Skocz do zawartości

Dolby atmos na telewizorze Philips i sounbarze Samsung


mati220

Recommended Posts

Witam. Mam problem z konfiguracją telewizora PHILIPS 65PUS8536/12 i soundbara Samsung Q800C. Generalnie chodzi o działanie Dolby atmos. Opalam konkretne materiały na HBO Max które wspierają Dolby atmos (ustawione na język angielski oryginalny, już przewertowałem wszystkie wątki na Internecie) ale nie wiedzę napisu który sugerowałby że działa teść Dolby Atmos. Powiadomienia o tym mam włączone w ustawieniach. Co do samego podłączenia to próbowałem na dwa sposoby. Pierwszy to kabel hdmi dołączony do zestawu podłączony pod eARC w tv i soundbarze, do tego ustawione wyjście audio na system dźwięku HDMI, eARC na automatyczny i format dźwięku na Wielokanałowy (obejście). Do tego bawiłem się różnymi trybami dźwięku (na samych głośniach tv też) i nic nie śmiga. Potem stwierdziłem że może ten kabel hdmi jest zły i kupiłem kabel optyczny. Podłączony o ustawiony z różnymi kombinacjami również nie działa. Ktoś ma pomysł jak to ustawić? Już brakuje mi pomysłów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Raczej ma. System jest z głośnikami skierowanymi do góry więc powinien mieć. Wiadomo że nie będzie to prawdopodobnie nie wiadomo jaki efekt ale jednak. Specjalnie wybierałem soundbar który ma atmosa więc szkoda żeby go nie móc włączyć. 

Edytowano przez mati220
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mati220 napisał:

Raczej ma. System jest z głośnikami skierowanymi do góry więc powinien mieć. Wiadomo że nie będzie to prawdopodobnie nie wiadomo jaki efekt ale jednak. Specjalnie wybierałem soundbar który ma atmosa więc szkoda żeby go nie móc włączyć. 

No nie ma .

Dolby atmos z soundbara   jest taki, jak i z telefonu .

Resztę dopowiesz sobie sam  , lub wkręcaj,  jeśli już uda Ci się ten napis odpalić,  że czujesz Dolby.. 

Tylko nadstaw dobrze uszy 😉 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mati220 napisał:

Raczej ma. System jest z głośnikami skierowanymi do góry więc powinien mieć. Wiadomo że nie będzie to prawdopodobnie nie wiadomo jaki efekt ale jednak. Specjalnie wybierałem soundbar który ma atmosa więc szkoda żeby go nie móc włączyć. 

Puść sobie z telefonu jakiś film i daj go do góry, podnieś ponad głowę. Taki będziesz mieć Atmos.

 

W sensie nasłuchuj czy słyszysz odbicia wtedy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale ciężko przekonać użytkownika belki że Atmosa nie słyszy jak... słyszy. Przynajmniej mu się wydaje.

Z tym że efekt moim zdaniem jest wywołany przez umiejętne nastawy procesora który emuluje porządany dźwięk sprawiając u Kowalskiego WOW.

Podobnie było 2-3 dekady temu kiedy to w domach modne były kolorowe i kiczowate wieże stereo. Do dziś pamiętam jak w Panasonic po naciśnięciu jednego magicznego guziczka pojawiała się przestrzeń.

Atmos typu upfiring u niektórych realnie się sprawdza, ale po pierwsze w o wiele bardziej poważniejszych i potężniejszych głośnikach niż w budżetowych popularnych sounbarach, po drugie kiedy inne czynniki jak układ pomieszczenia, akustyka, rodzaj sufitu są optymalne. Wystarczy że jakaś składowa całości odbiega od reszty np. zachodzi niezgodność w geometrii odbicia bo siedzimy za daleko i dupa blada z efektu. 

sE5-QA0mC_0.jpg.b7df95fe670addb703e1952a30f1d98b.jpg

3 minuty temu, mati220 napisał:

mając coś i nie mogąc tego włączyć też jest coś nie tak. Czy to z podłączeniem czy to z tv bądź soundbarem

Próbowałeś doprowadzić TV do ustawień fabrycznych i od nowa konfiguracji?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...