Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki podłogowe.


Kuba Wawa

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post tu i moja wiedza na temat audio zatrzymała sie w latach 80-90 tych więc będę miał parę pytań i proszę o wyrozumiałość.

W latach 70-tych uzbierałem ponad 200 płyt a potem małżeństwo, inne hobby i jakos o tym zapomniałem. Teraz nastąpił nawrót choroby na przyzwoite stereo.

Dużo czytałem w necie i tutaj i aby inwestycja odbyła sie małym kosztem , założyłem budżet 5 tys. zł.

Moje płyty do głównie rock, elektryczny blues, jazz ale zaintrygowało mnie również Spotify więc zależy mi na możliwości połączenia z TV.

Jak na razie mój typ to Yamaha A-S501 i para kolumn podłogowych, raczej z dolnych sfer budżetowych.

Mój budżet to +- 5000 zł .

Próbowałem w Warszawie posłuchać tej Yamahy z Indiana Line w Tophifi ale chyba z tymi pieniędzmi nie jestem dla nich ciekawym klientem (albo brak, albo termin a miesiąc)

Znam prawa konsumenta ale ewentualne pakowanie i  odsyłanie wydaje mi sie dość uciążliwe, szczególnie kolumn po 40-50 kg.

Po za tym wzmacniaczem mam typy:

STX Elektrino 250

Polk Audio Sygnature e55

Pylon Audio Pearl 25.

Indiana line Tesi 561

No i moje pytanie: czy moje przymiarki maja sens i może ktoś wie jak załatwić odsłuchy w Warszawie.

Pozdrawiam Jakub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże masz pomieszczenie? Yamaha A-S501 sama w sobie to fajny, dynamicznie brzmiący wzmacniacz. Warto jednak wybrać do niego kolumny grające raczej muzykalnie np. właśnie Indiana Line Tesi 561 (raczej spokojne, łagodne granie) czy Pylon pearl 25 (bardziej dynamiczne i efektowne niż Indiana ale nadal niemęczące). STX to nie ten poziom a Polk ES55 z Yamahą to już może być dyskoteka. Z Polk Audio bardziej pasowałaby seria Reserve. Jeśli masz większe pomieszczenie to jeszcze posłuchaj Heco Aurora 700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba Wawa napisał:

Nie dodałem że pdo tego amplitunera przekonały mnie HDMI. Przewinęło sie parę postów o problemach z Tv +wzmacniacz łączonych optykiem.

nie idź tą drogą :D tak ta funkcjonalność jest mocno kosztem stereo :)

Ja bym pomyślał o Cambridge Audio AXR100 ( ale szukał w cenie tak ok 2500 max czasem da się na promkach wyrwać i po 2100 zł) i do tego np Heco Aurora 700 używane. Myślę, że w przypadku kolumn nie masz co się bać używanych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo MPA 900HNE nie jest wybitnym wzmakiem z podobnych powodów co DRA:) miałem dra 800 ( to to samo tylko że ma chyba 8k z tego co pamiętam) i jak już się przy nim upierasz to idź w użwykę DRA800H kupisz już chyba za połowę ceny DRA900 i mniej stracisz przy odsprzedaży, która prędzej czy później nastąpi :D (uwierz mi wiem co mówie, bo też uważałem, że jest świetny dopóki nie posłuchałem jeden po drugim wzmaka w cenie tego amplitunera :P. Zaraz po powrocie do domu od razu robiłem fotki i wystawiłem na OLX :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najrozsądniej byłoby pogodzić się z optykiem i drugim pilotem, ja tak leciałem rok czasu po sprzedaży denona i generalnie dało się tak żyć. Jest teżteniutki wiim amp, który ma pełną funkcjonalność co Denon tylko, że robi to lepiej, jedyna różnica to chyba kwestia braku przedwzmacniacza gramofonowego ale to też nie problem. No i pytanie czy nie będzie Cie bolało, że jednostka sterująca jest taka mała. Ja osobiście, gdybym miał kupić urządzenie o takiej funkcjonalności i mając już Denona w przeszłości to szedłbym w wiim ampa, choćby dlatego, że obsługa np tidala na Denonie woła o pomstę do nieba ;) Mając Denona DRA miałem wpięty streamer wiim mini do słuchania tidala itp :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba Wawa Cześć Kuba. Dobrą propozycja dla Ciebie moze byc Magnat Ma700. Miałem Ma400 i słuchałem Ma600 i Mr780. To świetne wzmacniacze i w swojej cenie na prawdę ciężko o lepsze granie. Kupisz nowego Ma700 za około 2400zl. Do tego uzywane kolumny za resztę czyli ok 2600. Szukaj za 3tys bo wiadomo negocjacja 🙂 W tej cenie można znaleźć świetne paczki często prawie nowe z gwarancją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Artur Charicki napisał:

