Skocz do zawartości

Zmiana audio w kinie domowym


konini

Recommended Posts

Faktycznie tu opgejrd audi onie ma obecnie sensu.

Do poki sie nie zmieni układ rozstawy glosnikow to nie ma sensu. No moze warto by podmienić suba na jakis lepszy to wszystko.

Co do tych wysuwanych kolumn z filmu. Butler ile by Ciebie to wyszło. Kolega robił wycenę tego ostatnio i kurde, sporo. Powiem tak sporo. Nie opłacalne. Wygląda super. Ale nie opłacalne.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Co do tych wysuwanych kolumn z filmu. Butler ile by Ciebie to wyszło

Technicznie nie jest to trudny temat, mógłbym wykorzystać sporo elementów które są w stałym obiegu produkcyjnym, ale cena za taki set by była grubo czterocyfrowa.

Ma ktoś tyle miejsca w stropie? No chyba że poddasze jest nieużytkowe.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Dobra skoro już przełamaliśmy pierwsze lody  i jesteś gotowy na remont, to ja na początek  proponuję zmienić położenie centralnego

Chyba czasami jest to nieuniknione, żeby je przełamać  :) 

Dzięki za obszerną wiadomoć i sugestie.

Co du suba to tak mam dokładnie taki zestaw jak wkleiłeś na zdjęciu z subem. Jeśli chodzi o sam sub to nawet nie przeszkadza mi jego bas bo jest całkiem niezły, ale może nie mam dużego porównania. Wiadomo jak jest - jak miałem zwykły ledowy telewizor to nie czułem, żebym potrzebował zmiany ale jak zobaczyłem u kogoś oleda to teraz nie wyobrażam sobie powrotu. Podobnie może być z subem, może po prostu nie wiem jak dobrze może brzmieć. 



 

Cytat

Centralny chyba z tej samej serii?Taka kulka? Wciśnięty przy podłodze narażony na odbicia od niej ,bije praktycznie pod narożnik. 

To nic dziwnego ,że słaba czytelność.No i wypadało by zmienić na coś mocniejszego.Oczywiście też z Focala.

Może taki?

https://hifis.be/de/winkel/focal-on-wall-302-zwart-opbouwluidspreker/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAw6yuBhDrARIsACf94RXWrV12GqqJATpnt3c6g00_SYagnEg0nJTWgIzn3NWq3eXjbbWUAGoaAspVEALw_wcB


Tak dokładnie jeszcze tak jak dobrze zauważyłeś jest wćisnięty w dół szafki co bardzo niekorzystnie wpływa. Bardzo podoba mi się pomysł zamiany głośnika centralnego np. na takie coś co wysłałeś. Rozumiem, żeby iść w focala jeśli pozostały sprzęt mam firmy focal ? Głośnik któray wysłałeś wygląda bardzo fajnie.

Rozumiem, że focal on wall 301 czyli model niższy też będzie ok ? jest między nimi aż 3tys różnicy

 

11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

W ogóle tam akustycznie to bida...Pasowałoby coś na ściany dać a może jeszcze kilka dużych  kwiatów?

No tam jest duża Juka ale ostatnio poltora miesiaca w Polsce nas nie bylo więc troche wyłysiała 😆
Kwiatów dla mnie nigdy za wiele więc to nie problem.


Podoba mi się pomysł poprawy istniejącego systemu bez większej ingerencji czyli:
- Zawieszenie telewizora na ścianę
- Wymiana głośnika centralnego oraz postawienie go na szafce rtv

- Ewentualna zamiana suba w przyszłości ?

Wiadomo bedzie to dalekie od ideału ale powinno to poprawić chociaż obecne doznania, oraz temat słabo słyszalnych dialogów.

Ja na dniach obrócę kanapę i zobaczę, czy w ogóle podoba mi się takie ustawienie. Jeśli tak to będę mógl wtedy kombinować z remontem a jeśli nie to zostanie mi opcja nr A.

Pytanie trochę z innej beczki - Szukałem w lupce ale widzę, że zbytnio nikt się nie wypowiadał pewnie dlatego bo była wypuszczona na rynek Amerykański i narazie nikt nie miał nawet możliwości odsłuchu

Mowa o Nakamichi Dragon ? Ostatnie 2 tyg sobie sporo oglądam na youtubie recenzji różnych systemów audio i natrafiłem na Dragona. Ludzie bardzo dobrze się o nim wypowiadają jak zacząłem się wgłębiać w temat. Wiadomo, że jest to nadal "belka" i pewnie nie ma podjazdu do proper złożonego systemu, ale chyba fajna opcja dla takich osób jak ja, która bez remontu chcę zrobić fajnie grający system z dzwiękiem przestrzennym. Wiadomo cena tutaj jest dyskusyjna bo 15tys to dla każdego więcej lub mniej, ale mówie w przypadku kogoś kogo po prostu stać i nie chce mu się bawić w zmianę aranżacji wnętrza. 










