Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki podstawkowe


vrape

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio borykam się z myślami - mam rozterkę czy wybrać zestaw 5.1 czy 2.1


powiedzmy 50:50 jeśli chodzi o słuchanie/oglądanie.
Natomiast oglądać i tak pewnie będę głównie TV i usługi streamingowe, a z tego co czytałem to tam i tak nie uzyskam takiego efektu.
druga sprawa to niewiele mebli w pomieszczeniu (brak dywanów).
pomyślałem też, że stereo "się nie zmarnuje" i w przyszłości przeniosę amplituner do innego pomieszczenia a w razie czego do/kupię kolumny i amp 5.1 (albo wymienię), a w zamian zwiększę budżet na podstawkowe.

 

myślałem o DynAudio Emit 20/Evoke 10/20, ale w tym porównaniu 

SVS Ultra Bookshelf (trudno dostępne, chyba nie były zbyt popularne u nas?) - przynajmniej "dla mnie" graja najprzyjemniej(najpełniej?) z dotychczasowych poszukiwań. Z drugiej strony, tam są porównane mniejsze
pewnie są też inne ciekawe modele grające w stylu

Odnośnie amplitunera stereo, prosiłbym o pomoc w doborze / polecenia "skrajnych" polecanych modeli.
Co do suba, na ten moment faworytem jest SVS SB 2000/PRO (zamknięty) - natomiast chciałbym go mieć za kanapą (plecami) - nie wiem czy to dobrze wpłynie na odczucia..
W załączniku układ pomieszczenia. nie zwracajcie uwagi na skale - wymiary starałem się +- odwzorować.
Martwi mnie natomiast niewielka ilość miejsca od ściany (cała szafka ma 40cm), natomiast na którejś recenzji Dynaudio powiedziano, że przez ten bassreflex z tyłu, wychodzi niewiele.
SVS można wyrwać sporo taniej niż Evoke 20, ale Emit 20 sporo taniej niz SVS...

Oczywiście prośba też o polecanie sprzętu innego niż wymienione jako opcji - natomiast moje preferencje to okolice tego SVS (nie to, że jestem ich psychofanem, natomiast "przez internet" wydają się być najbliżej memu uchu)

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ciężko powiedzieć ile chciałbym wydać - nie boję się sprzętu używanego - a sam zakup byłby "ratalny", tzn w przypadku 2.1 to i tak kolumny i amplituner musiałbym kupić razem, subwoofer ewentualnie później.
Wydaje mi się, że sensowniej jednak subwoofer mieć, ponieważ podstawkowe chciałbym postawić na szafce tv - a ma ona 40~ cm, gdzie pewnie z 10~ cm od ściany przydałoby się odsunąć głośniki (pewnie więcej, no ale niestety nie da rady).

Powiedźmy, że do 3.5k za kolumne. Jeśli chodzi o amplituner, to nie mam pojęcia. Coś co będzie pewnie pasowało/współgrało z wybranymi kolumnami i miało odpowiednio mocy. Oprócz tego wiadomo, jakiś airplay/spotify/itp, kilka hdmi, fajnie jakis arc. Chyba wszystkie nowe amplitunery spełniają wymagania +-

A powiedziałbyś, czy sub ma sens umiejscowiony za plecami?

Jeśli dobrze rozumiem, SVS ULTRA wyróżniają się stereofonią - może stąd to moje uwielbienie powyższym odsłuchem. Jeśli tak, to fajnie, jakby ktoś pokazał konkurencje w tym zakresie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i się pare razy nabrałem. I powiem ci że mało który sprzdawca umie w tym pomóc.

Ja jako dawny Ci podpowiem i ze swojego doświadczenia.

1. Co wiecej czasowo gra? Kino czy stereo?

2. Co jest ewentualnie zrodlem w kinie i w stereo

3. JAk sluchasz muzyki? Czy faktycznie siadasz i sluchasz plyty czy jest to w tle.

 

bo potem się okazuje że 60% to stereo ale tylko godzina w miesiacu w fotelu z ksiazką a tak to gra w tle. Bo coś robisz.

Ale jak ogladasz to jednak się na tym skupiasz posweicasz temu 100% uwagi.

7 godzin temu, vrape napisał:

A powiedziałbyś, czy sub ma sens umiejscowiony za plecami?

Ma sens

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Miałem to samo i się pare razy nabrałem. I powiem ci że mało który sprzdawca umie w tym pomóc.

