Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera i nie tylko...


ciaho

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zamierzam wymienić mój amplituner Yamaha rx-a1040.  Obecnie posiadam zestaw 5.2 , głośniki quadral argentum z serii 400 i dwa subwoofery svs sb-2000 pro. Głośniki chwilowo jeszcze zostają ale też będę je za jakiś czas wymieniać (o tym za chwilę ). Jedyne co napewno zostaje to subwoofery. Pomieszczenie w jakim to gra to 20m2. Filmy/muzyka 50/50. Ogólnie jestem zadowolony z mojego sprzętu. Chcę  zmienić amplituner gdyż niedawno zmieniłem telewizor i brakuje mi obsługi 4k, a najbardziej chyba wyjścia eARC w amplitunerze.

Myślałem o Yamaha rx-a4a albo Denon avc-6700h.  

Pytanko o yamahę - to chyba odpowiednik mojej więc chciałbym wiedzieć czy jest chociaż tak dobrze jak w tej co teraz mam , chodzi mi najbardziej o dźwięk?

Denon dlatego że jest w podobnej cenie , no może minimalnie droższy tylko gdzieś czytałem opinie że przy wymagających kolumnach obcina doły i tu przejdę do głośników jakie chciałbym w przyszłości kupić a mianowicie Dynaudio emit(fronty 50, center 25c, suroundy 10) bo to z tego co czytałem dość wymagające głośniki , potrzebują sporo prądu. 

Myślicie że te amplitunery są w stanie napędzić te Dynaudio bez dokładania jakichś dodatkowych wzmacniaczy czy końcówek mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, faktycznie Dynaudio potrzebują sporo mocy. Jeśli masz jednak ustawione odpowiednio odcięcie, to basem jednak zajmują się aktywne subwoofery, a nie kolumny. SVSów możesz spokojnie też używać przy muzyce. 

Yamaha zachowa podobny styl brzmieniowy, co do Twojego obecnego, będzie moim zdaniem nieco naturalniej i dokładniej. Denon dźwięk lekko przyciemni, moim zdaniem do Dynaudio lepiej zgrywają się właśnie Yamahy lub Onkyo TX-RZ50. Niemniej, Denon jest sprzętem nieco wyższej klasy od pozostałych dwóch opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...