiedź, ale niestety te propozycje dość znacząco przekraczają budżet. 

Trzeba negocjować ceny w salonach. Próbowałeś?

13 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

To kolumn szukaj wsród używek, wtedy nawet lepsze możesz dostać w okolicy2-2,5 tys zł. Wybór jest przeogromny.

Albo tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Trzeba negocjować ceny w salonach. Próbowałeś?

A można?

Przyznam szczerze, że byłem w jednym salonie ale tam usilnie chciano mnie przekonać do zakupu sprzętu którego nie chciałem. Nie wiem czy to było w dobrej wierze czy poprostu wciśnięcia czegoś laikowi 

I tutaj parę słów wyjaśnienia .... z uwagi na to, że nie będę jedynym użytkownikiem zależy mi na tym aby sprzet miał radio FM/internetowe + wyświetlacz. Spotify, tidal itp. to funkcje drugoplanowe, póki co nie korzystam. Najczęściej radio, muzyka z kompa, YT. Tak więc w grę wchodzą sprzęty np. Denon PMA 900 hne, Marantz nr1200 itp. 

Jeśli chodzi o sprzęt używany... niestety, z uwagi na kilka wtop i moje zezowate szczęście nie biorę pod uwagę używek, tylko nowe

Edytowano przez Piobotras
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piobotras napisał:

A można?

Trzeba

10 godzin temu, Piobotras napisał:

Przyznam szczerze, że byłem w jednym salonie ale tam usilnie chciano mnie przekonać do zakupu sprzętu którego nie chciałem. Nie wiem czy to było w dobrej wierze czy poprostu wciśnięcia czegoś laikowi 

niesyety takich salonów nadal jest wiele.

Poczytaj mój poradnik

 

PMA 900 jest znacznie lepszy od Marantza 1200

No to masz liste powyzej, spróboj wynegocjować ceny. Jak coś to mogę podesłać namiary na salony gdzie może uda się coś lepiej dostać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to masz liste powyzej, spróboj wynegocjować ceny. Jak coś to mogę podesłać namiary na salony gdzie może uda się coś lepiej dostać.

Ooo, jak możesz to podeślij namiary, chętnie się dowiem gdzie i ewentualnie ile można wynegocjować. Chciałbym się zamknąć w kwocie 6 tyś. i to już jest max. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...