 

Edytowano przez konini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

301 i 302 różnią się wielkością. Zobacz który Ci wejdzie. Większy ma większą skuteczność. Nie musisz kupować Focala pod resztę systemu.

Pamiętaj że Nakamichi też będziesz musiał ustawić zgodnie z wytycznymi. Zobacz sobie z czego składa się ten system i czy będziesz w stanie rozstawić elementy i doprowadzić do nich zasilanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
26 minut temu, PanKlor napisał:

Pamiętaj że Nakamichi też będziesz musiał ustawić zgodnie z wytycznymi. Zobacz sobie z czego składa się ten system i czy będziesz w stanie rozstawić elementy i doprowadzić do nich zasilanie. 


Właśnie patrzyłem sobie z ciekawości to dość łatwy w ustawieniu jest. U mnie akurat wszędzie mam zasilanie więc to nie byłby problem.
Nie mówie, że mam to kupować, tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć. Ciężkie to jest w zakupie bo puszczone było na rynek amerykański i nie ma narazie opcji zamówienia do Europy choć tak się składa, że w kwietniu lece do stanów 😆

 

Zrzut ekranu 2024-02-14 o 12.11.41.png

Edytowano przez konini
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konini napisał:

Rozumiem, żeby iść w focala jeśli pozostały sprzęt mam firmy focal ? Głośnik któray wysłałeś wygląda bardzo fajnie.

Rozumiem, że focal on wall 301 czyli model niższy też będzie ok ? jest między nimi aż 3tys różnicy

Tak w focale. Jeśli zależy ci na  poważnym podejściu do tematu i spójności tonalnej.

Ten 301 jest mniejszy ale i tak lepszy od tego ,który masz teraz.

1 godzinę temu, konini napisał:

Wymiana głośnika centralnego oraz postawienie go na szafce rtv

Nie postawienie...On MUSI wisieć nad szafką min 60 -90 cm od podłogi.Najlepiej na wysokości uszu oglądającego. Tak aby szafka nie powodowała odbić.I koniecznie gruby dywan dość duży aby zniwelować te odbicia od tych w suficie i centralnego.

Dopiero wówczas kolejna kalibracja systemu.

1 godzinę temu, konini napisał:

Mowa o Nakamichi Dragon

Nie znam ale słyszałem o nim.Powiem tak ...będziesz w Stanach ?

To mam propozycję😁

Przekonaj się na własne uszy.Odwiedź jakiš sklep audio i nech ci go pokażą, aTY jako dobry forumowy kolega zdasz nam relację jak to wedłóg Ciebie gra...? Co ty na to?Nagrodą będą ...polubienia posta 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Przekonaj się na własne uszy.Odwiedź jakiš sklep audio i nech ci go pokażą, aTY jako dobry forumowy kolega zdasz nam relację jak to wedłóg Ciebie gra...? Co ty na to?Nagrodą będą ...polubienia posta 😁

Hahaha propozycja nie do  odrzucenia. A tak serio to zanim to napisałeś wpadłem na taki pomysł i zacząłem szukać. Napisze do nich moze mi podpowiedzą. Będę akurat w dwóch stanach więc może się uda :) Bardzo chętnie zdam wam relację, ale jestem laikiem więc coś co mnie mocno może jarać was może mniej :D

Dzwoniłem do swojego dostawcy z którym współpracuję od dobrych 6-8 lat. Sprowadza on bardzo dużo ciężkiego sprzętu z USA.  Mógłby mi to przy okazji swojego transportu załadować  do kontenera więc odeszła by mi cena transportu oraz vatu ( faktura ).  

No nic narazie wstrzymam się z jakimikolwiek ruchami i po powrocie z wyjazdu podejmę decyzję co zrobić. W każdym razie dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Otworzyło mi to głowę oraz dało kilka perspektyw. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konini napisał:

Bardzo chętnie zdam wam relację, ale jestem laikiem więc coś co mnie mocno może jarać was może mniej :D

Pościągaj sobie dema technologiczne Dolby/DTS. Pooglądaj je na dobrze skonfigurowanym systemie i będziesz miał punkt odniesienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Technicznie nie jest to trudny temat, mógłbym wykorzystać sporo elementów które są w stałym obiegu produkcyjnym, ale cena za taki set by była grubo czterocyfrowa.

Ma ktoś tyle miejsca w stropie? No chyba że poddasze jest nieużytkowe.

to jest raz. Dwa to windy. Nie musiały by zjeżdzać równo ale ich serwisowanie ewentualnie tez było byb problematyczne.

U mnie znajmy się nie podjał. Co innego dla siebie co innego robić to u kogoś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...