Skocz do zawartości

Soundbar


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Doradźcie proszę jaki soundbar do 3 tysięcy zł kupić aby cieszyć się przestrzennym dźwiękiem przy oglądaniu filmów. Trochę zgupiałem jeżeli chodzi o „dolby atmos” myślałem o JBL bar 500 który niby ma „dolby atmos” ale jednak nie ma bo on nie działa ?? Napiszcie też czy mając tv philips mogę kupić soundbar samsunga albo sony czy raczej nie. Czy fajnie brzmią filmy na JBL bar 500 ? Mogę wydać max 3 tys. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic jakikolwiek soundbar i nie musi byc on tej samej firmy co TV

( wyjatkiem jest firma LG ktore daje extra funkcje w wysokich modelach TV/soundbarow jesli oba sprzety sa od nich ) 

jesli chodzi o dolby atmos to by z niego korzystac trzeba miec soundbar ktory dekoduje atmos oraz serwis streamingowy ktory udosteopnia filmy w tym systemie ...

nie kazdy film zawiera sciezke dzwiekowa atmos  ! 

 

na pierwsze spotkanie z soundbarem ten OUTLET jest OK :

 

https://www.mediaexpert.pl/outlet/outlet-telewizory-i-rtv/outlet-soundbary/u-soundbar-denon-dht-s517-5

(zestaw OUTLET nie posiada pilota ale ten soundbar moze byc obslugiwany przez pilot od TV,mozna tez kupic 500zl drozszy nowy )

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bora902 napisał:

mozesz kupic jakikolwiek soundbar i nie musi byc on tej samej firmy co TV

( wyjatkiem jest firma LG ktore daje extra funkcje w wysokich modelach TV/soundbarow jesli oba sprzety sa od nich ) 

jesli chodzi o dolby atmos to by z niego korzystac trzeba miec soundbar ktory dekoduje atmos oraz serwis streamingowy ktory udosteopnia filmy w tym systemie ...

nie kazdy film zawiera sciezke dzwiekowa atmos  ! 

 

na pierwsze spotkanie z soundbarem ten OUTLET jest OK :

 

https://www.mediaexpert.pl/outlet/outlet-telewizory-i-rtv/outlet-soundbary/u-soundbar-denon-dht-s517-5

(zestaw OUTLET nie posiada pilota ale ten soundbar moze byc obslugiwany przez pilot od TV,mozna tez kupic 500zl drozszy nowy )

Super dziękuję za odpowiedź. A co myślisz o JBL 500 pro ?

Co do dolby atmos to wiem że musi być odpowiednie źródło dźwięku a na przykład film z płytki blu-ray dałby rady?

czytałem też że muszę mieć odpowiednie wejście w tv jakieś E hdmi a w moim tv philips mam tylko zwykłe hdmi.

znasz może jeszcze jakieś soundbary w cenie około 3 tys które mógłbyś polecić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo o jakim piszesz powinno sie nazywac  ARC lub eARC   hdmi   (zazwyczaj numer 2 w TV)

jesli chcesz tez ogladac filmy z plytki bluray to sie sprawa komplikuje bo potrzebujesz  wtedy oprocz atmos  soundbara z DTS X  a taki kosztuje juz tyle co amplituner 

z ktorego roku jest twoj TV ?

soundbar powinien byc z zasady jak najtanszy  bo zazwyczaj jest tylko krokiem do dalszej przygody z kinem domowym tj.zakupem amplitunera kina i zazwyczaj laduje w sypialni lub u dalszej rodziny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boże, widzisz i nie grzmisz... Z BluRay musi być z DTS-X? O matko :D

Przedstawię kolego @Peyo1975 jak to wygląda. Jak masz serwisy VOD to w nich jedyny format dźwięku który obsługuje dźwięk obiektowy to stratny kodek E-AC3 (DD+) z Atmos. Musisz wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową i liczyć na to że dźwięk obiektowy jest w niej zawarty, w opisie powinno to widnieć. Jest też już sporo filmów w polskiej wersji językowej z dubbingiem z Atmos.

Jeśli chodzi o płyty BluRay, zwykłe najczęściej posiadają bezstartny DTS-HD MasterAudio bez dźwięku obiektowego w specyfikacji 5.1 lub 7.1 oraz AC3 (DD) w różnych językach. Problemem dla niektórych użytkowników jest brak kompatybilności sprzętu z DTS, trzeba na to uważać.

Płyty BluRay UHD często mają ponadto bezstratny TrueHD 7.1 z Atmosem który jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym kodekiem na rynku konsumenckim. Konkurecją dla niego jest DTS-HD MasterAudio z zawartym DTS-X o którym była mowa wyżej, ale płyty z nim to stosunkowo bardzo rzadkie wydania.

Dla formalności dodam że jeszcze jest Auro3D dla pasjonatów.

