Skocz do zawartości

stereo-typ

Uczestnik
  • Zawartość

    39
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez stereo-typ

  1. AXR100 to amplituner tylko bez funkcji sieciowych a Wiima można "wrzucić" za sprzęt i będzie widoczna jedna skrzynka Jeśli jednak z jakiś powodów nie, Onkyo brzmieniowo jest OK ale funkcje sieciowe są kulawe. Do Elaca brzmieniowo pasują amplitunery Yamaha z serii RN. Funkcje sieciowe przez aplikację Music Cast działają lepiej niż te w Onkyo. Z kolei amplitunery Denon odpadają brzmieniowo dla kolumn Elacka. Można jeszcze pomyśleć o Marantz NR1200
  2. Najlepszy byłby właśnie wzmacniacz stereo z funkcjami sieciowymi lub zwykły wznak z wejściami cyfrowymi (wbudowany dać) oraz zewnętrzny streamer np. Wiim - tak jak pisze Piotr. Amplitunery to prawie zawsze kompromis i będzie utrata jakości dźwięku względem wzmacniacza. Jeśli nie musisz koniecznie mieć tunera FM, odpuść amplitunery. Radio internetowe załatwi sprawę. Wyjścia pre out (w tym przypadku dla sub-a) są już prawie w każdym wzmacniaczu.
  3. Nie wszystkie duże kolumny lubią i potrafią grać dużym, potężnym dźwiękiem np. Klipsch RF-7 - wielka konstrukcja a choćby model 8000f zagra potężniej. Klipsch ogólnie to dobry kierunek dla Ciebie, nie potrzebują dużo prądu od wzmacniacza aby wygenerować dużo decybeli. Zwróć jeszcze uwagę na Polk z serii Sygnaturę np. S/ES60 a jeśli nie lubisz ostrej góry pasma to Heco Aurora 1000 - fajnie się zgrywa z Cambridge.
  4. Zaskakująco duża jest różnica na korzyść dwóch mniejszych subów vs jednego większego. Miałem okazję testować urządzenia Rel-a i dla dobrego stereo lepiej wypadały np. 2xt5 lub 2xt7 niż jeden Rel z serii S. Mówiąc o dobrych subach, są mało rozreklamowane ale naprawdę dobre brzmienie oferują JL Audio np. D110. Nie są tanie ale potrafią dużo.
  5. Jeśli kolumny podłogowe wchodzą w grę, moim zdaniem Indiana Line (Nota lub Test) oraz Pylon Pearl 25. Indiana trochę cieplejsza i miękka, Pylon bardziej rozrywkowy i dynamiczny ale nadal muzykalny - może Ci się podobać. STX nie polecam - dziwne bo produkuje całkiem niezłe przetworniki ale kolumny w całości mu nie wychodzą. Z Monitorów Monitor Audio ale Bronze 100 (50 to typowy surround do kina domowego). Elac też spoko, to również granie po cieplejszej stronie. Monitor Audio podobna dynamika jak Pearl 25.
  6. Piotr wymienił w zasadzie wszystko co warte uwagi do tych kolumn, ja dorzucę jeszcze Unison Unico Due - ma teraz bardzo rozsądną cenę a to bezpośredni konkurent dla wyższych modeli Vincenta. Szujak wzmacniaczy o łagodnym, nasyconym brzmieniu z niewyostrzoną górą pasma oraz raczej mięsistym dołem. Trzeba potestować
  7. Też na ten moment odpuściłbym suba. Przeznacz budżet na wzmacniacz i kolumny. Ilość niskich tonów w dobrze dobranym zestawie powinna być naprawdę wystarczająca a z czasem pomyślisz, czy wsparcie basowe np. w filmach będzie potrzebne np. wypożyczając subwoofer. To jednak po dobrym osłuchaniu się w nowym systemem w swoim pomieszczeniu.
  8. 6000A to niezły wzmacniacz, lepszy niż niegdyś popularne w tym budżecie amplitunery stereofoniczne. Gra raczej ciepło z dobrą podstawa basową i nasyconym środkiem. Wadą może być gorsza kontrola brzmienia czy szczegółowość wysokich tonów. Raczej do żywych kolumn np. do Monitor Audio ale już nie do Dynaudio bo zrobi się klucha.
