Skocz do zawartości

Niedrogi, używany Amplituner 5.1 - co polecacie ?


Marvin34

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem tutaj po raz pierwszy, więc liczę na pomoc ekspertów z tego forum 🙂

Szukam używanego amplituner 5.1 gdzie:

  1. Mój limit pieniężny maksymalnie 500 zł.
  2. Obsługa kilku wejść i jednego wyjścia HDMI.
  3. Obsługa radia FM oraz internetowego. 
  4. Wejście portu LAN (jakby było WiFi to już luksus).
  5. Opcjonalnie odtwarzacz CD audio (MP3)
  6. Może być to jakaś starsza konstrukcja, ale coś markowego np Pioneer, Yamaha itp.

Dodatkowe informacje:

  1. Posiadam już głośniki po starym zestawie kina domowego 5.1 (5x 50W 8 Ohm i 1x 100W 4 Ohm)
  2. Subwoofer przerobię na aktywny. 

Z góry dziękuje za pozytywne odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się najpierw określić 

2. Jakie HDMI? 

5. Nie występują raczej amplitunery kina z odtwarzaczami CD. Jak będzie miał funkcje sieciowe to powinien też ogrnac mp3/flac. 

1 godzinę temu, Marvin34 napisał:
  1. Subwoofer przerobię na aktywny. 

 

Jesteś pewny, że dasz radę to zrobić i ma to sens? 

Co to za głośniki bo informacja z naklejek niewiele mówi.... 

Poszukaj amplitunerów w swojej okolicy na OLX i podrzuć tutal linki. Zwróć uwagę czy możesz pojechać ich posłuchać. Czy na zdjęciach w ogłoszeniu stoją zamknięte w ciasnej szafce - unikaj takich. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanKlor napisał:

Przecież to są urządzenia mające 10+ lat. Ztcp bez sieci i z hdmi obsługującym fhd tylko.

HDMI ARC chyba jest na pokładzie, ewentualnie po optyku można puścić, a content 4K na telewizorze. Od biedy po co wybrzydzać jak 5.1 się na tym złoży i będzie ok, frajdę da, głośniki napędzi.

Internetowe radio, Audyssey, nawet AIRPLAY (!)i aż 7.1. było w 2213 ale cóż, ten sam wiek 2011 około.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rx-v479 można, ulica koło tysiaka. Ma funkcje sieciowe, możliwość wpięcia w późniejszym czasie i cd I gramofonu i wszystkiego innego co ma możliwość podpięcia po rca albo optyku. Ma sieć i WiFi no i musiccast jest naprawdę spoko opcja. Wg mnie to takie entrylevel do wejścia, które spełni Twoje oczekiwania. Powiedz jeszcze jakie to są kolumny. 

 

Na koniec wrócę do początku, 500 zł to niestety nie jest budżet na to czego szukasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Na koniec wrócę do początku, 500 zł to niestety nie jest budżet na to czego szukasz ;)

Zapodałeś dobry trop. Na OLX są w sztuki w całej PL 550 i 600 PLN (reszta to jacyś fantaści z cenami miedzy 1000 a 2000 PLN). Jeżeli autor wątku ma szczęście i blisko do któregoś ze sprzedających to może mu się uda. Trzymam kciuki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przeważnie jestem pesymistą, oraz z tego co udało się na razie przejrzeć na olx i allegro lokalne z marki Pioneer serii VSX (923, 922, 921, 527, 528, 529 itp) , to nic blisko mnie nie ma.  

Może nawet kupiłbym uszkodzonego, tylko żeby to był pierwszy właściciel i nic nie było grzebane, to mam 99% pewności, że uda mi się naprawić 🙂

Opcję z CD audio mogę poświęcić, faktycznie nie będzie potrzebna.

Telewizor może 55 cali, ale i tak 1080p. Nie zapowiada się na razie na wymianę na 4K.

Czy jest jakaś strona internetowa z wszystkimi modelami amplitunerów, gdzie mogę porównać funkcję ? Na razie znalazłem: https://archiwum.rms.pl/

 

Edytowano przez Marvin34
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...