@Kuba Wawa Cześć Kuba. Dobrą propozycja dla Ciebie moze byc Magnat Ma700. Miałem Ma400 i słuchałem Ma600 i Mr780. To świetne wzmacniacze i w swojej cenie na prawdę ciężko o lepsze granie. Kupisz nowego Ma700 za około 2400zl. Do tego uzywane kolumny za resztę czyli ok 2600. Szukaj za 3tys bo wiadomo negocjacja 🙂 W tej cenie można znaleźć świetne paczki często prawie nowe z gwarancją. 

Czytasz e moich myslach. Taki wniosek mam po dwokrotnym obejrzeniu: 

A zestawieniu z Klipsh 600?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Miałem Yamahy as301 i 501. Pozbyłem się ich bez wahania. Magnat Ma400 i Taga HTA1000B grały o wiele lepiej. Zreszta chyba wszystkie moje wzmacniacze graly lepiej od tych Yamah. Arcam Sa10 to dobra propozycja a od kilku miesięcy jest w normalnej cenie bo kiedyś był za drogi. Warto odsłuchać. 

Dzieki za sugestię Dodaje Taga Harmony do swojej listy do przesłuchania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama też bym posłuchał, może troszkę prostszy bo chyba hdmi nie posiada, ale to naprawdę bardzo ładny dźwięk no i cena, którą znalazłem w sklepie 

https://www.audioformat.pl/pl/arcam-sa10-raty-0-od-reki-salon-warszawa-odsluchy-dostawa-0zl-negocjuj-cene-instalacje-audio-wideo.html?hash=8cfca2893f2841bed633d9cc7a73bf5c&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=aca5ac92-15a4-cf12-8c60-d9109535a793

o ile to legitny sklep( bo go nie znam, bo jestem ze śląska) to wg mnie bez gadania jest dla mnie faworytem :) Magnat też jest spoko opcją, ale trochę mnie dziwi tu polecenie kolegi kolumn monitor audio , B&W  a Klipscha RP nie, te kolumny o bardzo podobnej charakterystyce  i wg mnie B&W w takiej półce cenowej nie jest jakimś wybitnym wyborem :)

Ja bym polecił jak najbardziej monitor audio, Klipscha ale tylko seria RP no i dołożyłbym Focala. Wg mnie przy magnacie spokojniejsze kolumny troszkę przymulą dźwięk. 

Sam mam Klipscha RP zz Musical Fidelity i głównie leci Jazz , blues i takie zestawienie radzi sobie po prostu świetnie od najniższych poziomów głośności, mam głębię i szczegółowość, ale jak dla odmiany puszczam koncert Hansa Zimmera z Pragi i odkręcam gałkę głośności na 1/3 to mam naprawdę całą paletę dźwięków i naprawdę czuję muzykę całym sobą :) także nazwanie dźwięku w klipschach dyskotekowym jest minięciem się z prawdą :) Grają dynamicznie to fakt, grają Vłką to fakt (podobnie jak Monitor Audio, B&W w tej cenie czy Focale) i z dobrym wzmacniaczem potrafią zagrać naprawde bardzo ciekawie:) sam zresztą przesłuchałem wspomniane marki przez zakupem Klipscha i leżeli miałbym coś zmienić teraz to brałbym pod uwagę półkę wyżej w Focalu czy Monitor Audio, ale znów jest tak, że od zakupu Klipscha ani razu nie myślałem o zmianie kolumn a dyskoteki nie robię i nie lubię :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...