Skocz do zawartości

Szukam AVR z dobrą obsługą Tidal & HDMI 2.1


Buddy66

Recommended Posts

Witajcie,

mój Denon AVR X1400H troszkę się już zestarzał i szukam nowego AVR lub kombinacji, która pozwoli zaspokoić moje wymagania.

Moje główne wymagania to:

- Obsługa HDMI 2.1 z HDR10+ Gaming, Dolby Vision, HLG, Dolby Cinema (Vision & Atmos)

// Głównie ze względu na Xboxa Series X, peceta z 2.1 oraz używany telewizor LG OLED CX, który ma aż 4 porty 2.1 z obsługą dosłownie wszystkiego. Aktualnie telewizor wypełnia funkcję HUBa HDMI i chciałbym aby AVR znów przejął pałeczkę.

- Dobra obsługa serwisu TIDAL

// Niestety aplikacja HEOS nawet po aktualizacji ma swoje dziwne ograniczenia jak na przykład maksymalna ilość piosenek w kolejce, a ja jestem typem słuchacza, który ma listę ulubionych piosenek, która zawiera aktualnie 690 piosenek lub główną playlistę z dwoma tysiącami pozycji gdzie HEOS nie chce współpracować z taką ilością, a o możliwości sortowania i tego jak apka sama sortuje piosenki dodając je do odtwarzania woła o pomstę do nieba. Wiem, że AirPlay jest tutaj najłatwiejszym rozwiązaniem posiadając urządzenie Apple ale u mnie w domu króluje Android.

- Wsparcie zestawu głośnikowego do maksymalnie 5.1.2/5.2.2 ale jeśli będzie więcej to też super.

// Aktualnie używam zestawu 5.0 (https://www.krugermatz.com/km0504)

- Bluetooth

// Podrzędnym wymaganiem byłby tu kodek APTX

Dziękuję wam z góry za pomoc i jeśli sknociłem coś w tym poście to dajcie mi znać :)

 

Edytowano przez Buddy66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, PanKlor napisał:

LG nie obsługuje hdr10+.

Co do Tidala to moze warto rozwazyc jakis maly streamer np. wiim.

Dziękuję za sugestię ze streamerem. Wygląda na to, że będzie to najlepsze rozwiązanie pod względem finansowym aby załatwić sprawę Tidala raz na zawsze. W takim wypadku pojawiają mi się nowe opcje jak pozostawienie aktualnego AVR do napędzania głośników lub zmianę na urządzenie napędzające głośniki ale o innym charakterze niż AVR.

2 godziny temu, Marcin Molak napisał:

Niebawem urządzenia HEOS mogą dostać obsługę Roon wówczas playlisty będzie można robić po jego stronie.

W zakresie HDR10+ to Denon/Marnatz i Anthem je obsługują ale wymagany jest telewizor zgodny z tym standardem (Panasonic, Samsung, Hisense) plus źródło takowego sygnału.

Również dziękuję za sugestię ale co do Roon to widzę, że używanie go generowałoby dodatkowe miesięczne koszta, a tego chciałbym uniknąć.

 

WiiM Mini czy Pro brzmią całkiem obiecująco. Zwłaszcza cena tego pierwszego na poziomie 90 Euro jest wręcz idealna.

Edytowano przez Buddy66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Żaden amplituner dobrze nie wspiera Tidal.

Bo żaden nie ma connectu.

Przepraszam no ma to Arcam od modelu AVR11. Ale chyba nei o takim budzecie tu mówimy.

Z drugiej strony jaka szansa że na amplitunerze kina Usłyszysz roznice względem Spotify.

Ale fakt możesz zawsze dokupić Wiim mini

 

Niestety większość z producentów amplitunerów chowa dostęp Tidal w aplikacji swojego autorstwa i nie wiem jak w przypadku innych ale HEOS był i jest nadal apką, która skutecznie odpycha mnie od używania jej przez takie idiotyzmy jak limit piosenek w kolejce czy menu wyszukiwania i przeglądania biblioteki, które w porównaniu do natywnej aplikacji Tidal wypada po prostu słabo. 