Soundbar z Atmos... Cóż, dasz się nabić w butelkę jeśli uwierzysz w marketingową papkę. W Atmosie głośniki muszą być w suficie. Technologia odbić od ścian i sufitu czasem sie sprawdza ale musi być spełnionych sporo warinków akustycznych i geometrycznych pomieszczenia a i tak efekt to ułamek możliwości tego co fizyczne głośniki mogą zagrać. Różnicę w tym trybie usłyszysz, procesory dźwieku w belkach muszą jakoś udowodnić że Atmos gra... Ale w tanich belkach to mydlenie oczu konsumentom.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bora902 napisał:

gniazdo o jakim piszesz powinno sie nazywac  ARC lub eARC   hdmi   (zazwyczaj numer 2 w TV)

jesli chcesz tez ogladac filmy z plytki bluray to sie sprawa komplikuje bo potrzebujesz  wtedy oprocz atmos  soundbara z DTS X  a taki kosztuje juz tyle co amplituner 

z ktorego roku jest twoj TV ?

soundbar powinien byc z zasady jak najtanszy  bo zazwyczaj jest tylko krokiem do dalszej przygody z kinem domowym tj.zakupem amplitunera kina i zazwyczaj laduje w sypialni lub u dalszej rodziny

 

No właśnie mam stare kino domowe które obecnie sprzedaję ze względu na remont. Nie chcę już kina domowego z kupą kabli po całym pokoju. Zdaję sobie oczywiście sprawę że żaden soundbar nie zastąpi takiego kina i tego nie oczekuję. Zależy mi żeby choć troszkę zbliżał odczucia oglądania filmów i słuchania muzyki. Ten soundbar musi mi zastąpić takie kino. Dlatego mógłbym wydać do 3 tys zł. Nie chcę mieć żadnych głośników za głową. Zależy mi na fajnym dźwięku w miarę przestrzennym z płyt bluray, na serialach z netfliksa i muzyce z płyt czy też spotifity. Telewizor philips ambilight mam kupiony w 2018 roku

5 minut temu, Butler napisał:

O boże, widzisz i nie grzmisz... Z BluRay być z DTS-X? O matko :D

Przedstawię kolego @Peyo1975 jak to wygląda. Jak masz serwisy VOD to w nich jedyny format dźwięku który obsługuje dźwięk obiektowy to stratny kodek E-AC3 (DD+) z Atmos. Musisz wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową i liczyć na to że dźwięk obiektowy jest w niej zawarty, w opisie powinno to widnieć. Jest też już sporo filmów w polskiej wersji językowej z dubbingiem z Atmos.

Jeśli chodzi o płyty BluRay, zwykłe najczęściej posiadają bezstartny DTS-HD MasterAudio bez dźwięku obiektowego w specyfikacji 5.1 lub 7.1 oraz AC3 (DD) w różnych językach. Problemem dla niektórych użytkowników jest brak kompatybilności sprzętu z DTS, trzeba na to uważać.

Płyty BluRay UHD często mają ponadto bezstratny TrueHD 7.1 z Atmosem który jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym kodekiem na rynku konsumenckim. Konkurecją dla niego jest DTS-HD MasterAudio z zawartym DTS-X o którym była mowa wyżej, ale płyty z nim to stosunkowo bardzo rzadkie wydania.

Dla formalności dodam że jeszcze jest Auro3D dla pasjonatów.

 

 

Wiesz nie znam się tak dobrze 😌 po prostu szukam soundbara żeby choć trochę zastąpił mi kino domowe którego się pozbywam. Dziękuję za wyjaśnienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Peyo1975 napisał:

Wiesz nie znam się tak dobrze 😌 po prostu szukam soundbara żeby choć trochę zastąpił mi kino domowe którego się pozbywam. Dziękuję za wyjaśnienia

Jeśli uważasz że belka to odpowiednie rozwiazanie dla Ciebie to nie będę Cie przekonywać że to kiepski pomysł. Miliony much nie mogą się przecież mylić, ludzie widzą Atmos na wyświetlaczu i tu już spełnenie ich wymagań się kończy. Z drugiej strony z budżetem 3000zł ciężko by było złozyć porządne kino, tu dla nowej konfiguracji trzeba liczyć minimum x2.

1 godzinę temu, Peyo1975 napisał:

czytałem też że muszę mieć odpowiednie wejście w tv jakieś E hdmi a w moim tv philips mam tylko zwykłe hdmi.

ARC i bardziej zaawansowany e-ARC to kanał zwrotny audio. Jest niezbędny jeśli TV jest źródłem dźwięku (obojętnie czy aplikacja czy jakiś player podłączony bezpośrednio HDMI), a mamy podłączone zewnętrzny system audio jak amplituner czy belka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Jeśli uważasz że belka to odpowiednie rozwiazanie dla Ciebie to nie będę Cie przekonywać że to kiepski pomysł. Miliony much nie mogą się przecież mylić, ludzie widzą Atmos na wyświetlaczu i tu już spełnenie ich wymagań się kończy. Z drugiej strony z budżetem 3000zł ciężko by było złozyć porządne kino, tu dla nowej konfiguracji trzeba liczyć minimum x2.

