Skocz do zawartości

Soundbar ATMOS do TV pod skos na poddaszu?


Recommended Posts

Cześć.

Przejrzałem forum ale nie znalazłem takiej kombinacji słów kluczowych by nie musieć zakładać nowego tematu.

Według tego jak to rozumiem, system atmos puszcza dźwięk w sufit i to robi jakiś fajny efekt.

Pytanie czy kupując takiego soundbara do mnie pod skos nie zrobię więcej szkody niż dobrego. może skos zniekształci dźwięk tak że lepiej wziąć tańszą wersję, bez systemu atmos? a może zadziała jeszcze lepiej niż pod normalną ścianą? czy ktoś ma szerszą wiedzę w tym temacie?

Nie szukam pomocy w wyborze soundbara i rad, żeby zrobić kino domowe, wpuścić głośniki w skos, zrobić 7.1 czy coś. jestem dość zdecydowany na soundbar z różnych względów, tylko nie wiem czy brać wersję z atmos czy bez. 

 

 jpg.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos w wersji upfiring na który chcesz się zdecydować opiera się na odbiciach od sufitu. Przy płaskim stropie głośnik przez swoje wychylenie w górę gra tak, by odbity dźwięk trafił do Ciebie. Jak w lustrze. Twój skos znajduje się wzdłuż tej fali dźwiękowej, kwestia istotna to czy ten skos daleko jeszcze w górę leci, bo jeśli zaczyna się płaski w takim miejscu że fala odbita 90 stopni trafi w miejsce odsłuchu to będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...