Skocz do zawartości

Atmos w Onkyo TX-NR7100 / TX-NR6100


krzysiek735

Recommended Posts

Witam

W końcu zamontowałem sobie w suficie głośniki do Atmos, w ustawieniach amplitunera zrobiłem oczywiście 5.1.2  i teraz mam pytanie do posiadaczy amplitunerów Onkyo 7100/6100.  Czy jeśli puszczacie jakiś materiał, chociażby demo z YouTuba  w Dolby Atmos, to czy amplituner wykrywa go i pokazuje napis Atmos na wyświetlaczu? Niby wszystko działa jak trzeba ale napisu Atmos jeszcze nie widziałem i za każdym razem muszę włączyć DTS Neural X lub DD Surround żeby grały górne głośniki i juz sam nie wiem czy to prawdziwy Atmos czy generowany przez amplituner z DD. 

Dodam że głośniki sufitowe mam nad głową na wysokości kolan i ustawieniach zrobiłem je jako middle (była też opcja rear ale skoro są przede mną zrobiłem middle według grafiki Onkyo). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT nie ma źródeł Atmos. Są co najwyżej ścieżki 5.1

Sprawdź jakiś popularny film z dostępnego Tobie VOD w oryginalnej wersji językowej, zazwyczaj mają Atmos w DD+. Jak nie masz Netlixa, Disney+, to potrzebujesz napęd BluRay lub odtwarzacz multimedialny. PLEX lub Emby też da Ci Atmos, ale tu musisz mieć postawiony jakiś serwer. Możesz ewentualnie ściągnąć próbki Atmos np. stąd https://www.demolandia.net/cinema/dolby-demo-trailers-hd/page-6.html , nagrać na PenDrive i odpalić na TV.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysiek735 napisał:

Witam

W końcu zamontowałem sobie w suficie głośniki do Atmos, w ustawieniach amplitunera zrobiłem oczywiście 5.1.2  i teraz mam pytanie do posiadaczy amplitunerów Onkyo 7100/6100.  Czy jeśli puszczacie jakiś materiał, chociażby demo z YouTuba  w Dolby Atmos, to czy amplituner wykrywa go i pokazuje napis Atmos na wyświetlaczu? Niby wszystko działa jak trzeba ale napisu Atmos jeszcze nie widziałem i za każdym razem muszę włączyć DTS Neural X lub DD Surround żeby grały górne głośniki i juz sam nie wiem czy to prawdziwy Atmos czy generowany przez amplituner z DD. 

Dodam że głośniki sufitowe mam nad głową na wysokości kolan i ustawieniach zrobiłem je jako middle (była też opcja rear ale skoro są przede mną zrobiłem middle według grafiki Onkyo). 

Wprawdzie nie w Onkyo, ale w Sony - musiałem się pobawić ustawieniami w TV, ścieżki audio przez HDMI, PCM, nie PCM, to, tamto, DD+, potem w ampli zamiast trybu Dolby to AFD, Auto Format Decoding... i voila! W KOŃCU pojawił się NAPIS ATMOS :D

Więc trochę majsterkowania i się pojawi ;)

Ale najlepszym testem jest, jeżeli masz Xbox - aplikacja Dolby z demo materiałami które totalnie wykorzystują Atmos. Obawiam się że żaden film ani serial aż tak tego nie zrobił, może na BR będzie lepiej. Coś tam słychać czasem, albo scena pożaru w Shantaram gdzie kompletnie WSZĘDZIE było słychać ogień ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, temat opanowany. Na YouTubie faktycznie  nie uświadczy Atmosa mimo opisów, tylko odmiany DD. Podstawa to dobre źródło (przetestowane przeze mnie BleuRay, Apple Tv, Netflix). Najważniejsza informacja to włączyć oryginalną ścieżkę i ewentualnie napisy PL. Póki co największe wrażenie zrobił na mnie Transformers: Przebudzenie Bestii, najwięcej efektów przestrzennych docierających z górnej warstwy głośników. Prawdą jest też że rozszerzenie 5.1 do 5.1.2 zgodnie z wytycznymi Dolby naprawdę dużo wnosi do dźwięku przestrzennego. Przesiadłem się z 5.1 postawionego na wiekowym już  Harman Kardon AVR255 i to  jak dla mnie jest skok w nadprzestrzeń jeśli chodzi o kino domowe zarówno w filmach jak i w muzyce (szczególnie koncerty) bo taką też lubię  słuchać przestrzennie. Z dźwiękiem stereo jest nieco gorzej na Onkyo niż na HK ale do przeżycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...