No właśnie jak napisałem wyżej nie oczekuję cudów. To już pomijając cały ten atmos czy możesz polecić jednak jakąś belkę taką w miarę interesującą w moim budżecie 😁 wiesz już co mnie interesuje i czego bym oczekiwał a widzę że masz pojęcie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z belkami nie pomogę... 3 lata temu jak podjąłem decyzję żeby sobie zrobić kino domowe to przesłuchałem kilka modeli sondbarów które delikatnie mówiąc mocno zawiodły moje oczekiwania. Poproś jakiegoś domownika by stanął przy TV i zaczął krzyczeć w sufit. Czujesz Atmos z góry? No właśnie...

Jeśli chciałbyś doświadczyć poczucia przestrzeni to przynajmniej postaraj się o sprzęt który ma odłączane głośniki surround, tu jest zdecydowany progres. Coś jak Polk Audio MagniFi Max AX SR. Podkreślam, nie słuchałem tego modelu, chodzi mi ogólnie pomysł.

Z tym budżetem wolałbym stereo złozyć z głośników aktywnych np. KLIPSCH THE FIVES

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Butler napisał:

Z tym budżetem wolałbym stereo złozyć z głośników aktywnych np. KLIPSCH THE FIVES

- lepsze do słuchania  muzyki od soundbaru(miałem jakiegoś niedrogie, to mam porównanie... drozsze też słyszałem i nie kupiłbym belki)

- kabli  mało, bo to zestaw aktywny(jeden miedzy kolumnami i zasilanie)

- do filmów się nadaje, bo  są  to efekciarskie kolumny i maja sporo basu

- możesz rozbudować o suba. jak stwierdzisz że chcesz więcej

- ma hdmi arc, wiec będzie łatwo połączyć z tv

- są ładne, choć to subiektywne

Na  minus lub też nie,  trzeba zadbać o to by nie stały w rogu lub przy ścianie, bo  bassu w nich dużo, czasem za dużo.

Tak w ogromnym skrócie.

ps. Dalej  chodzi mi po głowie, to co pisałeś  mi  w innym temacie; "wyciąć" bas z kolumienek i przerzucić  na suba, w celu poskromienia ich. Jaki polecałbyś w budzecie 1k(używany),  aby przetestować tę opcję. Zestaw służy teraz tylko do filmów. Pokój  22m2 + 10m2  kuchnia.

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

O boże, widzisz i nie grzmisz... Z BluRay musi być z DTS-X? O matko :D

 

 

soundbar obslugujacy dts-x obsluguje rowniez inne DD czy DTS   a twoj wyklad namieszal swiezakowi  w glowie  

dalsze obsrywanie grajbelki zgodnie  ze schematem 🤣

nie kupuj soundbara bo to lipa i marketing...

 

a potem kup se pan stereo pod atmosa 🤣

 

jak by swiezak chcial sobie kupic denon x1700h i zestaw 5.1 z marketu to by nie pytal o grajbelke...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bora902 napisał:

soundbar obslugujacy dts-x obsluguje rowniez inne DD czy DTS   a twoj wyklad namieszal swiezakowi  w glowie  

Sam namieszałeś. Zasugerowałeś cytuję:

2 godziny temu, bora902 napisał:

filmy z plytki bluray to sie sprawa komplikuje bo potrzebujesz  wtedy oprocz atmos  soundbara z DTS X

A to jest kompletną bzdurą.

19 minut temu, bora902 napisał:

dalsze obsrywanie grajbelki zgodnie  ze schematem

Niech idzie i gdzieś posłucha, porówna, to sam zacznie obsmarowywać.

19 minut temu, bora902 napisał:

nie kupuj soundbara bo to lipa i marketing...

Atmos z grajbeli to absurd w większości pomieszczeń. Ale sam sprzęt jako polepszenie audio z TV to zawsze jakaś alternatwa dlatego zaproponowałem PolkAudio. Nie stawiał bym jej jednak na równi z pełnoprawnym kinem domowym co niektórzy próbują robić.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atmos z grajbelki najlepiej dziala z plytki bluray po 21 roku wydania i czuc  ten "helikopter" badz  "wybuchy" na suficie ...

rzeczywiscie nie ma takiego jebniecia gdy dostaje sygnal  z serwisu streamingowego to fakt

oczywiscie ze trzeba traktowac soundbar jako "polepszenie" glosnikow telewizora a nie jako substytut amplitunera z  5.1.2  na scianie 

(reszty nie komentuje by watek zachowal prostote przekazu )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitt39 napisał:

ps. Dalej  chodzi mi po głowie, to co pisałeś  mi  w innym temacie; "wyciąć" bas z kolumienek i przerzucić  na suba, w celu poskromienia ich. Jaki polecałbyś w budzecie 1k(używany)

Może używkę SVS SB1000 można by było dorwać gdzieś w granicach 1000zł, ostatnio za 1200zł widziałem. Mowa o modelu bez PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Może używkę SVS SB1000 można by było dorwać gdzieś w granicach 1000zł, ostatnio za 1200zł widziałem. Mowa o modelu bez PRO.

Widziałem  że często polecany.

Będę się rozglądał, a jak nie to wezmę na testy z jakiegoś sklepu.

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...