  9. Twoje propozycje są całkiem sensowne i na pewno możesz ich odsłuchać właśnie w takiej konfiguracji jak wyżej. Dynaudio Emit 20 lubią większe pomieszczenia więc nie ma co ubolewać nad brakiem możliwości ustawienia podłogówek potrzebują tylko żywego wzmacniacza z nieźle kontrolowanym dołem. Na początek nawet subwoofer nie będzie potrzebny (przynajmniej do muzyki). QA 3030i to zaskakująco równo brzmiące kolumny jak na swój budżet ale jednak Dynaudio bardziej "soczyste" i chyba też bardziej rozwojowe. Weź jeszcze pod uwagę Kef R3 meta (moim zdaniem lepsze niż poprzednik bez oznaczenia Meta). Trochę droższe ale rzuć uchem. Ze wzmacniaczy może jeszcze dorzuciłbym Audiolab 7000A a przymykając oko na wejścia cyfrowe Atoll IN50 lub Musical Fidelity M2si.
  10. Dopóki autor się nie wypowie co jest powodem poszukiwania zmiany w systemie, możemy się tylko pokłócić czy jajko było pierwsze czy kura poczekajmy na jakiś konkret, Panowie.
  11. Marantz to jednak bardziej klasyczne urządzenie w porównaniu do małego all-in-one Cambridge. Jeden i drugi wzmacniacz może zagrać z tymi kolumnami dość jasno i lekko ale wybierając z tych dwóch Marantz powinien wypaść lepiej. Dopiero Cambridge Evo 150 zagrałby lepiej a temu z kolei blisko jest już do Nam Uniti Atom, który z Monitor Audio lubi się już zdecydowanie
  12. Do Wiim amp przed wszystkim lewej wybrać kolumny dość łatwe do napędzenia bo to nie jest wydajny prądowo wzmacniacz. Dodatkowo stawiałbym na kolumny o pełnym, "mięsistym" brzmieniu żeby nie grało to chudo i jasno. Niewielka podłogówka w takim metrażu spokojnie się sprawdzi, np. Indiana Line Nota 550 czy Pylon Pearl 25. Z monitorów faktycznie Polk jest fajną opcją ale powalczyłbym o wyższy model niż ES20 czyli Reserve R200. Wtedy sub nie będzie nawet potrzebny
  13. Jak dla mnie, optymalny może być właśnie Naim - gra dość gęsto, ma solidną podstawę basową i nie wyostrza góry pasma. Audiovector fajnie go "otworzy" - razem powinno się zgrać Rzeczywiście jasno/lekko brzmiąca elektronika do tych kolumn to ryzykowny wybór. Jeśli nie musi być all-in-one to mamy oczywiście morze możliwości.
  14. W stosunkowo niskim budżecie postawiłbym jednak na japońskie marki. Osobiście szanuję jakość Marantz-a CD6007 ale i Denon DCD jest ok choć mniej rozdzielczy i ma gorszą stereofonię, za to silniejszy bas. CD6007 może w moim odczuciu konkurować z droższymi konstrukcjami.
  15. Od lat mówiło się, że jak gramofon w średnim budżecie to Pro-Ject albo Rega. Tak jak pyta Q21, zależy czego szukasz w dźwięku. PJ będzie bardziej analityczny - tak graja ich karbonowe ramiona. Rega będzie grała bardziej miękko, ciepło i basowo - co kto lubi. Żeby nie było tak prosto do pro-jecta można ocieplić wkładką lub preampem i odwrotnie można zrobić z Regą
  16. Audiolab (seria 6000) przy Arterze wypada płasko, nudno a do tego czuć brak mocy. Artera naprawdę się wybija.
  17. Artera gra naprawdę dobrze jak na all ile one. W takim budżecie można by się pokusić o poszukanie Audio Physic Tempo VI. Kef z serii R też może być fajnie ale takie duże konstrukcje jak R900 to może być zbyt wiele dla niewielkiego Quada.
