Skocz do zawartości

Mini Wieża dla nowicjusza - 1000-1300zł


i0rdan

Recommended Posts

Witam szanowne grono,
W weekend było mi dane odwiedzić znajomego i usłyszeć Pianocraft n470d - w tym momencie uznałem, że potrzebuję tego typu systemu audio w swoim domu. Jednak głośnik bluetooth (posiadam soundcore motion+) to zupełnie gorsze wrażenia z odsłuchu. Pokój w którym ten sprzęt będzie działał to mini salon połączony z kuchnią ok. 20m2. 
Głównym źródłem miałby być telefon po bluetooth (Apple Music, tidal), ale do podłączenia jest też stara plazma i ew. Xbox.

Czy możecie Państwo polecić podobne modele do tego Pianocrafta, może innych producentów, aby łatwiej było poszukać używanego sprzętu? Chciałbym zamknąć się w ok. 1000zł +/- 200/300zł.

Czy zakup mini wieży bez Bluetooth i dokupienie modułu, który umożliwi słuchanie przez niebieski ząb negatywnie wpłynie na jakość muzyki?

Serdecznie pozdrawiam,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety ale segment miniwież na całym rynku jest bardzo nikły. W tej chwili Yamaha nie posiada niczego, być może coś się pojawi ale "nie jutro"

Przy założonym budżecie proponowałbym Ci rozejrzeć się za czymś z rynku wtórego, na przykład świetnym modelem był MCR670

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-pianocraft-mcr-n670d.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był był ;) ale z racji jak wspomnieliście braku następców lub konkurencji, ceny używki poleciały tak do góry, że glowa opada ;) ogolnie ciekaw jestem, kiedy Yamaha wypuści coś nowego, bo ogolnie wciągu ostatniego roku się musiałem nagimnastykować by w budżecie 1500-2000 zł znaleźć miniwieże z cd I streamingiem ;). Modele pianocraft Yamahy, zwłaszcza ta ostatnia ich seria wyglądała po prostu genialnie, grała też mega i do pewnego momentu była całkiem przystępna cenowo ... Teraz pozostało nam po niej zatęsknić;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon ma w ofercie serię Ceol z funkcjami sieciowymi.

Z używanych najlepiej poszukać modeli Ceol-N10 (bez głośników RCD-N10) lub wyższych z HEOS'em.

Ostatecznie można też rozważyć Ceol-N9 (RCD-N9) lub Ceol-N4 (RCD-N4, bez CD), które mają stary program sterujący. Ale do Spotify/Airplay/UPnP wystarczy (radio internetowe jest dodatkowo płatne).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiim mini i wzmacniacz chinol i kolumny? 

400wiim 400 wzmacniacz (aiyima albo cos tskiego) 600 kolumny. Albo odpuść sobie wiima na dzień dobry i weź używka wzmacniacz i 600 na kolumny.

Chyba ze chcesz duże klocki? 

Jeśli po bt chcialbys transmitować to ewentualnie dostawka bt jakaś albo streamer (np wiim) jeśli nie będzie miał tego wzmacniacz

Kokumny używka. Można coś trafić ciekawego

Używka z mini wieży denon yamaha ewentualnie nowy Panas pmx 90 w tysiącu się wyrobisz. Tylko w panasie wymień przewody głośnikowe.

 

Teraz zmontowałem sabaja a4 z indiana line 250x i kable do tego wyszło sporo poniżej Twojego budżetu. Nawet na wiima by wystarczyło. I powiem ze gra to dla mnie wystarczająco... w tym budżecie a audiofil ze mnie żaden. (Lepiej niż mini wieża w tym budzecie)

Edytowano przez Killer121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...