Zdaję sobie sprawę, że tylko ułamek ludzi na świecie słyszy i potrafi rozróżnić między AAC 320, a FLAC ale zaciekawiłeś mnie tym czy różnica jest słyszalna w przypadku AVR i dla testów wykupiłem Spotify Premium z opcją jednego miesiąca za darmo więc przemagluje go od A do N :D

Do testów używam protokołu AirPlay i zauważyłem, że kilka utworów, które testowałem do tej pory różni się w tym jak tworzona jest scena czy jak fizycznie odczuwam muzykę. Stream z Tidal wydaje się bogatszy i lepiej "otacza" mnie dźwiękiem w porównaniu do Spotify. Nie jestem wykształcony w kierunku inżynierii dźwięku ale na przykład przy "Phantom Liberty" Dawida Podsiadło i P.T. Adamczyka lub "Follow You Follow Me" Genesis odtwarzanych z Tidal mam regularnie ciarki, gęsią skórkę, a przy streamie ze Spotify nie ma tego w ogóle lub jest ale w znacząco mniejszym wymiarze. 

Moi drodzy bardzo miło się z wami rozmawia i serdecznie dziękuję za polecenie WiiMa i nie wiem czy dalsza dyskusja nie będzie nam odpływała w stronę luźnej rozmowy czy po prostu off-topu skoro już wyjaśniliśmy, że do wyboru jest albo streamer WiiM za 370zł albo Arcam za 9000zł czy 16000zł :D

Edytowano przez Buddy66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maykel napisał:

Avr5 też ma connect 😉

Wiem potem pomyślałem i o nim :) Ale już nie edytowałem.

Dzieki

19 godzin temu, Buddy66 napisał:

Niestety większość z producentów amplitunerów chowa dostęp Tidal w aplikacji swojego autorstwa i nie wiem jak w przypadku innych ale HEOS był i jest nadal apką, która skutecznie odpycha mnie od używania jej przez takie idiotyzmy jak limit piosenek w kolejce czy menu wyszukiwania i przeglądania biblioteki, które w porównaniu do natywnej aplikacji Tidal wypada po prostu słabo. 

Heos mnie też odpycha ale sporo osób, głównie fanów marki korzysta.

MusicCast moim zdaniem jest lepiej rozwiązany ale tez trzeba krozystać z ich aplikacji.

Ta roznica bedzie niwelowana bo amplituner kinowy nie gra poprawnie stereo.

Dlatego mowie jak slyszysz to pewnie inwestuj.

Jestem za.

Osobiscie chyba bym jednak nie wchodzil w coś co by mnie denerwowało.

19 godzin temu, Buddy66 napisał:

Moi drodzy bardzo miło się z wami rozmawia i serdecznie dziękuję za polecenie WiiMa i nie wiem czy dalsza dyskusja nie będzie nam odpływała w stronę luźnej rozmowy czy po prostu off-topu skoro już wyjaśniliśmy, że do wyboru jest albo streamer WiiM za 370zł albo Arcam za 9000zł czy 16000zł :D

To norma na forum nie przejmuj się :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już koledzy używacie Tidal to jaki sprzęt czyta Wam treści w Atmos? Pomijam źródło na TV w postaci apki Tidal i połączenie E-ARC z ampli, tak sam używam. Jakieś streamery dają radę? Które ampli potrafą to samodzielnie?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2024 o 08:31, Piotr Sonido napisał:

Żaden amplituner dobrze nie wspiera Tidal.

Bo żaden nie ma connectu.

Przepraszam no ma to Arcam od modelu AVR11. Ale chyba nei o takim budzecie tu mówimy.

Z drugiej strony jaka szansa że na amplitunerze kina Usłyszysz roznice względem Spotify.

Ale fakt możesz zawsze dokupić Wiim mini

 

 

no  promka  jest  na avr11  i przesylka do polen za 30€

 

https://www.md-sound.de/ARCAM-AVR11-Schwarz-AV-Receiver-Neu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Myślę że jest to możliwe w przypadku Arcama. Tylko przy użyciu tidal connect potrzeba smartfon z funkcją dolby atmos. Ja takiego nie posiadam i po wybraniu ścieżki w dolby atmos wyskakuje mi napis że nie obsługuje takiego formatu. I Arcam odtwarza dolby surround.