Dzięki za odzew

1. na ten moment nie mam nic, a dotychczasowo co miałem w życiu (swojego) to zestaw creative 7.1 i jakieś kino domowe philipsa 5.1 (stare), ale to były czasy windows xp/7 i żadnego dolby itp nie było.
natomiast zdecydowanie więcej słucham muzyki/podcastów itp niż filmów
2. źródłem do muzyki będzie głównie spotify/tidal, pewnie czasem youtube (czyli coś z "spotify connect" albo hdmi z telewizora/laptopa)
w kinie serwisy streamingowe, może czasem jakiś film ala "blueray" ale to raczej od święta.
3. płyt nie słucham (ale to pewnie kolokwialnie napisałeś), natomiast to zależy. jeśli będę słuchał sam - to na pewno będę się na tym skupiał, w tle oczywiście też będzie słuchane, ale myślę znacznie rzadziej.

Po dłuższym rozmyślaniu, skłaniam się ku lepszemu zestawowi stereo - 2.1 w zasadzie, chyba, że same kolumny będą wystarczające - ale z racji, że głównie słucham nowoczesnej muzyki elektronicznej (dnb, *wave, deep/tropical house, trance, rap, itd), gdzie te dolne zakresy są bardzo częstym elementem utworów to raczej suba nie uniknę.

o suba pytam, ponieważ z przodu nie mam gdzie go umiejscowić (tzn wejdzie jakiś niewielki tam na rogu, gdzie kończy się szafka TV)

i tak jak napisałem wyżej - nie boję się używanych głośników (co do amplitunera, to jednak wolałbym coś nowego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli jednak kino?

2. ok,

3. ok

No to jeśli stereo to zacznij od 2.0 w sensie ten sub zawsze możesz dokupić. No albo monitory wyższej klasy i wtedy od razu zakąłdasz suba.

 

EMIT 20 fajne paczki do nich na przykład Cambridge CXA81 albo Marantz PM 7000n jest obecnie na promocji chyba w Niemczech?

Monitor Audio Silver 100 + Magnat MA900

ELAC Carina 243.4 + Cambridge / Cayrus One Cast

Rotel A14 też jest na niego promka teraz + Heco Revolution 3

Ale to jedynie przykłady.

Jeśli będzie sub to polecam REL ale serie Tx na przykład model T5x

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie kino. Do tej pory znaczy - tak, ale teraz chcę sprobówać "niezłego" stereo.
 

Zrobiłem sobie taką listę +-

svs ultra bookshelf - mało popularny model w polsce, ale jakieś historyczne oferty po 4k za parę się zdarzały
buchardt s400 mkii (koło 8k para) - chyba najlepsze w tym zestawieniu, ale boję się, że może być za mało miejsca do ściany(?)
sonus faber sonetto 2 (koło 8k para)
dynaudio evoke 20 (6k para)
focal aria 906 (3k para)
dynaudio emit 20 (2k para)
elac debut 6.2 (te jako odnośnik, bo były faworytem jeśli chodzi o 5.1)

Natomiast nie wiem, które mają problem z odległością 10 cm od ściany - bo takie od razu bym wyeliminował. Nie patrz proszę na różne zakresy cen - chciałbym wybrać najbardziej optymalne pod względem możliwości/mojego gustu muzycznego/$. Tu wygrawają pierwsze 2 z listy, ale no właśnie - ta odległość...
Polecałeś Emity 20 - Evoke nie są dużo większe/mocniejsze - też się nadadzą?
Odnośnie monitor audio - nie poda mi się ich charakterystyka.
Odnośnie amplitunera, to raczej skłaniałbym się w allin1 czyli Onkyo TX-8270 albo denon 800h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchardty lubią większy dystans od ściany. System Audio Legend 5.2 lubią być już blisko niej moim zdaniem, a mimo małych wymiarów potrafią porządnie zejść. Warto spróbować też z Monitor Audio Silver 100 :) Sonetto z jaśniejszym wzmacniaczem też mogą się dobrze sprawdzić, Dynaudio również, ale lubią więcej mocy. 

Moim zdaniem jednak ciężko będzie którekolwiek z tych kolumn napędzić odpowiednio sprzętami wskazanymi przez Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem jednak ciężko będzie którekolwiek z tych kolumn napędzić odpowiednio sprzętami wskazanymi przez Ciebie. 

Masz tu na myśli wszystkie z przeze mnie wymienionej listy?
Onkyo faktycznie wypada dość słabo przy 8ohm(2x 48W), ale Denon przy 8ohm ma niby 2x141W. Oba testy wykonane przez właściciela forum.
Tak jak pisałem wyżej - w przyszłości pewnie dorzucę dedykowany wzmacniacz, jeśli będzie brakowało napędzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...