  18. Dokładnie, lamele tylko trochę rozproszą dźwięk ale zawsze to coś do przodu. Walcząc z basem potrzebny jest jednak grubszy kaliber (dosłownie) czyli jakiś ciężki mebel, komoda, stolik... Nawet takie prosty zabieg - jeśli słuchając muzyki siedzisz na sofie rozkładanej, która ma skrzynię na pościel, wypchaj ją czymś ciężkim i gęstym aby cała konstrukcja nabrał masy. Jeśli są na ścianach obrazy czy zdjęcia, można je podkleić od tyłu cienkim filcem. To są małe zmiany ale tu zyskamy 1%, tam 3 % i w sumie coś będzie się poprawiało koniecznie daj znać jak Audiolab
  19. Siedząc dość daleko od kolumn przy dość wąskiej bazie (rozstawienie kolumn między sobą) nie skręcaj ich tak mocno do środka bo tracisz scenę, trójwymiar i stereofonię. Nie wpłynie to może na bas ale docenisz wrażenia przestrzenne. Spróbuj obrócić kolumny tak aby trochę widzieć wewnętrzne ścianki boczne czyli niech staną trochę bardziej na wprost.
  20. Niewiele piszemy tutaj o brzmieniu - same wskaźniki i gabaryt to trochę mało przy wyborze wzmaga za 30k Jakiego brzmienia szukamy? Rzucając trochę w ciemno zaproponuję jeszcze Accuphase E280 lub nawet coś wyżej od tego producenta - fajna muzykalność, łagodny dźwięk ale również spory zapas mocy i dynamika.
  21. Dbając o stereofonię i przestrzeń uważaj aby nie sprawić, że kolumny zaczną grać za ostro czy za szczupło. Większość lekko brzmiących wzmacniaczy ma szeroki i przestrzenny dźwięk ale może to się nie zgrać z B&W. Oczywiście najpierw bym posłuchał ale zerknij na Cambridge Audio Evo 150 lub na wspomnianego Quada Artera. Quad może nie zachwyca kolorowymi ekranami ale broni się brzmieniowo wśród all-in-one. Można poszukać też w dobrej cenie Arcam SA30 na rynku wtórnym. Jak wspomniałem, najpierw trzeba posłuchać czy te propozycje nie uwydatnią za bardzo cech kolumn. Ze "znanych" all in one jest jeszcze Nam z serii Uniti ale tam z przestrzenią i stereofonią nie będzie jakoś spektakularnie, niestety.
  22. Jak będziesz w jakimś salonie audio to posłuchaj Audio Physic Classic 8 - to fajne, uniwersalne i dźwięczne kolumny. Szczegółowość na pewno lepsza niż w Pylonie a nadal nie są ostre czy rozjaśnione. Warto też wypożyczyć kolumny do domu bo sale odsłuchowe bywają bardzo różne...
  23. W tak niedużym pomieszczeniu nie ma chyba sensu iść w duże podłogówki. Diamond 25mk2 to już może być nawet przesada ale dobrze zgrają się z Audiolabem. Będzie dużo bardziej soczyście i głęboko, dużo lepszy detal niż w dość ciemnych Heco. Audio Physic Classic 8 też zagrają fajnie i klasowo znacznie wyżej (tylko znów gabaryt komuny na granicy dla 14m2). Może Audiovector QR3? Myślałeś w ogóle o monitorach czy chcesz typowe podłogówki?
  24. hmm nie będą podobne ale mogą też być jakąś opcją dla Ciebie Kef R7 Meta ale na tym etapie ja bym już nie robił większego zamieszania - jak masz w planach odsłuch to posłuchaj, daj znać i łatwiej będzie nam dyskutować jak poznamy Twoje wrażenia, nawet jeśli będą złe - wtedy będziemy wiedzieć bliżej w którą stronę iść. Myślę jednak, że będzie dobrze
  25. Obecne Silver 500 nie są wcale takie ostre jak to bywało kiedyś w starszych edycjach serii Silver. Nie są to kolumny grające masywnym i ciężkim dźwiękiem ale i tak będą bardziej "soczyste" niż Aria, która, jak już ustaliliśmy, bywa niewdzięczna. Góra nie powinna Cię męczyć a względem Arii będzie łagodniejsza. Bas pełniejszy ale sam środek raczej podobny, trochę bezduszny. Silvery trzeba docenić odpowiednim wzmakiem i okablowaniem aby wycisnąć z nich to co potrafią. Nie są wydmuszkami, spokojnie
×
×
  • Utwórz nowe...