Screenshot_2024-02-02-21-51-06-011_com.android.chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2024 o 15:27, bora902 napisał:

 

no  promka  jest  na avr11  i przesylka do polen za 30€

 

https://www.md-sound.de/ARCAM-AVR11-Schwarz-AV-Receiver-Neu

Bardzo dobra cena!. Wysyłka tez sensowna.

Warto.

Dnia 2.02.2024 o 21:32, jozek23 napisał:

2024-02-0221_39_22.jpg.efe7bd9675c4277dc46b401588a2e38e.jpg Na Zidoo Z9X Pro działa TIDAL HiFi Plus z Atmosem .

Butlerowi chodziło o własny soft. Czyli nie z zewnętrznego urzadzenia które poda mu sygnał. Tak to rozumiem.

Dnia 2.02.2024 o 21:59, Maykel napisał:

 Myślę że jest to możliwe w przypadku Arcama. Tylko przy użyciu tidal connect potrzeba smartfon z funkcją dolby atmos. Ja takiego nie posiadam i po wybraniu ścieżki w dolby atmos wyskakuje mi napis że nie obsługuje takiego formatu. I Arcam odtwarza dolby surround.

Screenshot_2024-02-02-21-51-06-011_com.android.chrome.jpg

Mozna napisać do Arcama UK, odpiszą. Ale co by tu telefon miał za znaczenie skoro to jedynie connect?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 07:59, Maykel napisał:

Piotr przeczytaj ostatnie zdanie ze screena który wrzuciłem.

Że Arcam odtwarza?

No dlatego się zastanawiam co do tego ma telefon.

Ja nie mam jak sprawdzić.

22 godziny temu, Buddy66 napisał:

Wczoraj dotarł do mnie streamer i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Bez żadnego problemu pracuje w trybie do 24bit/192kHz. Dziękuję za polecenie :17_heart_eyes:

A co masz tej jakości?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Że Arcam odtwarza?

No dlatego się zastanawiam co do tego ma telefon.

Ja nie mam jak sprawdzić.

...Aby przesłać muzykę za pomocą Tidal connect, użyj urządzenia mobilnego kompatybilnego z Dolby Atmos (czytaj smartfon, tablet) sparowanego z urządzeniem odtwarzającym obsługującym Dolby Atmos, które obsługuje Tidal connect (czytaj np. Arcam AVR). 

Tak jest napisane na stronie Tidal w zakładce z Dolby Atmos. 

Więc pewnie dlatego niektóre smartfony obsługują Dolby Atmos. Bo chyba nie dlatego żeby słuchać Atmos z głośników w tel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No dlatego się zastanawiam co do tego ma telefon.

Myślę, że Tidal tak to opisuje dlatego, że urządzenia, które nie wspierają Atmos nie mogą wybierać jakości Atmos. Na przykład na pececie mogę wyszukać pliki Atmos ale odtwarzane są w FLAC bądź MQA, a zarówno Samsung jak i iPhone mają zakładkę Atmos oraz tą jakość do wyboru i przy streamowaniu pewnie w ten sposób taki Arcam dostaje info aby odtworzyć dany plik w Atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 09:00, Buddy66 napisał:

To o czym rozmawialiśmy od początku czyli Tidal 😊 

Ja mam wersje ta podstawową.

Nie widze szału w 24/192. ale ok.

Dnia 8.02.2024 o 09:02, Maykel napisał:

...Aby przesłać muzykę za pomocą Tidal connect, użyj urządzenia mobilnego kompatybilnego z Dolby Atmos (czytaj smartfon, tablet) sparowanego z urządzeniem odtwarzającym obsługującym Dolby Atmos, które obsługuje Tidal connect (czytaj np. Arcam AVR). 

Tak jest napisane na stronie Tidal w zakładce z Dolby Atmos. 

Więc pewnie dlatego niektóre smartfony obsługują Dolby Atmos. Bo chyba nie dlatego żeby słuchać Atmos z głośników w tel.

Ok rozumiem że tak jest napisane. Nnie rozumiem natomiast co pilot ma do tego. Po prostu.

Rozumiem i wierzę że tak jest tylko nie wiem czemu

Dnia 8.02.2024 o 10:44, bora902 napisał:

 

rozpakowany karton  i jeszcze lepsza cena :)

 

https://www.md-sound.de/ARCAM-AVR11-Schwarz-AV-Receiver-Auspackware-sehr-gut

Brać!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...