Skocz do zawartości

Głośniki do salonu połączonego z kuchnią (nowe/używane) do 2000 zł


witoj

Recommended Posts

Dzień dobry. To mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję, że nie ostatni. :) 

Chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze sprzętu audio do mojego salonu połączonego z kuchnią, który łącznie liczy 23 m2. 

Dotychczas „poważnie" słuchałem muzyki jedynie na słuchawkach, jednak coraz częściej chodzi mi po głowie, aby to zmienić i skorzystać z kolumn. Udało mi się „wywalczyć" zgodę u żony, dlatego postanowiłem założyć tu konto i rozejrzeć się za czymś sensownym. Niestety, nie mam zbyt wiele miejsca na audio, co widać na zdjęciu. Chciałbym ustawić głośniki na standach po bokach szafki RTV, gdzie jest około 55 cm. Mogłyby być też kolumny podłogowe, ale musiałyby być bardzo wąskie (wymóg żony, aby wizualnie nie zdominowały wystroju). Póki co kolumny grałyby z Regą Brio, która dotychczas służyła mi jako napęd do słuchawek (źródła to gramofon i CD) - w niedalekiej przyszłości rozejrzałbym się za czymś mocniejszym, np. wzmacniaczem od Cyrusa. 

Po lekturze forum, wpadły mi w oko takie głośniki jak Kef Q350, Mission QX2, Q Acoustics 3020i/3030i i Elac Debut Reference B6 lub (z podłogowych) ELAC Debut 2.0 F5.2/F6.2 albo Indiana Tesi 561. Słucham takiej muzyki jak Hania Rani, Olafur Arnalds, Kiefer czy Aga Zaryan, Katie Melua, ale również oldschoolowego rapu (Nas, Beastie Boys, Jay-Z). Lubię kiedy muzyka mnie otacza, daje przyjemność słuchania, nie kłuje w uszy, zapewnia relaks.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

DSCF8716.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2k możesz spokojnie kupić nowe kolumny podstawkowe , które na 23 m2 powinny starczyć :) Myślę, że warto byłoby zabrać Regę do salonów i posłuchać jeśli masz taką możliwość. Rega ma spory plus, bo w miarę łatwo ją transportować - mocy też jej starczy ;)

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Rega zostaje?

KEF Q 350 to fajne paczki może i nawet to podejdzie do Regi.

Z podłogowych opcja ELAc F5.2 jest bardzo sensownym pomysłem.

Rega dobrze brzmi  z QA 3030i one są nieco bardziej otwarte od obu poprzednich konstrukcji. Albo monitor Audio Bronze 100. Sa wieksze, takze bardziej otwarte, dynamiczniejsze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ta Rega zostaje?

KEF Q 350 to fajne paczki może i nawet to podejdzie do Regi.

Z podłogowych opcja ELAc F5.2 jest bardzo sensownym pomysłem.

Rega dobrze brzmi  z QA 3030i one są nieco bardziej otwarte od obu poprzednich konstrukcji. Albo monitor Audio Bronze 100. Sa wieksze, takze bardziej otwarte, dynamiczniejsze.

 

 

Ktoś w okolicy sprzedaje Cyrus One Cast w bardzo dobrych pieniądzach i korci mnie, by na niego wymienić Regę. Wtedy sytuacja drastycznie się zmieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro zależy Ci na łagodnym graniu, to zdecydowanie Rega w połączeniu z KEF Q350 tak zagra :) Q Acoustics 3030i to też fajna opcja, żywsza brzmieniowo. Bronze 100 warte sprawdzenia, ale nie jestem przekonany, że wpasują się w Twoje oczekiwania. Omawiamy je i jeszcze dwie inne opcje w poniższym materiale. Zachęcam do obejrzenia, a także do umówienia się na odsłuch :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyślał dodatkowo o akustyce, bo kolumny wciśnie w ten narożnik, brak symetrii w ich ustawieniu względem pokoju, to może wyjść słabo.

Ja przerabiałem/przerabiam coś takiego(salon i otwarta kuchnia, plus kolumna wciśnięta jak u Ciebie).

