Skocz do zawartości

DIRAC Live - import danych kalibracyjnych z amplitunera


eMBe

Recommended Posts

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Żeby mieć dane kalibracyjne zapisane do pliku muszę najpierw wykonać kalibrację DIRAC Live używając aplikacji na komputerze?
Przed samą kalibracją tą aplikacją (kalibrowałem wcześniej używając Pioneer Remote App na tablecie) jest do wyboru Load from file.
Chodzi mi o edycję już wykonanej kalibracji (krzywe) bez ponownej kalibracji (aplikacja na PC nie ma opcji kalibracji na 3 punkty pomiarowe, pomiar na 9 punktów u mnie raczej odpada z racji narożnika przy ścianie).

image.png.4d6921deb78977168c5ba7ece368c8ae.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz to menu do załadowania pliku kalibracyjnego dla mikrofonu. 

 

36 minut temu, eMBe napisał:

hodzi mi o edycję już wykonanej kalibracji (krzywe) bez ponownej kalibracji

Restore previous session albo wgranie zapisanego wcześniej projektu. 

 

37 minut temu, eMBe napisał:

aplikacja na PC nie ma opcji kalibracji na 3 punkty pomiarowe, pomiar na 9 punktów u mnie raczej odpada z racji narożnika przy ścianie).

 Mierzysz tyle ile uważasz i przechodzisz dalej do budowania krzywych.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

Mierzysz tyle ile uważasz i przechodzisz dalej do budowania krzywych.  

W sumie racja. Podobnie przecież jest Denonem moim poprzednim (pewnie innych też). Tam było minimum 3 punkty pomiarowe ale można było zrobić więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.
Da się edytować krzywe po kalibracji apką Pioneer Remote App (nie tą na PC) bez konieczności ponownej kalibracji. Trzeba odpalać tą apkę na sprzęcie na którym się kalibrowało (w moim przypadku tablet). A nie później  (po kalibracji na tablecie) odpalać apkę na innym sprzęcie (np. telefon jak to było w moim przypadku).
A jest tak z racji tego, że dane kalibracyjne są przechowywane na sprzęcie na którym była robiona kalibracja. Nie da się z poziomu Pioneer Remote App pobrać danych kalibracyjnych z amplitunera (a szkoda).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...