Obawiam sie że może być podobnie. Ale to niech znawcy sie wypowiedzą. Ja do nich nie należe, ale takowi tu są. 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, witoj napisał:

Ktoś w okolicy sprzedaje Cyrus One Cast w bardzo dobrych pieniądzach i korci mnie, by na niego wymienić Regę. Wtedy sytuacja drastycznie się zmieni?

Drastycznie? No świat nie wybuchnie.

Ale to inaczej grający wzmacniacz. nieco bardziej otwarcie. Może to słuszny kierunek zmian?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2024 o 12:39, Pitt39 napisał:

Ja bym pomyślał dodatkowo o akustyce, bo kolumny wciśnie w ten narożnik, brak symetrii w ich ustawieniu względem pokoju, to może wyjść słabo.

Ja przerabiałem/przerabiam coś takiego(salon i otwarta kuchnia, plus kolumna wciśnięta jak u Ciebie).

Obawiam sie że może być podobnie. Ale to niech znawcy sie wypowiedzą. Ja do nich nie należe, ale takowi tu są. 

Też się tego trochę obawiam. Osłuch będzie w 1/3 pomieszczenia, jak widać na zdjęciu, przy ścianie. Szafkę z drugiej strony mogę odsunąć, by zrobić tyle samo miejsca, co od ściany. Raczej innych ruchów nie przewiduję.

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Drastycznie? No świat nie wybuchnie.

Ale to inaczej grający wzmacniacz. nieco bardziej otwarcie. Może to słuszny kierunek zmian?

 

 

Rega nie grzeszy mocą, a Cyrus - podobno - wręcz odwrotnie. Rozumiem, że do niego niezmiennie Kefy Q350, ELAC F5.2, Bronze 100 i 3030i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, witoj napisał:

Też się tego trochę obawiam. Osłuch będzie w 1/3 pomieszczenia, jak widać na zdjęciu, przy ścianie. Szafkę z drugiej strony mogę odsunąć, by zrobić tyle samo miejsca, co od ściany. Raczej innych ruchów nie przewiduję.

 

Testowałem na bardziej basowych(klipsch the fives) i mniej(kef ls50 meta)... i jedne i drugie w ustawieniu(70-80 cm od tylnej ściany i 45 od bocznej), grały jak dla mnie nieakceptowalnie.

Oczywiście moje i Twoje pomieszczenie nie jest 1 do 1,  masz też zapewne inną akceptowalność niskich tonów(moje ucho i głowa szybo się  meczy), ale widzę też wspólne mianowniki, które mogą być problemem.

U mnie na plus zrobiło odsunięcie kanapy od tylnej ściany;  bas pięknie się  wzbudzał gdy była doklejona(uszy puchły). Obecnie jest z 90cm, więcej było by lepiej, ale już nie przesadzam bo wyjadę na środek salonu. Ogólnie to zniechęciłem się do tego pomieszczenia i adaptuje małą klitę(przyszłościowo myślę  wywalić klipsche i pokombinować z czyms retro i kolumnamii w obudowie zamknietej; wielu sobie chwali do pomieszczeń gdzie nie ma adaptacji/jest słaba itd).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, witoj napisał:

Rega nie grzeszy mocą, a Cyrus - podobno - wręcz odwrotnie. Rozumiem, że do niego niezmiennie Kefy Q350, ELAC F5.2, Bronze 100 i 3030i?

Tak, cyrus jest stosunkowo uniwersalny jeśli chodzi o podłączanie kolumn. Lubi się i z jśniejszymi i ciemniejszymi paczkami.

No tak Cyrus jest duzo mocniejszy.

Są kolumny którę moga być bardziej i mniej dosuniete do ściany.

Akurat KLS50 to te model które i tak dobrze sobie radzą z bliskością sciany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i… wymieniłem Regę na Cyrusa z niewielką dopłatą z mojej strony. :D Na samych słuchawkach czuć duuuuużą różnicę, ma też słyszalnie mocniejszy premp gramofonowy. Ale co lepsze, kupiłem go od pana, który używał go z podstawkami Magnat 753. Jak to świetnie grało! To jest dokładnie ten rytm, ta ofensywa i radość z grania, jaką lubię. Niestety, właściciel nie chciał się ich pozbyć. 

 

Czy wśród nowych monitorów znajdę model do 2000 zł, który zaprezentuje podobną charakterystykę? Ewentualnie ciut cieplejszą, ale z podobną ofensywą i radością grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...